گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز سه شنبه,۲۱ام آذر ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی سه شنبه,۲۱ام آذر ۱۳۹۶

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان :

آئین نامه امنیت گردشگران خارجی گیلان ابلاغ شد

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: آئین نامه امنیت گردشگران خارجی استان به اعضاء و مدیران مربوطه به منظور توسعه گردشگری ابلاغ شده است.

رضا علیزاده با اشاره به اینکه آیین نامه امنیت گردشگران خارجی به دلیل اهمیت مقوله مذکور برای مسئولان گیلان در این استان مصوب شده ، از امنیت گیلان بعنوان مهمترین دلایل حضور گردشگر خارجی یاد کرد.

وی با اشاره به اینکه آمار گردشگران خارجی در استان رو به افزایش است، گفت: آمار گردشگران خارجی به استان در تابستان امسال، ۱۴ هزار و ۲۷۷نفر بوده که این رقم نسبت به دوره مشابه سال گذشته، حدود ۲۱ افزایش داشته است.

علیزاده ادامه داد: گیلان از استان های مهم گردشگری کشور است که هر ساله در ایام تعطیلات و غیر تعطیلات گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

وی بر لزوم رعایت مفاد آیین نامه امنیت گردشگران خارجی تاکید کرد و افزود: گردشگران خارجی نقش سفیران فرهنگی را ایفا می کنند؛ لذا فراهم کردن امکان حضور این افراد ، تامین امنیت آنان و حضور راهنمایان در کنار گردشگران ضروریست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان امنیت را مبنای توسعه استان خواند و گفت: خوشبختانه گیلان در این امر پیشتاز بوده و موجبات رضایتمندی گردشگران خارجی را فراهم نموده است.

علیزاده بر مشارکت و تعاملات بین بخشی تاکید و اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا گردشگری در سبد مصرفی خانوار قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ورود بخش خصوصی در ایجاد هتل، مجتمع های گردشگری و … را موجب رونق گردشگری در استان دانست و افزود: بسترهای لازم برای ورود بخش خصوصی و سرمایه گذار در استان فراهم است.

۲۲ میلیون و ۸۷۸ هزار و ۸۲۴ گردشگر در سه ماه تابستان امسال، میهمان مردم این استان بودند.

۸۷ هتل، ۲۳ هتل آپارتمان، ۷۵ مجتمع گردشگری، ۴۷ مهمانپذیر، یک هزار و ۴۳ خانه مسافر، ۲۳۳ واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و ۵۳ دفتر خدمات مسافرتی در گیلان فعال هستند.

در حال حاضر در تاسیسات گردشگری استان، شش هزار و ۳۲ نفر شاغل هستند که از این تعداد چهار هزار و ۹۲۶ نفر مرد و یک هزار و ۱۰۶ نفر را بانوان تشکیل می دهند./ منبع : ایرنا


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار