گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
آگوست 30, 2012 کد خبر : 12092 انتخاب سردبیر

با توجه به اينكه شبانه روز 24 ساعت است :

آقای سعادتی روزانه با بیش از ۸۰۰ نفر از مردم دیدار می کرد !!؟؟

آقای سعادتی روزانه با بیش از ۸۰۰ نفر از مردم دیدار می کرد !!؟؟

اختصاصی گیلانیان : در جلسه ای که دو تن از پزشکان نیز حضور داشتند این سؤال پیش آمد : با توجه به اینکه برخی از آقایان پزشکان روزانه حدود  ۱۰۰ بیمار را ویزیت می کنند ؛ آیا پزشک بیمار را ویزیت می کند یا بیمار پزشک را ؟ استدلال به گونه ای بود که حتی خود آن پزشکان نیز پذیرفتند این بیماران هستند که پزشک را ویزیت می کنند ، نه بر عکس ! حال این مثال در ذهنمان بماند تا سطور پایانی …

در حالت طبیعی هر فردی که مسئولیتی را می پذیرد صرفنظر از توانائی یا عدم توانائی سعی می کند تمام توانش را در مسیر خدمت و نیک نامی صرف نماید تا از خود خاطرات خوش در اذهان به یادگار بگذارد و به طور قطع ، مهدی سعادتی نیز ، به عنوان استاندار قبلی گیلان از این قاعده مستثنی نمی تواند باشد حال در این راه موفق بوده یا خیر باید منتظر آینده ماند .

اما آنچه مسلم است ایشان بسبب خوش قلبی و گشاده روئی فی نفسه آدمی سلیم النفس است و شاید اگر در چنبره برخی مشاوران بی تجربه و مقهور قدرت گرفتار نمی شد – بلا نسبت بعضی ها – می توانست خیلی بیشتر از اینها منشأ خدمات و خیرات باشد و خاطرات خوشی از خود به یادگار بگذارد .

اینک که زمان خدمت مهدی سعادتی در استان گیلان به پایان رسیده جا دارد به پاس خدمات کرده و نکرده و حتی خدمت ناشناخته یک خسته نباشید ویژه تقدیم شان شود زیرا خدمت مورد ادعای ایشان که همانا دیدارهای مردمی بی نظیر در تاریخ است و می تواند به عنوان یک اثر ماندگار نه تنها فصل الخطاب مدیران استان بلکه مدیران کشور باشد و یا در کتاب رکورد ها به ثبت برسد .

خبرگزاری فارس در تاریخ ۸/۶/۹۱ خبری با عنوان خاطرات تلخ و شیرین سعادتی از خدمت در استانداری گیلانرا روی خروجی خود گذاشت که هنر مورد ادعای ایشان در این خبر به خوبی متجلی است :

خبرگزاری فارس – “وی ( مهدی سعادتی ) به دیدار روزانه خود با بیش از ۸۰۰ نفر مردم این استان در اقشار مختلف اشاره کرد و افزود : این میزان دیدارها برای نخستین بار در گیلان موجی از رضایت‌های مردمی  را در بر داشت”

بد نیست مخالفان بقای ایشان بیشتر به این نکته توجه نمایند تا موافقان حضور ایشان را آماج تهمت و افترا و تهدید قرار ندهند .

اگر خبرگزاری فارس آمار و ارقام مصاحبه ایشان را بدون اشتباه نوشته باشد ؛ دیدار مردمی بیش از ۸۰۰ نفر در روز با اقشار مختلف شاهکاری است که در تاریخ مدیریت سابقه ندارد .

صرفنظر از کلمه ( بیش از ) اگر بخواهیم تنها به رقم ۸۰۰ نفر دیدار مردمی در روز بسنده نماییم ابتدا به ساکن باید پاسخی برای این سؤال ها بیابیم :

– آیا آقای سعادتی در بیان آمار مرتکب اشتباه نشده و به جای استفاده از عبارت ” ماهانه و یا  ۱۷ ماه خدمت در گیلان ” از لفظ روزانه استفاده ننموده است ؟

– آیا خبرگزاری دقیقا آنچه شنیده یا ضبط کرده ، آورده و صفر را زیاد نگذاشته است ؟

– آیا منظور از دیدار مردمی با ۸۰۰ نفر ویژه استاندار است یا با احتساب ملاقات های عمومی مدیران استان اعلام شده است ؟

– اگر ملاقات های عمومی مدیران هم محاسبه شده ، مدیران تنها یک روز در هفته ملاقات عمومی داشته اند ؟!

– اگر آمار اعلامی خاص آقای سعادتی است که تصور هم همین است با یک حساب سرانگشتی باید گفت :

اگر ایشان برای دیدار با هر نفر فقط ۵ دقیقه وقت صرف نموده باشد باید برای دیدار ۸۰۰ نفر از اقشار مختلف جمعا ۴۰۰۰ دقیقه زمان در روز صرف نموده باشد !

حال اگر ۴۰۰۰ دقیقه زمان در روز به ساعت تبدیل شود باید گفت : آقای سعادتی روزانه بیش از ۵ /۶۶ ساعت صرف دیدار مردمی کرده است !!؟؟

– با توجه به اینکه شبانه روز فقط ۲۴ ساعت است چگونه آقای استاندار قبلی توانسته زمانی معادل  ۲/۵ شبانه روز را در یک شبانه روز فشرده سازی ( زیپ ) نماید !!؟؟

اینجاست که نتیجه بحث مقدماتی این مطلب مصداق پیدا می کند که چون فشرده سازی زمان امکان ندارد شاید بتوان نتیجه گرفت که روزانه ۸۰۰ نفر آقای سعادتی را ملاقات می کردند ، نه اینکه ایشان با ۸۰۰ نفر دیدار می کردند !! .

البته صرفنظر از اختصاص ۵ / ۶۶ ساعت زمان برای دیدار مردمی ایشان به زمان دیگری نیز نیاز داشتند تا امور مربوط : سنت حسنه سفر به شهرستانها ، سفرهای خارجی ، رسیدگی به امور اداری ، تشکیل جلسات متعدد و متنوع و خیلی چیزهای دیگر که جزء وظایف ایشان بود ، به انجام برساند بطور قطع ایشان باید ۳ روز را در یک روز فشرده سازی می کردند تا این همه موفقیت حاصل شود !!

آیا ممکن است این تعداد دیدار مردمی روزانه صورت بگیرد یا خیر با خداست !؟

به هر تقدیر امیدواریم آمار جلب رضایت مردمی ، ایجاد اشتغال و سایر خدمات آقای سعادتی هم به همین شیوه نوظهور محاسبه نشده باشد .

حال چه این محاسبه صحت داشته باشد و چه آن دیدار مردمی با آمار ارائه شده عملی شده باشد یا خیر ، جا دارد برای ایشان در مسئولیت های بعدی آرزوی توفیق نماییم  .

اخبار مرتبط

نظرات

 • گیلانیان عزیز جادارد یک سرکی به استانداری ومصاحبه ای باهمکاران استانداری که هفته ها منتظر ملاقات بااقای سعادتی نشسته اند وبعضا ازجمله خانواده معظم شهداءوجانباز نیزهستند بزنید لطفا!لطفاقبلا بااقای (ش)هماهنگ کنید

 • آقا من گیلکی گپ زنم لطف بکون هیتو اینه چاپا کون
  امون یته ضرب المثل دانیم که گه:

  دروغ ماهی خاش نیه که گلو مینه گیر بکنه

  آبرار قربان

  یا علی

 • برای مهندس سعادتی آرزوی توفیق و سلامتی در تمام مراحل زندگی داریم.خسته نباشی سردار. انشاالله جایی خدمت کنی که مردمش به غیر از زیراب زنی و جاه طلبی کارای دیگه مثل حمایت و تشکر هم بلد باشن.

 • … بازهم خودت رو زدی به خواب وخواب آلودهای دیگر روهم با لالائی هات به خواب عمیق فرستادی؟مومن یک خورده انصاف داشته باش،این بنده خدا کجا گفته من دریک روز با۷۰۰نفرملاقات کردم.بابا انصاف هم چیز خوبیه به خدا.عزیز من اون برادر دینی وهم کشوری شما ومن، گفته درطول مدت مسئولیت با این تعداد ملاقات داشته.یک خورده اون حواس حسابی جمع خودتون رو بیشتر جمع کنید.هرچند کسی که خودش روبه خواب زده نمیشه بیدارکرد،ولی لااقل وجدانت رو بیدار کن.خدابیامرزدتون.

 • آقای سعادتی برو خدا نگهدار……………..

 • اول از همه امیدوارم سطح تحصیلاتی گیلانیان لیسانس باشه تا به این درک برسه
  شما به دیدار عمومی و ملاقات مردمی اقای احمدی نژاد یا مقام معظم رهبری رفته اید تا بحال؟؟ امیدوارم لایق دیدار حضرات باشید
  که در همون چند ساعت به امور چندین نفر بعنوان دیدار عمومی و ملاقات رسیدگی میکنن…
  وقتی بالای ۲۰۰ نفر دور یک مسئول رو میگیرن و خواسته هاشون رو بازگو میکنن و بعدش نامه ای داشته باشن یا درخواستی داشته باشن ردو بدل خواهد شداونم درعرض یکساعت شاید هم کمتر.
  ندیدی وقتی استاندار اومده بود بازار؟ یا موقع سیل؟
  ندیدی مسلمون؟؟؟

 • سعادتی نگفت هر روز خدا من ۸۰۰نفر ارباب رجوع دارم!
  گفت ملاقات عمومی استانداری گیلان برای رفع رجوعات مردم ااین چنین است
  کل واحد ها و معاونت ها

 • بچه گیلان عزیز از پیام های متعدد یک روزه شما سپاسگزاریم ! لطفا به اصل خبر در خبرگزاری فارس یا سخنرانی آقای سعادتی در مصلی امام خمینی (ره) مراجعه بفرمایید.

 • این بنده خدا سوتفاهمی که آمد و رفت ولی میماند.
  اقداماتی که کرد… این همه جوان بیکار و تحصیل کرده در رشت هست آقا از مازنداران کارمند وارد استان کرد این ها را کی میخواد چبران کنه والا فرد غیربومی از بیت المال مردم ارتزاق کنه درست نیست اینها سهم بچه های همین استان بود ولی خدایی اون بالا هست و ما اعتقاد داریم

 • آره دیدار میکرد ولی با از ما بهترون

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی