گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
اکتبر 9, 2012 کد خبر : 13209 دسته‌بندی نشده

آبگرفتگی سال ۸۸ رشت

آبگرفتگی سال ۸۸ رشت

پرونده اختصاصی گیلانیان:

توضیحات معاون عمرانی شهرداری رشت در خصوص اجرای پروژه هدایت آب های سطحی

مهندس علی خاوری در یکصد و نود و پنجمین جلسه‏ی شورا از اختصاص یک و نیم میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی به ساماندهی و هدایت آبهای سطحی رشت خبر داد و تصریح کرد: بر اساس مطالعات فاز یک ۳۰ نقطه بحرانی در سطح شهر شناسایی شد که وقوع مشکلات بعد از بارندگی در سال گذشته صحت مطالعات را تأیید کرد.

وی افزود: طبق بررسی‏های انجام شده گزارش ۱۵ نقطه‏ی بحرانی‏تر که ساماندهی آن نیازمند ۱۱ میلیارد تومان اعتبار است به استانداری گیلان ارائه شد که استانداری با ساماندهی ۵ زون موافقت نموده و اعتباری معادل یک و نیم میلیارد تومان را به این مهم اختصاص داد.

خاوری همچنین بر سپردن اجرای این پروژه به پیمانکاران بومی تأکید کرد.

(دوشنبه یکم تیر ۱۳۸۸/ تحریریه خبر روابط عمومی شهرداری رشت)

نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهر رشت و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان

در این جلسه رئیس شورای شهر -موسی ناصح -شرکت آبفای گیلان را مجموعه‏ای فعال دانسته و تصریح کرد: در سال گذشته اعتباری معادل ۵ میلیارد تومان به شرکت آب و فاضلاب اختصاص یافته بود.این در حالی است که در سالجاری این میزان به ۱۸ میلیارد تومان افزایش یافته است.وی ابراز امیدواری کرد با همکاری سازمان‏های خدمت رسان در حوزه‏ی شهری، اعتبار تعیین شده جذب گردد.

نائب رئیس شورای شهر – غلامرضا خاکسار– با تأکید بر اینکه موفقیت شهرداری در توسعه و عمران رشت بدون همکاری مدیران دستگاه‏های مختلف امکان‏پذیر نخواهد بود، انجام پروژه‏ی بانک جهانی را یکی از خدمات بزرگ در مسیر توسعه‏ی شهری عنوان کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا نیز در سخنانی صدور مجوز برای حفاری بیش از ۱۱۰ کیلومتر را گواهی بر همکاری شهرداری با شرکت آب و فاضلاب دانسته و گفت: انتظار می‏رود برای اجرای چنین پروژه‏ی بزرگی از پیمانکاران مجرب استفاده گردد که متأسفانه در برخی از مواقع خلاف آن دیده می‏شود.

محمد حسن عاقل‏منش همچنین تعیین تاریخ شروع و پایان پروژه‏های حفاری را خواستار شد.

محمدرضا قاسمی عضو شورای اسلامی پروژه ‏ی در حال اجرای شرکت آب و فاضلاب از جمله فعالیت هایی است که مشکلات ناشی از آن با تشکیل کمیته‏های مشترک قابل حل است.قاسمی ادامه داد: شهرداری رشت در راستای همکاری با آبفا و با هدف جلب رضایت شهروندان تا کنون اقدامات مؤثری را که خارج از شرح وظایف این مجموعه است به انجام رسانده که خرید دستگاه‏ لجن کش یکی از این موارد است.

وی همچنین آسیب فاضلاب‏های سنتی را یکی از مهمترین عوامل آبگرفتگی معابر به ویژه در بافت فرسوده و محلات محروم عنوان کرده و بر رسیدگی به این معضل تأکید کرد.

محمد محمودیان یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز اجرای پروژه‏ی آب و فاضلاب را گامی مؤثر در راستای نجات رودخانه‏های زرجوب و گوهر رود،بهداشت خانوار و به طور کلی زیبایی سیمای شهری دانسته و اظهار داشت: انتظار داریم مجریان این پروژه با رعایت اصول،شرایط را به گونه‏ای رقم بزنند که رضایت شهروندان را به دنبال داشته باشد.

در ادامه‏ی این جلسه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان به ایراد سخن پرداخت.

مهندس ناصر امینی گفت: عملیات اجرایی آب و فاضلاب با بهره‏مندی از تسهیلات وام بانک جهانی در استان گیلان پس از طی مراحل قانونی با یک سال تاخیر آغاز شد.

وی تعهد شرکت آبفای گیلان با بانک جهانی را پنج سال اعلام کرد و افزود: تا اتمام این پروژه در دی ماه سال آینده، ۱۵ ماه باقی مانده است و این شرکت برای جبران عقب ماندگی یک ساله برای اتمام آن تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.

امینی تصریح کرد: امسال برای اجرای شبکه‏ی فاضلاب اعتباری معادل ۱۸ میلیارد تومان در نظر گرفته شد که در نوع خود بی‌سابقه است.

امینی افزود: ۴۰ درصد سهام شرکت آب و فاضلاب شهری متعلق به شهرداری است و به همین دلیل این شرکت در سراسر استان در بازدیدهای میدانی خود تلاش کرده تا با اعضای شورا و شهرداران به بررسی مسائل و مشکلات آنها بپردازد.

(پنجم آبان ۱۳۸۸/تحریریه خبر روابط عمومی شهرداری رشت)

ابراز نارضایتی عضو شورای اسلامی شهر رشت از وضعیت حفاری شرکت آبفا

در دویست و شصت و سومین جلسه‏ی شورا ، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد شدید از وضعیت نامناسب حفاری‏های شرکت آب و فاضلاب شهری استان اظهار داشت: ما با اصل موضوع حفاری مخالف نیستیم اما این کند و کاری‏ها باید از ناحیه‏ی شهرداری هدایت شود.

محمود مباحی با اشاره به نامه‏ی اخیر مدیر عامل آبفای گیلان خطاب به استاندار اظهار داشت: در بخشی از این نامه آمده است که با توجه به مصوبات شورای اسلامی شهر رشت مبنی بر ادامه‏ یافتن حفاری‏ها،فعالیت پیمانکاران نباید در هیچ موردی متوقف گردد در حالی که چنین مسئله‏ای به هیچ عنوان واقعیت ندارد.

وی افزود: در شرایطی که شهرداری طبق روال سال‏های گذشته هرگونه کند و کاری را از نیمه‏ی اسفند تا نیمه‏ی فروردین ممنوع نموده،فرماندار رشت بر ادامه‏ی حفاری‏ها تا پایان اسفند تأکید می‏کند!!!

مباحی با بیان اینکه نمایندگان شهرداری در نشست‏های مشترک با سایر مسوؤلین،باید منافع شهرداری،شهر و شهروند را در نظر بگیرند خاطرنشان کرد: تا زمانی که ما به دیگران اجازه‏ی دخالت در حیطه‏ی کاری خود را بدهیم اوضاع بر همین منوال خواهد بود

( دوشنبه هفدهم اسفند ۱۳۸۸/ تحریریه خبر روابط عمومی شهرداری رشت)

رشت اما … 

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی