گیلانیان
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ Tuesday, 22 September , 2020
نوامبر 22, 2018 کد خبر : 70596 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون رئیس‌جمهور :

آغاز رسمی عملیات اجرایی راه‌آهن آستارا_آستارا طی دو ماه آینده توسط رئیس‌جمهور

آغاز رسمی عملیات اجرایی راه‌آهن آستارا_آستارا طی دو ماه آینده توسط رئیس‌جمهور

گیلانیان : معاون رئیس‌جمهور از آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن آستارا_آستارا طی دو ماه آینده توسط رئیس‌جمهور به‌صورت رسمی خبر داد.

محمدباقر نوبخت در حاشیه افتتاح آزمایشی خط ریلی قزوین رشت، این خط ریلی را در تاریخ گیلان به‌یادماندنی برشمرد و اظهار کرد: مطالبه راه‌آهن در گیلان از مطالبه‌های دیرینه مردم گیلان بود که امروزه به وقوع پیوسته است.

وی پیوستن رشت به خط ریلی را در جهان حائز اهمیت برشمرد و افزود: امروز تنها مردم گیلان نیستند که از افتتاح خط ریلی رشت قزوین خوشحال شدند بلکه ملت ایران و کشورهای شمال ایران از اتصال رشت به شبکه ریلی بسیار خرسند هستند.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با اشاره به تأکید رئیس‌جمهور در به فرجام رسیدن راه‌آهن رشت قزوین گفت: پیوستن گیلان به شبکه ریلی از تأکیدات رئیس‌جمهور بوده و این مهم پس از طی مراحل آزمایشی توسط وی طی دو ماه آینده به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

نوبخت تکمیل قطعه‌ قزوین رشت راه‌آهن را شروعی برای عملیات اجرایی پروژه بزرگ ریلی در کشور برشمرد و بیان کرد: هم‌اکنون راه‌آهن رشت قزوین در امتداد بندر انزلی و منطقه آزاد در حال پیشروی است و پس‌ازآن به سمت آستارا امتداد پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به دوشاخه شدن خط ریلی رشت و توسعه آن به سمت منطقه آزاد و آستارا خاطرنشان کرد: شبکه ریلی راه‌آهن رشت پس از متصل شدن به شهر انزلی و منطقه آزاد شبکه ریلی را به شبکه حمل‌ونقل دریایی متصل می‌کند و با پیوستن خط ریلی به آستارا ارتباط ایران با کشورهای شمالی دریای کاسپین نیز فراهم می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به پیوستن راه‌آهن رشت آستارا به آستارا در جمهوری آذربایجان تصریح کرد: اعتبارات حوزه ریلی برای پیوستن آستارا به آستارا محقق شده و برای اینکه رشت به آستارا متصل شود مشاورین نظرات خود را ارائه کردند و امیدواریم در زمان بهره‌برداری این خط ریلی توسط رئیس‌جمهور، فرآیند عملیات اجرایی راه‌آهن آستارا به آستارا به‌صورت رسمی آغاز شود.

رئیس سازمان برنامه بودجه با اشاره به نقش به سزای خط ریلی قزوین رشت در توسعه گردشگری استان گیلان گفت: بی‌تردید مشاغل بسیار زیادی در حاشیه راه‌اندازی خط ریلی رجا قزوین ازجمله گردشگری در منطقه رونق خواهد گرفت.

نوبخت با بیان اینکه بیش از ۱۸۰۰ میلیارد تومان برای راه‌اندازی خط ریلی رشت قزوین تاکنون هزینه شده افزود: بهره‌برداری از خط ریلی رجا قزوین حاصل زحمات دولت‌ها طی ۲۰ سال گذشته است و یقیناً پروژه ماندگار در تاریخ کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران