جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ Friday, 22 June , 2018
فروردین ۱۴, ۱۳۹۷ کد خبر : 66186 خبر ها

آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان

آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان

گیلانیان : مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت:با صدور بخشنامه ای از سوی رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور،مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان ۹۶ تا ۳۱ فروردین ماه ۹۷ تمدید شد.

جواد انوری اظهار کرد:با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی،مالیات می تواند نقش حیاتی در تامین درآمدهای کشور داشته باشد.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان،مالیات را یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی دانست و افزود:مدیریت اقتصادی اعم از حجم نقدینگی، توزیع ثروت، میزان تورم، صادرات و واردات وابسته به رویکرد مالیات است که نقش بی بدیل مالیات را نشان می دهد.

وی نظام مالیات بر ارزش افزوده را یکی از مهمترین برنامه های سازمان امور مالیاتی در سال جاری دانست و عنوان کرد:هدف از نظام مالیات بر ارزش افزوده شفاف سازی اقتصادی است.

این مقام مسئول،با بیان اینکه ۱۵ روز بعد از پایان هر فصل مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده است، عنوان کرد:نظر به مصادف بودن مهلت ارائه اظهارنامه دوره چهارم(فصل زمستان)سال ۱۳۹۶ با تعطیلات نوروز و با توجه به درخواست‌های مودیان محترم موضوع نظام مالیات بر ارزش افزوده و به منظور تکریم مودیان گرامی و فراهم آوردن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان،بنا به اختیار حاصل از قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده، مودیان محترم می‌توانند اظهارنامه دوره چهارم مالیاتی را تا پایان روز جمعه، ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۷ ارائه کنند.

انوری ادامه داد:مودیان مالیاتی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل زمستان سال ۱۳۹۶ را تا زمان تعیین شده ارائه کنند،می توانند در صورت درخواست کتبی، از بخشودگی جرایم عدم ارائه اظهارنامه و تاخیر در پرداخت مالیات و عوارض متعلق در موعد مقرر برای دوره مزبور استفاده نمایند.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان یادآور شد:مودیان محترم مالیات بر ارزش افزوده می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی به نشانی «www.evat.ir» نسبت به ارایه اظهارنامه و پرداخت مالیات اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش