گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
اکتبر 10, 2014 کد خبر : 30379 خبر ها

آب سد بیجار وارد تصفیه‌خانه رشت شد

آب سد بیجار وارد تصفیه‌خانه رشت شد

گیلانیان : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان از ورود آب سد بیجار به تصفیه‌خانه رشت خبرداد و گفت: این سد به‌طور رسمی افتتاح نشده است و از امروز بعد از ظهر ارتقا کیفیت آب شهر رشت احساس می‌شود.

کاظم لطفی صبح امروز در نشست هم اندیشی دستگاه‌های اجرایی گیلان با محوریت مشکلات آب و فاضلاب استان با بیان اینکه حل معضلات آب و فاضلاب نیازمند حضور میدانی بخشداران و فرمانداران است، اظهار کرد: آب و فاضلاب گیلان برنامه‌های کوتاه مدت و ضربتی را برای برون از مشکلات در کوتاه مدت برنامه‌ریزی کرده است که محصول طرح‌ها را مردم استان به زودی لمس می‌کنند.

برنامه‌ریزی طرح‌های ضربتی برای اتمام پروژه‌های اضطرای آب و فاضلاب گیلان

وی با اشاره به برنامه‌ریزی کوتاه مدت برای اتمام پروژه‌های اضطرای استان،  افزود: هشت ماه فرصت باقی است که به تولید ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ لیتر در ثانیه آب دست یابیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گیلان با تاکید بر اینکه از محل چاه‌های فلمن در بستر رودخانه سفید چیزی در حدود ۹۰۰ تا هزار لیتر در ثانبه آب تولید می‌شود،گفت: شهرهای شرق گیلان و شهرهای مرکز استان همچون رشت، خمام و انزلی از این امر بهره‌مند می‌شوند.

لطفی تصریح کرد: شهرهای صومعه سرا،فومن  و شفت تا پایان سال از آب مطمئن از منطقه ماکلوان برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه آب و فاضلاب گیلان با این شعار که از میان طرح‌های خود طرح‌های ضربتی را جدا کرده است فعالیت می‌کند، تصریح کرد: اگر وضعیت خشکسالی در سال آینده از سال ۹۳ هم بدتر شود گیلان آب استان گیلان ظرفیت مطمئن می‌شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گیلان با بیان اینکه مدیریت آب در علم اقتصاد بسیار حائز اهمیت است،گفت: ارزش کالایی مانند آب را باید دانست و برای آن مدیریت درست تعریف کرد.

با ساخت فاز دوم تصفیه‌خانه سنگر ظرفیت آن به ۶ هزار لیتر در ثانیه می‌رسد

لطفی با تصریح بر اینکه ارزش ذاتی آب بالاست و ارزش اقتصادی آن هم باید مورد بررسی قرار گیرد افزود: تصفیه خانه دیگری به نام فاز دوم تصفیه خانه سنگردر حال ساخت است.

وی با بیان اینکه ظرفیت تامین فعلی این تصفیه خانه سه هزار لیتر در ثانیه است، گفت: با انجام فاز دوم مه تا چهار سال به طول می انجامد ظرفیت آن به شش هزار لیتر در ثانیه می‌رسد.

آب سد بیجار وارد تصفیه‌خانه رشت شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان از ورود آب سد بیجار به تصفیه‌خانه رشت خبر داد و گفت: ولی این سد به طور رسمی افتتاح نشده است و از امروز بعد از ظهر ارتقا کیفیت آب شهر رشت احساس می‌شود.

لطفی با اشاره به برنامه‌های آب و فاضلاب گیلان برای احیای دو روخانه شهر رشت، تصریح کرد: نزدیک به ۶۰ درصدآلودگی دو رودخانه رشت  از طریق فاضلاب شهر صنعتی است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای تامین منابع ملی شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: منابع مالی از طریق وام دو بانک ملی و رفاه و نیز بهره‌گیری از فایناس ۹۰۰ میلیون دلاری که برای استان گیلان در نظر گرفته شده است تامین می‌کنیم.

اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای شرکت آبفای گیلان

وی با اشاره به داشته‌های فعلی افزود: شرکت آب و فاضلاب گیلان امسال هشت میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان اعتبار دارد و سال بعد هم ۱۱ میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان و در کل در سال ۹۳ و ۹۴ شرکت ۲۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

آب و فاضلاب گیلان بخش از منابع ملی خود را از طریق مشارکت مردمی تامین می‌کند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: طبق قانون وزارت نیرو می تواند منابع مالی خود را از طریق مشارکت مردمی تامین کند که اولین مصوبه را در شهر صومعه سرا برای این امر گرفته ایم و در گیلان سنگ بنای ان نهاده شده است.

وضعیت فاضلاب رشت تا پنج سال آینده به سرانجام می‌رسد

لطفی با بیان اینکه وضعیت فاضلاب رشت تا پنج سال آینده به سرانجام می‌رسد افزود: ظرفیت تصفیه خانه‌های استان برای فاضلاب قابل ارتقا است و نه برای فاضلابی که با آب‌های سطحی مخلوط شده باشد در نتیجه باید شبکه های فرعی و انشعابات را گسترش دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی