گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
فوریه 8, 2014 کد خبر : 24549 خبر ها

رئیس جهاد کشاورزی صومعه‌سرا خبر داد

آسیب ۸۳ واحد کشاورزی و مرغداری صومعه‌سرا

آسیب ۸۳ واحد کشاورزی و مرغداری صومعه‌سرا

گیلانیان : رئیس جهاد کشاورزی شهرستان صومعه‌سرا با اشاره به اینکه ۷ شالیکوبی و ۳۱ گلخانه در صومعه‌سرا بر اثر بارش برف آسیب دیده است، گفت: ۱۶ واحد از دامداری‌های سنتی، ۲۹ مرغداری و انبارهای برنج و کمبوج‌های برنج در سطح روستاها آسیب دیده است.

احمد پادیاب با بیان اینکه میزان خسارت ناشی از بارش برف در بخش کشاورزی این شهرستان زیاد است، اظهار کرد: بیش از ۲۹ واحد از مرغداری‌ها، سرایه‌داری و انبار‌دان‌ها خسارت دیده است.

وی با اشاره به اینکه ۷ شالیکوبی و ۳۱ گلخانه در صومعه‌سرا بر اثر بارش برف آسیب دیده است، گفت: ۱۶ واحد از دامداری‌های سنتی ۱۰ راسی و انبارهای برنج و کمبوج‌های برنج در سطح روستاها آسیب دیده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان صومعه‌سرا تصریح کرد: پرورش‌دهندگان مرغ و اردک بومی نیز متحمل خساراتی شدند.

پادیاب گفت: براساس پیش‌بینی بارش برف، از اول دی ماه امسال سوخت و دان لازم برای مرغداری‌ها تهیه شد و مرغداران برای ۳ تا ۱۰ روز امکانات لازم درون جایگاه خود را داشتند.

وی با بیان اینکه بارش برف اخیر در شهرستان صومعه‌سرا غافلگیرکننده، سنگین و بی‌سابقه بود، افزود: با توجه به تلاش‌هایی که ستاد بحران به ویژه فرماندار، بخشدار و نماینده صومعه‌سرا در مجلس داشته‌اند، متاسفانه خسارت سنگینی در بخش کشاورزی وارد شده است.

رئیس جهادکشاورزی بیان کرد: تاکنون بیش از ۷۰ درصد راه‌های منتهی به مرغداری‌ها بازگشایی شده است.

پادیاب با اشاره به اینکه از طرف فرمانداری شهرستان صومعه‌سرا دو دستگاه لودر در اختیار جهاد کشاورزی برای باز کردن راه‌های منتهی به مرغداری قرار گرفته است، گفت: پس از آرام گرفتن و باز شدن راه‌ها، اکیپی برای بازدید و برآورد خسارت به روستاها اعزام می‌شوند . /منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی