گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
می 9, 2016 کد خبر : 48576 خبر ها

حسین لطفی - مدیر مسئول

(آشنا) حلال مشکلات در آشنای اول مخابرات گیلان ؟!

(آشنا) حلال مشکلات در آشنای اول مخابرات گیلان ؟!

اختصاصی گیلانیان : بنظر می رسد وجه تسمیه آشنای اول شرکت مخابرات این باشد که همه مشترکان خود را به یک دید نگاه کند و مطلقا تبعیضی بین شان قائل نشود .

با توجه به اتفاقی که برای نویسنده رخ داد ضمن اابطال این گمان بنظر آمد تسریع در انجام امور ADSL آشنای اول مخابرات گیلان بدون (آشنا)ی ویژه میسر نمی شود !

ماجرا از این قرار است که : چندی قبل در ایام تعطیل انترنت این حقیر به پایان رسید و سیستم نیز بنده را به صفحه تمدید اینترنت راهنمایی کرد .

ورود به سیستم نیاز به شماره تلفن مشترک داشت که با کمال تاسف هرچه شماره تلفن را نوشتیم پاسخ آمد “شماره مذکور در شبکه ثبت نشده است”!

بدلیل عدم اطلاع از نحوه تمدید قرار داد کار را معطل گذاشتیم تا در ایام رسمی به آشنای اول شرکت مخابرات مراجعه کنیم .

در مراجعه طبق عادتی که این نوع ادارات در ارباب رجوع ایجاد کردند در صف نوبت قرار گرفتیم و نا دانسته در مجاورت پیشخوان مستقر شدم که حسنش این بود براحتی گلایه های سایر مشترکان از پایان یافتن زود به زود حجم خریداری شده بدون استفاده مطلع شوم !

با این تصور که ممکن است تمدید قرار داد نیاز به انتظار نداشته باشد به مسئول واحد مراجعه و سوال کردم : چگونه است با توجه به قرار داد یکساله هنوز تلفن اینجانب در شبکه ثبت نیست ؟ نامبرده با یک ژست مدیریتی پس از گرفتن شماره تلفن نگاهی به سیستم خود انداخت و نام و نام خانوادگی بنده را قرائت کرد و گفت : شما باید با شماره فلان تماس می گرفتید تا شما را راهنمایی می کردند !؟

باشد، اینهم تاوان بی اطلاعی ، عرضه داشتم شما می توانید قرار دادم را تمدید بفرمایید ؟ جواب داد : بروید نوبت بگیرید و به آن قسمت مراجعه نمایید .

بنده که از قبل نوبت گرفته بودم بین رئیس و کارکنانش بدلیل فقدان جا گوش بفرمان ایستاده بودم تا احضار شوم . در این بین جوانگی وارد شد و رییس را مورد مواخذه قرار داد که چرا حجم مصرف نکرده اش تمام شد ! مباحثاتی بین شان رد و بدل شد که رییس به کارکنانش دستور داد کار این جوان را انجام دهند و خارج از نوبت کار جوانی که بعد از من آمده بود بصورت اورژانس انجام دادند .

رسیدگی خارج از نوبت خیلی به تریج قبایم برخورد می خواستم به این پارتی بازی اعتراض کنم که ناگهان صدایم کردند و این ظلم آشکار برای لحظاتی فراموش شد.

در مقابل متصدی قسمت نشستم ، جواب داد : حجم دارید و حتی ۵ گیگ هدیه جشواره فلان را نیز دارید ولی تاریخ شما به اتمام رسید !؟ پس از یک سری تبادل اطلاعات وقتی پای تمدید قرارداد رسیدیم ، جواب آمد: شما دیگر نمی توانید از ۵ گیگ هدیه جشنواره استفاده نمایید !

اینجا بود که دانستم دلیل عدم ثبت شماره تلفن در شبکه مخابرات این بود که “از کرده پشیمان” شده بوند و می خواستند هدیه خودشان را پس بگیرند !!

جهت تمدید قرار داد فرمی به من داده شد ، برگشستم تا آن را امضا نمایم با کمال تعجب دیدم در پشت میز ریاست خانم رییس که حاضر به تمدید قرارداد من نشده بود آقای منظم و مرتبی در حال پر کردن همین فرم است !؟

در پایان کار به خانم رییس که با تعیین جانشین در حال قدم زدن و مشغول تلفن بودند مراجعه و به تبعیض ناروای اعمال شده اعتراض کردم ولی جواب نامبرده از نوع بنی اسرائیلی بود !

بالاجبار از اتاق وی خارج و به یکی از دوستان که در طبقات بالای شرکت مخابرات مقام بالایی دارند تلفن کردم و ماجرا را بازگو نمودم که قبل از انعقاد کلام دوستم منکر پارتی بازی شد اعلام کرد آشنای اول فلان تعداد مشترک دارد !؟

در نگاه اول بنظر رسید کندی اینترنت بظاهر پر سرعت که گاهی سرعت دانلود آن به صفر تنزل پیدا می کند ، قطعی های مکرر که داد اکثر سایت های خبری را در می آورد ، همچنین وضعیت پهنای باند و کش و قوس های شرکت زیر ساخت و شرکت مخابرات که گاهی رسانه ای نیز می شود شاید بسبب کثرت مشترکین و محدودیت پهنای باند باشد (!)

ولی این استدلال نتوانست مانع اصرار بنده شود و صاحب منصب ناگزیر شد جهت رسیدگی به مسئله از نوع نزدیک بنده را در انتظار نگهدارد بلکه بتواند مشتری مداری را عینیت ببخشند .

ظاهرا در اینجا نیز بخت با من یار نبود زیرا این دوست صاحب مقام نتوانست به وعده خود عمل نماید و در قرار حاضر شود و در تماس بعدی اعلام کرد در طبقه اول با رییس مواجه شده است و دنبال امری است و از آمدن معذدر تا بعد !؟

شاید سیاست مدیریت ایجاب می کرد رسیدگی به وقت دیگری موکول شود بلکه مسئله پیش آمده در طول زمان به بوته فراموشی سپرده شود و عطایش به لقایش بخشیده شود !؟

صد البته این مطلب جهت اطلاع مشترکان آشنای اول نگاشته شد وگرنه با توجه به گلایه های همکاران از وضعیت اینترنت پرسرعت : “آنکه البته به جایی نرسد فریاد است

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد