گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
آوریل 23, 2014 کد خبر : 26588 خبر ها

آب سد سفیدرود دوشنبه هفته آینده رهاسازی می‌شود

آب سد سفیدرود دوشنبه هفته آینده رهاسازی می‌شود

گیلانیان : رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان از رهاسازی آب سد سفیدرود به منظور آبیاری شالیزارها از دوشنبه هفته آینده در این استان خبر داد.

علیرضا شعبان‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به ذخیره‌سازی ۹۰۰ میلیون مترمکعب آب پشت سد سفیدرود اظهار کرد: آب موجود پشت سد سفیدرود نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد کاهش دارد.

وی خواستار صرفه‌جویی کشاورزان در استفاده از آب کشاورزی شد و افزود: آب سد سفیدرود از دوشنبه هفته آینده به منظور آبیاری شالیزارهای گیلان رهاسازی می‌شود.

شعبان‌نژاد از زمان‌بندی استفاده از آب سد سفیدرود توسط شالیکاران گیلانی خبر داد و بیان کرد: اجرای زمان‌بندی توزیع آب کشاورزی در راستای جلوگیری از آسیب به شالیکاران انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان با اشاره به توزیع سوخت ماشین‌آلات کشاورزی در استان، تصریح کرد: کشاورزانی که برای دریافت سوخت ماشین‌آلات کشاورزی با مشکل مواجه هستند به اداره‌های جهادکشاورزی در شهرستان‌ها مراجعه کنند.

وی بر همکاری مدیران اداره‌های جهادکشاورزی شهرستان‌ها با کشاورزان تاکید کرد و یادآور شد: مدیران اداره‌های جهادکشاورزی از ایجاد مشکل برای کشاورزان به دلیل کمبود سوخت جلوگیری کنند.

شعبان‌نژاد با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد از شالیزارهای گیلان تاکنون شخم زده شده است، تصریح کرد: شخم شالیزارها در بعضی از شهرستان‌ها به صد درصد رسیده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان به همراهی کشاورزان با مسئولان اشاره کرد و گفت: شخم شالیزارها بدون استفاده از آب سد سفیدرود نشان‌دهنده مدیریت جهادی کشاورزان و مسئولان در استان است.

وی با اشاره به وجود ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار در گیلان، خاطرنشان کرد: خزانه‌گیری به منظور کشت برنج در ۱۵۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان انجام شده است.

شعبان‌نژاد شهرستان‌های رشت، فومن، شفت و آستانه‌اشرفیه را نیازمند استفاده از آب سد سفیدرود خواند و اظهار کرد: امسال تلاش می‌شود تمام شالیزارهای گیلان کشت شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی