گیلانیان
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ Monday, 8 August , 2022
سپتامبر 17, 2013 کد خبر : 21453 دسته‌بندی نشده

افکار عمومی بر سر دو راهی :

آقای دکتر ! حق با کیست !؟

آقای دکتر ! حق با کیست !؟

اختصاصی گیلانیان : خزر آنلااین روز یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ و متعاقب آن یکی از سایت های استان از قول آقای دکتر رضا جمشیدی با عکس زیر نوشت :

دکتر رضا جمشیدی در گفتگو با خزرآنلاین ضمن تکذیب هرگونه مصاحبه با خبرگزاری فارس، گفت:” من تا به الان هیچ مصاحبه ای با خبرنگار فارس در رشت نداشته ام و این دومین باریست که دفتر نمایندگی این خبرگزاری در گیلان از قول من اقدام به درج مصاحبه می کند و در صورتی که این روند را ادامه دهد، حتما به صورت قانونی با آنان برخورد خواهم کرد.”

به نظر می رسد سایت دوم این خبر را حذف نموده باشد ولی هنوز خبر مذکور تام و تمام منتشر نیافته خبر گزاری فارس در مصاحبه ای با رضا جمشیدی چنین نوشت :

رضا جمشیدی‌چناری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به انعکاس اخبار شورا از طریق این خبرگزاری، اظهار کرد: خبرگزاری فارس در انعکاس اخبار درست و صحیح، رسانه‌ای قابل احترام است.

حالا با توجه به حساسیت موضوع و نیاز آقای دکتر به اعتماد شهرئندان جهت اداره شورای شهر رشت لازم است ایشان به سوال های زیر پاسخ دهند :

الف – خبر کدام مرجع  صحت دارد ؟ خزر آنلاین یا فارس ؟

ب – ممکن است این حرکت آقای دکتر تبلیغاتی باشد ؟

ج – اگر آقای دکتر نسبت به این خبر موضع رسمی نگیرد ، آیا می توان به صداقت ایشان در مسئولیت شورا اعتماد کرد ؟

د – در صورت تبلیغی این حرکت چه تضمینی هست آقای دکتر در برنامه های اصولی شورا نیز از شیوه تناقض گفتاری استفاده نکند ؟

در هر صورت در راستای اثبات صداقت آقای دکتر از یک طرف و شإن رسانه از طرف دیگر و تعیین تکلیف مردم در اعتماد به ایشان و رسانه صادق لازم است رئیس شوراسی شهر رشت موضع رسمی خود را به صورت مکتوب به رسانه ها اعلام نماید .

فارس

اخبار مرتبط

نظرات

 • آره منم دیدم .خیلی موضع گیری عجیبی بود.

 • جریان بازنشستگی شهرداررشت خلیلی چیه؟آیا درسته که شهرداربازنشسته رو منصوب کردند؟اگردرسته آیا انتصاب فرد بازنشسته نیاز به مصوبه هیات وزیران نداره؟

 • یک سوال از آقای دکتر جمشیدی: منظور شما از انتخاب یک فرد دیپلمه (با تحصیلات حوزوی معادل فوق لیسانس الهیات) به عنوان شهردار رشت چیست؟
  مردم رشت در انتخابات نشان دادند که به افراد متخصص اعتقاد دارند، ولی مثل اینکه شما خودتان چندان اعتقادی به تخصص در اداره امور ندارید.!

 • آقای جمشیدی اصلا معلوم نیست که با این بازی ها دنبال چیست.
  آقاجان شما قراره که در این شهر زندگی و کار کنید . اینقدر مردم را از خودتان نا امید نکنید. آن از انتخاب شهردارتان این هم از این بازی هی جدیدتان…. راستی آقای جمشیدی، می توانید بگویید که شهردار کدام کلان شهر ایران دیپلمه است؟

 • همشهریان عزیز. بنده اصالتا لاهیجانی و ۲۳ سال است که در شهرداری تهران مشغول به کار هستم. بدون هرگونه تعصبی ذکر چند نکته را ضروری می دانم: اول اینکه معروفترین و پرآوازه ترین شهردار بعد از انقلاب ایران، یعنی غلامحسین کرباسچی شهردار سابق تهران، تحصیلات حوزوی داشتند. دوم اینکه من خلیلی، شهردار منتخب رشت را می شناسم و اتفاقا در منطقه ای که خلیلی شهردار بود مدتی به عنوان مامور کار کردم. او دو بار به عنوان شهردار نمونه مناطق تهران در زمان کرباسچی انتخاب شد و من با اینکه از انتخاب شهردار غیر بومی برای رشت راضی نیستم، اما انتخاب خلیلی را اشتباه نمیدانم. سوم اینکه شهردار فعلی منتخب کلانشهر مشهد(صولت مرتضوی) هم تحصیلات حوزوی دارند. نکته آخر اینکه به نظر من به عنوان یک شهردارچی قدیمی این است که شهردار باید قوی و دارای ارتباطات موثر باشد و تحصیلات موضوع چندان مهمی نیست. دلیلم هم این است که به گذشته شهردارهای قبلی رشت رجوع کنید و ببینید چه کردند!!!
  به امید روزی که مرکز استان ما در بهترین شرایط باشد….

 • میرزاپورعزیز؛کرباسچی تیمی از مشاوران قدر به همراه خود داشت که به او برنامه میدادند وکرباسچی باقدرت اجرایش میکرد.مشاور یامشاوران خلیلی آیا وزن فکری واجتماعی مشاوران کرباسچی رادارند؟قیاس شما مع الفارق است کم لطفی نکنید حکایت ماه من وماه گردون است…..

 • به نظر من زود داریم قضاوت میکنیم. این کاملا واضح است که انتخاب شهردار بدون مطالعه نبوده. چطور ممکن است که یازده رای اشتباه کنند. سوابق فرد انتخاب شده هم نشان میدهد که او فرد قابلی بوده و توانسته هنوز در این مملکت دوام بیاورد! شاید مشاوران قوی هم داشته باشد. چرا بدبین هستیم؟ شاید شهردار مورد نظر ما رای نیاورده وداریم جوسازی میکنیم!!! من به عنوان یک شهروند رشتی، این انتخاب را به فال نیک میگیرم.

 • دوست عزیز آقا/خانم ح.م
  هنوز طرف نیامده سرکار داریم براش مشکل درست میکنیم، بعدش انتظار داریم شهرمون آباد بشه…! فکر نمیکنید اینهمه عقب افتادگی رشت به خاطر همین بازی های سیاسیه؟ هرکسی که بخواد اینجا کار کنه تخریبش میکنیم به خاطر اینکه نفر ما رای نیاورده. خدا همه ما را به راه راست هدایت کنید …..

 • جناب یعقوبی عزیز؛کثرت مبتلایان به یک دیدگاه مبین صحت آن دیدگاه نیست؛البته که ممکن است یازده نفر اشتباه کنند به همان دلیلی که دوره قبل هفت نفر اشتباه کرده بودند.میفرمایید “شاید”مشاوران قوی داشته باشد!این فرمایش شما یعنی چه؟باشایدواما واگر که نمیتوان یک شهر۷۰۰هزار نفری را اداره کرد !! ایشان در ۲۲جای مختلف مدیر بودند نگاهی به وضعیت برخی از شرکتهایی که ایشان مدیر یا عضوهیات مدیره اش بودند بیاندازید وببینید چند تاورشکسته شدندوچندتا در آستانه ورشکستگیند…دلیلش فقط وجود ایشان نبوده اما قطعا تصمیمات اقای خلیلی هم موثربوده است.جناب یعقوبی شما میدانید که بسیاری از نیروهای جوان خدماتی شهرداری رشت درحال حاضر لیسانس وفوق لیسانس دارندچطور میتوان ازاین نیروها انتظار داشت دستورات فردی که تحصیلات حوزوی معادل فوق لیسانس الهیات دارد رابدرستی اجرا کنند؟آقای خلیلی انسان خوب یابدی باشد به هیچ عنوان به من ربطی ندارد اما یقینا با این مختصات فکری ومدیریتی که ایشان دارد نباید انتظار تحول مثبت دراداره این شهر راداشت.این شهر پس از جریانات شورای سوم نیاز به ترمیم سرمایه اجتماعی در عرصه مدیریت شهری دارد ما نیازمند تثبیت رویه قبلی نیستیم…

 • دوست من ح.م
  این قضاوتها و پیش داوری های شما بوی چیز دیگری میدهد…

 • نمیدانم تابه کی سنت اتهام زنی در این مملکت میخواهد دوام بیاورد .جناب آقای یعقوبی کجای متن بنده بو میدهد؟برادر عزیزچرا با این همه پیش داوری وسوظن برخورد میکنید؟!!بجای اینکه متن بنده رانقد کنید مرا متهم میکنید؟ازینکه این شهردارمدافعانی چون شما دارد باید ترسید….
  آیا درست است که من هم شما را به جانبداری پرمساله از یک شهردارپرحاشیه متهم کنم؟به هیچ عنوان این کارصحیح نیست.امروز رییس شورای شهر رشت متنی ظاهرا مستند به انواع تبصره های قانونی را بعنوان دفاعیه اقای شهردار به خبرگزاریهادادواتهام جنابعالی را نثار مخالفان کرداولا چرا باید شهرداری انتخاب شود که به مدداین همه “تک ماده” براین کرسی تکیه بزند ثانیا موافقان شهردار مگر که مخالفانش را به تازیانه ناکامی میرانند آیا مسئولیت حمایتشان را میپذیرند؟آقای خلیلی درفلان منطقه تهران در دوره کرباسچی شهردار بوده وهمین شخص حدود۶ سال پیش شهردارهشتگرد بوده که به اندازه یکی ازمناطق رشت هم وسعت ندارد دلیل حرکت نزولی مدیریت آقای خلیلی در حوزه شهری چه بوده؟ چرا ازمدیریت یکی از مناطق تهران به مدیریت هشتگرد میرسد؟ایشان انسان بسیارخوبی هم اگر باشد اما تردیدهای جدی در “مدیر”بودنشان وجوددارد.آیا تردید باید دلیل خروج شماازمدار اخلاق و زدن اتهام باشد؟ چرارشت ورشتیها بایستی صحنه آزمون وخطای این وآن باشیم؟اتفاقا من هم بامدیر بومی بدلایلی که از حوصله این مجال خارج است چندان موافق نیستم واصرار بر مدیر بومی را به مثابه سرمایه اجتماعی نه چندان مثبت میبینم اما اگرموافقان استناد به شهردار مشهد”صولت مرتضوی”میکنند ایا میدانند اوقبل از شهرداری مشهد چکاره بود؟ عرض بنده این است که کسی راباید به رشت می آوردند که خودش صاحب جایگاه بوده باشد نه اینکه ازاین شهر برای خودش اسم ورسمی به هم بزند.امیدوارم منظورم را رسانده باشم.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد