گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
سپتامبر 20, 2014 کد خبر : 29921 خبر ها

آمادگی گیلان برای آغاز سرشماری عمومی کشاورزی

آمادگی گیلان برای آغاز سرشماری عمومی کشاورزی

گیلانیان : استاندار گیلان بابیان اینکه چهارمین سرشماری عمومی کشاورزی همزمان با سراسر کشور از پنجم مهر ماه در گیلان آغاز می شود گفت : این سرشماری با هدف جمع آوری اطلاعات ساختاری و پایه ای در کوچکترین سطح جغرافیایی یعنی آبادی تا هیجدهم آبانماه انجام می شود.

وی با بیان اینکه برای کاهش ضریب خطا در این سرشماری مأموران آموزش دیده با ابزار الکترونیکی و حذف کاغذ به خانوارها مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز واحدهای تولید کشاورزی را جمع آوری می کنند گفت : از آنجائیکه نتایج این سرشماری مورد استفاده برنامه ریزان و تصمیم گیران قرار می گیرد از اینرو ارائه ی نتایج صحیح و دقیق میتواند بستر لازم را برای توسعه ی بخش کشاورزی فراهم کند .

استاندار گیلان با بیان اینکه انتظار میرود کشاورزان عزیز با صبر و حوصله اطلاعات دقیق را ارائه دهند گفت : این اطلاعات فقط در زمینه ی تصمیم گیری در مورد مسائل کشاورزی استفاده می شود .

وی با بیان اینکه آمار سطح زیرکشت اراضی کشاورزی ، انواع محصولات ، تعداد گلخانه های استان ، دام سنگین و سبک طیور سنتی ، پرورش ماهیان گرم آبی و سرد آبی ، کرم ابریشم و زنبورداری از جمله اطلاعاتی است که در این سرشماری بصورت دقیق بدست می آید گفت : هرچه این یافته ها و داده ها دقیق تر باشد در روند تصمیم گیری ها برای کشاورزان مؤثر و مفید تر خواهد بود .

دکتر نجفی با اشاره به قدیمی شدن چارچوب حاصل از سرشماری کشاورزی سال ۸۲ افزود : به عنوان مثال هم اکنون آمارهای متفاوتی در مورد سطح زیرکشت و تولید محصولات کشاورزی چای و برنج وجود دارد که باتوجه به هرکدام از این آمار تصمیمات گرفته شده برای برنامه ریزی های انجام شده در بخش های مختلف از جمله مسئله ی واردات که از دغدغه های اصلی در این زمینه است متفاوت خواهد بود .

وی با تاکید بر معاونت برنامه ریزی ، فرماندران وسازمان جهادکشاورزی  برای اجرای دقیق  سرشماری عمومی کشاورزی از آمادگی گیلان برای آغازاین  سرشماری خبر داد و  گفت : با توجه به نقش مهم و زیربنایی بخش کشاورزی در اقتصاد  گیلان، باید از استان‌هایی باشیم که سرشماری کشاورزی در آن با دقت و سرعت انجام می‌شود چرا که نتایج حاصل از سرشماری کشاورزی در تدوین نقشه راه استان نقش اساسی دارد./منبع : استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی