گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
ژانویه 21, 2013 کد خبر : 16578 خبر ها

یک سوال فنی از آقای شهردار !

این کوچه مسکونی است یا تجاری و آموزشی ؟!

این کوچه مسکونی است یا تجاری و آموزشی ؟!

اختصاصی گیلانیان : کوچه ای را که در عکس مشاهده می کنید دارای حدود ۳۰۰ متر طول و ۸ متر عرض است که قبلا تمام ۴۰ باب خانه آن دو طبقه تیپ ساز بود . چند سال قبل یکی از این خانه ها به دلیل افزایش زمین با همان (بر) قبلی به ساختمان سه طبقه تبدیل شد . بدون استثنا همه ساکنین این کوچه دارای خودرو هستند .

از امکانات زیربنائی این کوچه همین بس که : آسفالت آن در ابندا به ضخامت حدود ۷ تا ۱۰ سانت و در انتها به جهت رعایت شیب ۳ تا ۵ سانت است و فاضلاب کوچه نیز ماجرائی جالب و در نوع خود بی نظیر دارد که در حوصله این مقاله نمی گنجد فقط همین مقدار بس که با اندک بارندگی در تقاطع انتهائی کوچه می توان استخر پرورش ماهی راه اندازی کرد .

این کوچه که تا چندی قبل فضای مسکونی داشت اخیرا چنان دستخوش تغییرات شده که از اهالی آن سلب آسایش نموده است زیرا در اوایل کوچه یک خانه مسکونی با تبدیل طبقه اول آن به آرایشگاه زنانه و طبقه دوم آن به خیاط خانه از مسکونی به تجاری ؛ و در روبروی همین واحد صنفی خانه دیگری با احداث آمادگی و پیش دبستانی تبدیل به آموزشی شد و در وسط کوچه نیز یک ساختمان ۸ طبقه که گفته می شود دارای ۱۶ واحد می باشد در دست احداث است تا در آینده نزدیک ساکنین این بنای رفیع گل های قالی اتاق های همسایگان را شماره کنند و یا از دکور اتاق های همسایگان مدل برداری نمایند .

اهالی این کوچه به دلیل ترددها و توقف های ماشین های جور واجور که در بسیاری موارد مزاحمت اهالی را فراهم می نمایند چندین بار با شکایت دستجمعی به شهرداری محترم – کمیسیون بند ۲۰ – و همچنین شهرداری منطقه ۱ رشت مراجعه نمودند و حضرات مسئول تنها کاری که توانستند انجام دهند تابلوی آرایشگاه را پایین آوردند و تردد و مزاحمت کما فی السابق برقرار است و احدی از مسئولان شهرداری خود را ملزم به تامین آسایش ساکنین این کوچه نمی دانند و این بی توجهی شهرداری برای اهالی ضجرآور شده است .

حال که عوامل شهرداری محترم خود را در قبال خواسته های بحق این تعداد از شهروندان پاسخگو نمی داند و حاضر نیست کاربری کوچه مذکور را حفظ نمایند لازم دیده شد از شهردار محترم رشت پرسش شود :

۱ – فرق کوچه با خیابان چیست ؟

۲ – این کوچه با مشخصات برشمرده مسکونی است ، تجاری است یا آموزشی ؟ 

۳ – برای حفظ فضای کوچه به چه مرجعی باید متوسل شد ؟

۴ – جناب عالی توصیه های : “رعایت زیبائی” و ” نگاه عدالت گستر به محله ها و اشخاص محروم و قانون گرائی” کجا و چگونه محقق می نمایید ؟

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی