گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
ژانویه 8, 2016 کد خبر : 44800 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

آل سعود با ایجاد اختلاف در بین مسلمانان زمینه آسایش اسرائیل را فراهم کرده است

آل سعود با ایجاد اختلاف در بین مسلمانان زمینه آسایش اسرائیل را فراهم کرده است

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان, وهابیت، تکفیری‌ها و داعش را زائیده رژیم آل سعود دانست و گفت: آل سعود, مسلمانان را در دنیا به جان هم انداخته و با ایجاد اختلاف در بین مسلمانان زمینه آسایش اربابانش آمریکا و اسرائیل را فراهم کرده است.

آیت الله زین العابدین قربانی عصر امروز در مراسم گرامیداشت حجت الاسلام والمسلمین حاج مسلم قلی‌پور گیلانی یکی از جانباختگان فاجعه منا،که در مسجد جامع رحیم آباد رودسر برگزار شد، اظهار داشت: فاجعه منا یکی دیگر از جنایات رژیم آل سعود است که در آن انسان‌های زیادی بی‌گناه در لباس احرام کشته شدند و این فاجعه دلخراش غیر از بی‌تدبیری آل سعود، چیز دیگری نبود.

وی حجت‌الاسلام والمسلمین قلی‌پور را یکی از مهاجرین الی الله در این حادثه خواند و افزود: بی شک درگذشت این عالم برای حوزه‌های علمیه کشور ضایعه‌ای بسیار بزرگ است و برای مردم گیلان نیز مصیبتی عظمی محسوب می‌شود.

وی مرحوم قلی پور را از سرمایه‌های علمی و فقهی کشور، استان و این منطقه خواند و افزود: بی شک در آینده نزدیک این عالم بزرگ می‌توانست یکی از مراجع بزرگ و صاحب رساله شود ولی مشیت الهی بر این بود که ایشان با لباس احرام به سوی الی الله مهاجرت کند.

آیت‌الله قربانی منطقه رحیم آباد رودسر را منطقه‌ای عالم پرور خواند و گفت: عالمان زیادی از این دیار از گذشته به دنیای اسلام معرفی شده‌اند و امروز نیز طلاب فاضل زیادی در حوزه‌های علمیه از این دیار مشغول کسب علم هستند.

وی افزود: مردم این دیار در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز نقش بسزایی داشته و برای اعزام به جبهه شتابان تر از دیگران بودند و تعداد زیاد شهدای این دیار خود گواه بر این مدعاست.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان, وهابیت، تکفیری‌ها و داعش را زائیده رژیم آل سعود دانست و افزود: آل سعود, مسلمانان را در دنیا به جان هم انداخته و با ایجاد اختلاف در بین مسلمانان زمینه آسایش اربابانش آمریکا و اسرائیل را فراهم کرده زیرا همه حواس‌ها امروز معطوف به جنگ مسلمانان است.

وی گفت: آل سعود در لبنان و عراق و سوریه از داعش و دیگر گروه‌های تکفیری حمایت همه‌جانبه می‌کند و در یمن نیز دست به هرگونه جنایتی می‌زند که در این راستا تاکنون حدود شش هزار نفر را در یمن که زن و کودک و افراد غیرنظامی هستند به خاک و خون کشیده و تاسیسات زیربنایی آنان را نابود و اینگونه فضای جهان اسلام را ملتهب کردند و این گناهشان نابخشودنی است.

آیت الله قربانی امام خمینی(ره) را عالمی بزرگ و انسانی جاودان خواند و افزود: آن مرد الهی با علم، قلم و عرفانش توانست دنیا را متحول و روشن کند و در حقیقت یک فقه متناسب با زمان نه متاثر از زمان را به جهانیان عرضه کرد و شاگردان او امروز در سراسر جهان می‌درخشند و اسلام را برای ملت ها تبیین می‌کنند.

در این مراسم که در مسجد جامع رحیم آباد رودسر برگزار شد جمع کثیری از مسئولین استانی و شهرستانی، علمای حوزه علمیه، شاگردان مرحوم قلی پور و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج مسلم قلی پور گیلانی اهل رحیم آباد رودسر از اساتید برجسته حوزه علمیه و نویسنده و پژوهشگر بود که در حادثه منا در عربستان به دیدار حق شتافت.

پیکر وی پس از بازگشت به کشور در تشییع جنازه ای باشکوه در شهر مقدس قم به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد