گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶

حسین لطفی - مدیر مسئول

آقای مدیر! قیمت فعلی مرغ متناسب با درآمد مردم نیست

  • تاریخ انتشار ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵
  • کد مطلب 61751
  • موضوعات مرتبط

یکی از نمایندگان گذشته گیلان که یادش بخیر باد به شهردار رشت گفت : باید فکری به حال دستفروشان خیابان شیک کرد که با سد معبرشان برای تردد شهروندان مشکل ایجاد می کنند .

شهردار در پاسخ گفت ولی جنابعالی چندی قبل برای یکی از همین دستفروشان مزاحم توصیه نامه ای برای من فرستادید ! بالاخره من چه باید بکنم ؟ با این جماعت باید مدارا کنم یا بساط شان را جمع کنم .

نماینده شهر با خنده مورد مشابه این رفتار را با جهاد آن زمان اعلام کرد که رییس جهاد هم اعتراض مشابهی داشت و من در پاسخش گفتم : من نماینده هر دو قشر هستم ، وی ادامه : بالاخره من نماینده آن دستفروش هم هستم !!؟

اگرچه این پاسخ در آن روز نوعی فرا فکنمی و از زیر بار مسئولیت سازنده شانه خالی کردن بود ، ولی در نوع سیاسی کاری کم نظیر بود که امروز این شیوه فراگیر شده تا جایی که اکثر مدیران مسئول از این حربه زنگ زده استفاده می کنند .

بعنوان مثال : رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان طی مصاحبه مورخه ۲۹ مرداد ۹۶ با صراحت تمام به ایسنا اعلام کرد : قیمت فعلی مرغ گران نیست !؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد : مدتهای زیادی است که مرغداران ضرر می‌کنند و در حال حاضر قیمت مرغ بین ۷۵۰۰تومان تا ۸۵۰۰تومان است که قیمتی متعادل و مناسب به نظر می‌رسد.؟!

وی تصریح کرد: در صورتی که مرغ از قیمت ۸۷۰۰ تومان بالاتر برود،سراغ ذخیره‌های استراتژیک مرغ کشور خواهیم رفت.

این مدیر محترم در شرایطی از مرغداران طرفداری می کند و راه کسب درآمد بیشتر را به مرغداران نشان می دهد گویا غافل است که عامه مردم نه تنها از درآمد مکفی برخوردار نیستند بلکه برخی شان تهیه تامین این نیاز مبرم را هم ندارند .

البته طبق سیاست منقول شاید حق با مدیریت محترم باشد که مسئولیت حمایت از تولید کننده را هم باید لحاظ کند ولی نباید فراموش کند گرانی مرغ ناشی از سیاست گذاری نادرست در واردات نهاده های مرغداری و قیمت گذاری آن است که عامه مردم باید تاوان این ترکتازی های وارد کنندگان انحصار طلب را پرداخت نمایند .


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار