گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
فوریه 7, 2014 کد خبر : 24496 خبر ها

گیلان و مازندران تنخواه خسارت برف می‌گیرند

گیلان و مازندران تنخواه خسارت برف می‌گیرند

گیلانیان : جلسه بررسی آخرین وضعیت مناطق برفی گیلان با حضور محمد علی نجفی ، استاندار گیلان و محمد باقر نوبخت ، معاون نظارت رهبردی رئیس جمهور برگزار شد

دکتر محمدعلی نجفی دراین نشست با بیان اینکه تلاش کردیم تا در بحران برف مردم مشکلات کمتری داشته باشند گفت : هرآنچیزی که تاکنون برای مردم انجام داده ایم کم است ، چرا که حق مردم ما بیشتر از اینها است وهمانطوریکه امام راحل ومقام معظم رهبری فرمودند مردم ولی نعمتان ما هستند.

نماینده عالی دولت درگیلان به بازدیدهای میدانی خود از مناطق برف زده اشاره کرد و گفت : خدارا شاکریم که می توانیم به مردم عزیزمان خدمت بی منتی را انجام دهیم.

دکتر نجفی تاکید کرد : ماشین آلات استان فرسوده است و اگربار دیگر شاهد چنین شرایطی باشیم ، امکانات ما جوابگو نیست و نیازمند نوسازی فوری ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و موتوری هستیم.

وی ادامه داد : خسارات زیادی هم به بخش های زیربنایی ، مسکونی و کشاورزی وارد شد که برای جبران این خسارات هم باید اعتبار کافی اختصاص یابد.

استاندار گیلان افزود : نقاط ضعف و قوت ستاد بحران باید ارزیابی شود و با برنامه‌ریزی و آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی، مسائل و مشکلات موجود در اینگونه موارد از میان برداشته شود ، زیرا مردم از مسئولان انتظار دارند هیچ گونه کم کاری انجام نشود .

وی با بیان اینکه حجم بارش برفی که تمامی شهرستان های استان درگیر آن باشند بی سابقه است اظهار داشت: شهرستان های انزلی، صومعه سرا و فومن بیشتری خسارات وصدمات را در بحران برف اخیر دیده اند.

استاندار گیلان با اشاره به تماس های معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهور از سوی دکتر روحانی در ایام بارش برف گفت: ریاست جمهور در ایامی که شاهد بحران برف بودیم بارها پیگیر مشکلات استان بودند و ابراز نگرانی از وضعیت بوجود آمده داشتند.

دکتر نجفی ادامه داد: معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهور هم با تماس های مکررخود و ائمه جمعه و نمایندگان استان در مجلس نیز با تماس های تلفنی با بنده پیگیر مسائل و مشکلات بودند و به ما دلگرمی می دادند.

وی با اشاره به بارش شدید برف در مرکز استان اظهار داشت: با وجود حجم وسیع برفی که در رشت داشتیم، اما با مدیریت خوبی که صورت گرفت ، در همان روز نخست شاهد بازشدن معابر اصلی بودیم .

استاندار گیلان با تقدیر از همراهی و همدلی مدیران و فرماندران در مدیریت بحران گفت : کمتر ساعاتی در شبانه روز بود که با مدیران و فرمانداران استان تماس بگیرم و پای کار و درمیدان کار نباشد.

دکتر نجفی همچنین با اشاره به حضور همه جانبه نیروهای نظامی و انتظامی در کنار مردم و مسئولین اظهار داشت: نیروهای انتظامی،سپاه پاسداران و بسیج، ارتش و وزارت دفاع همه جانبه پای کار بودند و امکانات خود را برای کاهش مشکلات مردم و خدمت رسانی به مناطق مختلف استان به کار گرفتندکه جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ادامه داد: در این ایام نیروهای جمعیت هلال احمر در صحنه امداد رسانی با عشق و شجاعت، ایثارگرانه برای خدمت به مردم تلاش کردند.

نماینده عالی دولت درگیلان با بیان اینکه مدیران موفق خود را در بحران ها نشان می دهند ، گفت : از حضور پر رنگ و خوب شرکت توزیع برق ، بنیاد مسکن ، دانشگاه علوم پزشکی ، آب منطقه ای ، آب و فاضلاب شهری و روستایی ، آموزش و پرورش و همه بخش های دولتی و خصوصی در بحران برف تشکر می کنم.

معاون برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس جمهور نیز دراین نشست با اشاره به اینکه حامل پیام سلام گرم وتشکر صمیمانه ریاست جمهوری در سفر به استان گیلان است گفت : ازادب ، همکاری ، مودت ، صمیمیت مردم گیلان در برابر مشکلات برف تشکر میکنم.

وی ادامه داد: ابراز همدردی و صمیمیتی که بین مردم و مسولان این استان پس از بارش برف سنگین مشاهده شده، حاکی از فهیم بودن و فرهنگ بالای مردم این مناطق است.

دکتر نوبخت همچنین با قدردانی از تلاشهای استاندار گیلان ومدیران دستگاههای اجرایی ، نمایندگان وائمه جمعه گفت: از صداوسیما ورسانه ها نیز باید تشکر کرد که به دقت از وضعیت مناطق برفی گزارش کردند.

معاون رئیس جمهور افزود :از استاندار گیلان که در سال‌های متمادی حسن تدبیر خود را نشان داده است و به همین دلیل به عنوان نماینده عالی دولت در گیلان منصوب شد سپاسگزارم .

وی خاطرنشان کرد : نتیجه این صمیمیت در بیش از سه دهه ای که از عمر پربرکت نظام اسلامی می گذرد ، پیشرفت کشور و تلاش برای گذر از بحران ها و رفع مشکلات است.

دکتر نوبخت اضافه کرد : همه تلاش و کوشش مسوولان بر این محور است تا شرایطی فراهم شود که مورد رضایت و تایید مقام معظم رهبری باشد.

معاون برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس جمهمور هدف از سفر به استان های گیلان و مازندران را آگاهی از نتایج فعالیت گسترده در مناطق برف گرفته و ارزیابی خسارات ناشی از برف به این دو استان و نحوه امداد رسانی به این مناطق اعلام کرد.

سخنگوی دولت خواستار تهیه گزارشی کامل و دقیق از میزان خسارات در بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و مسکونی تا دو روز آینده برای ارایه به هیات دولت شد.

وی همچنین با اشاره به بازدید وزرای راه و شهرسازی و نیرو از مناطق برف زده گیلان و مازندران افزود: علاوه بر وزرای یادشده، مسوولان وزارت جهادکشاورزی و هلال احمر نیز در این مناطق حضور یافتند که این امر، نشان دهنده اهتمام دولت به پیگیری وضعیت استان های شمالی است.

به گفته معاون برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس جمهموری به منظور سرعت در بازسازی مناطق آسیب دیده و تقویت مالی، تنخواه گردانی بزودی برای این امر اختصاص و ابلاغ می شود.

دکتر تامینی رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز بااشاره به دغدغه ویژه نمایندگان برای پیگیری مشکلات مردم گفت :مجموعه مدیرت استانداری ومدیران نیز تلاش بسیاری در این ایام کردند.

وی با انتقاد از منفی گرایی از سفر کوتاه استاندار گیلان به رامسر گفت : خیلی ها به دنبال منفی گرایی هستند در حالیکه آنان نیز هموطنانمان هستند و باید به آنان نیز کمک شودواستاندار گیلان بخاطر پیگیری جدی که در بحران برف داشتند تشکر میکنم

نماینده رشت همچنین سفر دکتر نوبخت به گیلان را موجب دلگرمی دانست وازوی خواست در جبران خسارت برف وکاهش مشکلات مردم تمام تلاش خود را انجام دهد/منبع : استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی