گیلانیان
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ Wednesday, 23 January , 2019
آذر ۱۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 63905 خبر ها

آمریکا همچنان در حال برهم زدن دنیاست

آمریکا همچنان در حال برهم زدن دنیاست

گیلانیان : امام‌جمعه موقت رشت با اشاره به گمراهی آشکار غرب ازجمله آمریکا گفت: آمریکا ادعا می‌کند دوسوم پدران علوم دنیا را داراست اما چون تفکر منطقی و ایمانی ندارند همچنان در حال برهم زدن دنیا و جنگ‌افروزی‌ها هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل پور رضا امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه رشت با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: رعایت حلال و حرام تنها عاملی هست که انسان را می‌تواند در مسیر پیامبر (ص) قرار دهد.

وی با بیان اینکه انسان باید مداوم خداوند را ناظر بر اعمال خود بداند، افزود: هرکسی بتواند خود را در مقابل خدا حاضر بداند مورد رحمت خدا قرار خواهد گرفت.

امام‌جمعه موقت رشت با تأکید بر اینکه اگر انسان ترک خدا کند یاد خدا را به‌جای آورده، گفت: اگر یاد خدا داشته باشیم و در کنار آن حرمت‌شکنی‌ها، غیبت‌ها، چک امضاء کرده‌ها و یا نگاه به نامحرم کردن‌ها را نیز انجام دادیم نشان می‌دهد که تقوای ما ضعیف است.

پوررضا با اشاره به اینکه ایمان در جان‌ها قرار می‌گیرد و مستحکم می‌شود اما انسان مؤمن نیز در معرض لغزش است، خاطرنشان کرد: تنها عاملی که موجب می‌شود انسان نلغزد و در مسیر درست در حرکت باشد رعایت تقوای الهی است.

وی با تأکید بر اینکه انسان باید دائماً در حال ذکر معبود باشد، بیان کرد: ابتدای تقوا در فکرها و عقیده انسان شکل می‌گیرد و به فرموده امام علی (ع) قبل از اینکه انسان را به داخل قبر کنند باید قلب خود را از این دنیا برهاند.

امام‌جمعه موقت رشت با بیان اینکه خداوند برای انسان اهداف بالایی برشمرده، گفت: نباید انسان خود را دست‌کم بگیرد بلکه باید به رشد، تعالی و کرامت و عزت خود توجه کند.

پوررضا با اشاره به گمراهی آشکار غرب ازجمله آمریکا گفت: آمریکا ادعا می‌کند دوسوم پدران علوم دنیا را داراست اما چون تفکر منطقی و ایمانی ندارند همچنان در حال برهم زدن دنیا و جنگ‌افروزی‌ها هستند.

وی با بیا ن اینکه که حیات طیبه حیاطی هست که در آن انسان زندگی می‌کند و به حیات ابدی آماده می‌شود، افزود: متأسفانه بسیاری از انسان‌ها در کره خاکی زندگی نمی‌کنند بلکه تنها به زندگی روزمره دل‌خوش و زنده هستند.

امام‌جمعه موقت رشت با بیان اینکه پیامبر از سه چیز احساس ترس کرده، گفت: پیامبر اکرم از گمراهی بعد از معرفت، فتنه‌های بعد از هدایت و همچنین زیاده‌روی در خوردن را احساس ترس کرده است.

پور رضا بر اصل مطالبه گری تأکید کرد و گفت: اگر همه خواستارند تا جامعه‌ای پویا داشته باشیم باید مطالبه گر باشیم و معرفت جاندار و تربیتی سیره پیامبر را مدنظر قرار دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان :

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

بیمارستان جامع در رشت تاسیس می‌شود‌

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان گیلان :

بیمارستان جامع در رشت تاسیس می‌شود‌

انواع بذر هیبریدی در گیلان تولید شد

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان :

انواع بذر هیبریدی در گیلان تولید شد