گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
ژانویه 24, 2012 کد خبر : 6240 خبر ها

دیر کل راه و ترابری گیلان خبر داد :

آسفالت روستاهای بالای ۵۰ خانوار گیلان

آسفالت روستاهای بالای ۵۰ خانوار گیلان

گیلانیان : سبحان‌الله علیپور امروز با بیان اینکه نهضت آسفالت راه‌های روستایی طبق برنامه‌ریزی در سال ۹۰ تنظیم شده است، اظهار داشت: برای اجرای طرح نهضت آسفالت از اعتبارات ملی مشکل خاصی وجود ندارد و بحث اعتبارات استانی محدود است.وی، با اشاره به اینکه تاکنون ۱۳۵ کیلومتر از راه‌های روستایی گیلان آسفالت شده است، افزود: امسال به دنبال تامین اعتبار برای آسفالت روستاهای بالای ۵۰ خانوار در گیلان هستیم.
مدیر کل راه و ترابری گیلان، آسفالت راه‌های روستایی گیلان را بستگی به شرایط جوی هوا دانست و تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های زمانی که برای آسفالت وجود دارد، ادامه این روند بستگی به شرایط مساعد هوا دارد.
وی، در بحث مدیریت زباله‌های کنار خیابان بیان داشت: مدیریت زباله‌های حریم جاده با بخشداری‌هاست اما اداره کل راه و ترابری استان در این راستا همکاری خوبی دارد.
علیپور با اشاره به اینکه از وضعیت زباله‌های حریم جاده‌های استان راضی نیستیم، اذعان داشت: در این راستا نیازمند همکاری تمام ساکنان استان هستیم. وی، شاخص طول راه‌های استان را خوب ارزیابی کرد و افزود: راه‌های بسیار خوبی در گیلان مطالعه شده و باید به دنبال افزایش اعتبار آن باشیم که بتواند پاسخگوی بیشتر مسافر باشد. این مسئول، مجموع راه‌های گیلان را ۱۰ هزار و ۶۶۴ کیلومتر عنوان کرد و یادآور شد: معادل این راه، ۱۱ هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه همسنگ است.وی، با تصریح بر اینکه در راه تاسیساتی نصب شده که دارای اهمیت است، خاطر نشان کرد: از جمله این تاسیسات شامل پل، روشنایی، خط‌کشی و … است.

علیپور تعداد پل‌های گیلان را ۱۵ هزار و ۹۵۰ دستگاه ذکر کرد و اذعان داشت: این پل‌ها در مجموع ۱۴۳ هزار و ۵۵۰ مترمربع مساحت دارند.به گفته وی، ۴۳ گروه راهداری با ۴۱۶ نفر و ۲۶۹ دستگاه ماشین‌آلات برای راهداری زمستانی امسال در گیلان فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

  • ابوالحسن اميري نظري برسري

    سلام، به اقای علیپور بفرمایید با اسفالت هفت کیلومتر جاده بخش خورگام رودبار به بخش دیلمان لاهیجان دو شهرستان بزرگ استان به هم وصل میشوند و ارتباطات منطقه نیز بسیار نزدیک خواهد شد .ضمن اینکه جاده اصلی رستم اباد به شهر بره سر بعنوان مرکز بخش خورگام پس از بیست سال نیاز مبرم به بازسازی دارد .گویا در سفرهای استانی دولت نیز بودجه مربوطه نیز مصوب شده اما،،،،،،،،

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی