گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
آگوست 27, 2014 کد خبر : 29288 خبر ها

آذربایجان مبدا پرواز پهپاد اسرائیلی؟‏

آذربایجان مبدا پرواز پهپاد اسرائیلی؟‏

گیلانیان : یک پایگاه خبری صهیونیستی مدعی شد پهپاد اسرائیلی سرنگون شده در ایران از نوع هرمس ۴۵۰ بوده و از یک پایگاه هوایی در جمهوری آذربایجان پرواز کرده بود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری تحلیلی دبکا، پهپاد اسراییلی هرمس ۴۵۰ که در روز ۲۳ اوت بر فراز حریم هسته‌ای نطنز واقع در مرکز ایران هدف اصابت موشک قرار گرفت از یک پایگاه هوایی در نخجوان در جمهوری آذربایجان برخواسته بود.

بر اساس این گزارش، پایگاه هوایی نخجوان با ایران، ارمنستان و ترکیه هم مرز است و سه سال پیش یک پهپاد هرمس ۴۵۰ دیگر در آسمان ارمنستان به پرواز در آمده بود که از سوی یک پدافند هوایی در این کشور هدف قرار گرفت.

روز یک‌شنبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد یک هواپیمای بدون سرنشین اسراییلی را که قصد ورود به حریم هسته‌ای نطنز را داشته به وسیله موشک سرنگون کرده است. در پی سرنگونی این پهپاد کارشناسان با توجه به این حقیقت که به دلیل فاصله زیادی اراضی اشغالی تا ایران این پهپاد نمی‌توانسته از آن‌جا برخواسته باشد اعلام کردند به احتمال زیاد از یک کشور عربی که گفته می ‌د عربستان بوده به پرواز درآمده است.

این پایگاه خبری همچنین مدعی شد پهپادهای زیادی هر چند هفته یک بار برای جاسوسی از تأسیسات هسته‌ای ایران از پایگاه هوایی نخجوان بلند می‌شوند. این پهپادها از آن‌جایی که از تکنولوژی بالایی برخوردارند قادرند تصاویر ویدئویی و عکس‌هایی با کیفیت بسیار بالا از فاصله دور تهیه کنند.

دبکا در ادامه مدعی شد:‌ این هواپیما پیش از سرنگونی توانسته ۳۰۰ کیلومتر را در آسمان ایران پرواز کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی