گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
سپتامبر 2, 2014 کد خبر : 29433 خبر ها

آغاز ساخت بنیاد علم و پژوهش و مرکز تحقیقات سرطان شناسی در رشت‏

آغاز ساخت بنیاد علم و پژوهش و مرکز تحقیقات سرطان شناسی در رشت‏

گیلانیان : ساخت بنیاد علم و پژوهش و مرکز تحقیقات سرطان شناسایی با حضور پروفسور سمیعی ، نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و نجفی استاندار گیلان در رشت آغاز شد .

این مرکز درسایت دانشگاه علوم پزشکی لاکان رشت در مدت ۲ سال ساخته و با هدایت پروفسور سمیعی چهره ماندگار جراحی ایران و جهان و رئیس انجمن جراحان مغز اعصاب و جهان به بزرگترین مرکز تحقیقات سرطان شناسی خاور میانه تبدیل می شود .

برای ساخت این مرکز در زمینی با مساحت ۴ هکتار و زیربنای  ۲۰ هزار متر مربع ۶۵۰ میلیارد ریال هزینه می شود .

گفتنی است : پروفسور سمیعی، پزشک و جراح مغز و اعصاب سرشناس ایرانی و متولد شهر رشت است.

او در حال حاضر ریاست فدراسیون جهانی انجمن جراحان اعصاب و ریاست بیمارستان علوم عصبی هانوفر در آلمان را بر عهده دارد که خود بنیانگذار آن بوده است.

وی در زمینه تورم مغز و ترمیم و بازسازی جراحی دستگاه عصبی محیطی مطالعات زیادی داشته و بیشترین اعمال جراحی را روی تومورهای موسوم به «نورینوم آکوستیک» انجام داده است.

وی در دهه ۱۹۹۰ یک مرکز بین المللی علوم اعصاب (International Neuroscience Institute)‏ که به اختصار INI شناخته می شود، تاسیس کرد. بنای این مرکز برگرفته از شکل مغز است؛ این مرکز در شهر هانوفر آلمان واقع شده و ریاست آن را پروفسور سمیعی بر عهده دارد.

این پزشک گیلانی تاکنون شاگردان زیادی تربیت کرده که در کشورهای مختلف جهان به فعالیت در زمینه جراحی مغز و اعصاب مشغول هستند و هر ساله کنفرانسی را به افتخار او در یکی از کشورها برگزار می کنند.

وی تاکنون تلاش های زیادی برای ارتقای جراحی مغز و اعصاب در کشورمان انجام داده و دارای بیش از ۵۰۰ مقاله علمی و ۱۷ کتاب مرجع در زمینه دستگاه عصبی مرکزی و محیطی است./منبع : روابط عمومی استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی