گیلانیان
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ Saturday, 23 February , 2019
دی ۲۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 64830 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

آلودگی رودخانه‌ها و ترافیک رشت رنج‌آور است

آلودگی رودخانه‌ها و ترافیک رشت رنج‌آور است

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان به معضلات شهرستان رشت به‌ویژه شهر رشت اشاره کرد و گفت: معضل پسماند، آلودگی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و ترافیک شهر رشت رنج‌آور است.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با فرماندار، بخشداران و مدیران فرمانداری شهرستان رشت با اشاره به روایتی از امام علی(ع) اظهار کرد: امیرالمؤمنین علی(ع) به مالک اشتر فرمود؛ افرادی برای انجام امور انتخاب کن که اهل تجربه باشند.

وی به جوان‌گرایی در دستگاه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: جوان‌گرایی امر خوبی محسوب می‌شود اما تجربه بالاتر از جوان‌گرایی است.

امام جمعه رشت با تأکید براینکه اداره‌ها نباید از افراد با تجربه خالی شود، بیان کرد: افرادی که به‌کار گمارده می‌شوند باید انسان‌هایی دارای شرم و حیا، صالح و با نماز باشند.

آیت‌الله قربانی بر جلوگیری از رفیق‌بازی در به‌کارگیری افراد در دستگاه‌های مختلف تأکید کرد و گفت: با انتخاب افراد صالح بسیاری از مقاصد نظام اسلامی را می‌توان پیاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد ناهنجاری‌های اخیر در جامعه، تصریح کرد: بعضی‌ها می‌خواهند وجود کمبودها را ناشی از عملکرد مسؤولان نشان دهند اما وجود برخی از کاستی‌ها در جامعه تنها مربوط به عملکرد کارمندان دولت و مسؤولان نیست.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به استفاده دشمن از فضای مجازی در ایجاد اغتشاش، تحریک افراد به آتش زدن مساجد و مقابله با بسیج و سپاه اشاره کرد و یادآور شد: فقر، بیکاری و مشکلات بسیاری در جامعه وجود دارد و این امر در روحیه افراد تاثیر می‌گذارد اما برخی دنبال موج‌سواری از این مسائل هستند.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه امکانات مسؤولان برای انجام امور باید در نظر گرفته شود، متذکر شد: اختصاص اعتبارات برای اجرای برنامه‌ها در پایان سال صورت می‌گیرد و این امر در پیشبرد اهداف تاثیرگذار است.

وی همچنین به معضلات شهرستان رشت به‌ویژه شهر رشت اشاره کرد و گفت: سه موضوع مردم شهرستان رشت به‌ویژه شهر رشت را رنج می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به آلودگی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود در رشت، متذکر شد: مسؤولان باید در اصلاح و برطرف کردن معضل مذکور تمام تلاش خود را انجام دهند.

آیت‌الله قربانی بر اجتناب از اجرای برنامه‌های نمایشی توسط مسؤولان تأکید کرد و افزود: منطقه زیبای سراوان رشت با وجود پسماند آلوده شده و شیرابه آن به مزارع سرازیر می‌شود.

وی با انتقاد از ترافیک شهر رشت، تصریح کرد: مسؤولان برای برطرف کردن معضل ترافیک شهر رشت باید اقدام کنند.

امام جمعه رشت، در پایان خواستار رسیدگی به مشکل جایگاه‌های سوخت شد و بیان کرد: جایگاه‌های سوخت با مشکلات بیمه و پرداخت حقوق کارکنان خود مواجه هستند و نیاز است کارمزد این جایگاه‌ها به‌موقع پرداخت شود.

در ابتدای این دیدار فرماندار رشت آب روستایی، آب شهری و برق را سه موضوع مهم این شهرستان عنوان کرد و گفت: سهم اعتبارات شهرستان رشت در جلسه‌های استانی واقعی دیده شده شود.

سیدمحمد احمدی با تسلیت حادثه کشتی سانچی اظهار کرد: سه نفر از افرادی را که در حادثه مذکور از دست دادیم، اهل رشت بودند.

وی به نزدیک شدن به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یادآور دلاورمردی‌های مردم ایران بوده ضمن اینکه پروژه‌های افتتاحی شهرستان رشت همزمان با دهه فجر در حال بررسی است.

فرماندار رشت در ادامه با بیان اینکه ۱۰ درصد از مساحت گیلان در این شهرستان است، تصریح کرد: ۹۵۶ هزار نفر جمعیت شهرستان رشت است و ۶۷۹ هزار نفر از این جمعیت در شهر رشت زندگی می‌کنند.

احمدی، پرداختن به زیرساخت‌های شهرستان رشت را از اولویت‌های کاری خود اعلام کرد و گفت: استفاده از ظرفیت نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی برای اجرای زیرساخت‌ها در شهرستان از جمله برنامه‌ها است.

وی با اشاره به شناور بودن جمعیت شهر رشت، بیان کرد: روزانه جمعیت شهر رشت به دو میلیون نفر افزایش می‌یابد و نیاز است در این زمینه برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم.

فرماندار رشت، خواستار واقعی دیده شدن سهم این شهرستان در جلسه‌های استانی شد و اظهار کرد: آبرسانی به روستاهای اطراف رشت با مشقت انجام می‌شود.

احمدی با بیان اینکه ۳۰ درصد از محصول برنج گیلان و ۱۱ درصد از برنج کشور از شالیزارهای شهرستان رشت برداشت می‌شود، خاطرنشان کرد: رشت قطب کشاورزی گیلان محسوب می‌شود و ۶۲ هزار و ۳۳۸ هکتار شالیزار در این شهرستان داریم.

وی، رشت را سومین شهر گردشگرپذیر کشور توصیف کرد و یادآور شد: خدماتی که باید به گردشگران ارائه کنیم نیازمند برنامه‌ریزی است.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه آب روستایی، آب شهری و برق سه موضوع مهم این شهرستان است، تصریح کرد: با فرسودگی شبکه‌های آبرسانی و خطوط برق در شهرستان رشت مواجه هستیم و برطرف کردن آن مستلزم برنامه‌ریزی منسجم است.

احمدی بر استفاده از ظرفیت‌های ملی در برطرف کردن مشکلات شهر رشت تاکید کرد و گفت: ۲۸۶ کیلومتر خطوط انتقال آب روستایی در شهرستان رشت داریم و بیش از ۲۷ درصد آن دارای فرسودگی است.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۹۰۰ کیلومتر خطوط فشار متوسط برق در شهرستان رشت داریم، متذکر شد: ۲۵ درصد از خطوط مذکور معیوب است.

فرماندار رشت در پایان به کاهش نزولات جوی در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: تمام بخشداران و مدیران شهرستان پای کار هستند تا بتوانیم بحران کم‌آبی در رشت را مدیریت کنیم.

احمدی، لایروبی انهار و احیای آب‌بندان‌ها به منظور استفاده چندمنظوره را از جمله راهکارهای مدیریت بحران کم‌آبی در شهرستان رشت عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

معاون رییس جمهور در امور بانوان :

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

مدیر امور نظارت بر تعمیرات پستها و خطوط:

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی:

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند