گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
ژانویه 16, 2014 کد خبر : 23813 خبر ها

استاندار گیلان

آموزش و پرورش باید انسانهایی خرد گرا تربیت کند

آموزش و پرورش باید انسانهایی خرد گرا تربیت کند

گیلانیان : در مسیر تحقق جامعه آرمانی راه درازی پیش رو داریم ولی باتوکل بر خداوند و با داشتن منابع انسانی غنی و معلمانی فرهیخته و آگاه و مسئول دستیابی به این امر چندان دشوار نیست

دکتر محمدعلی نجفی  روز پنجشنبه در نشست شوراهای آموزش وپرورش با بیان اینکه هدف آموزش و پرورش در همه جوامع شکوفا کردن استعدادهای نسل جدید از طریق تربیت انسانها برای رسیدن به جامعه ی مطلوب و آرمانی است ، گفت : جامعه ی مطلوب و آرمانی از طریق شناخت هویت فرهنگی انسان و کسب معرفت حاصل می گردد.

 وی  تصریح کرد : انسان تربیت یافته، فردی است که از بهداشت شخصی سلامت جسمی روحی و روانی کافی برخوردار است و می تواند انتظارات خود و جامعه اش را به بهترین شکل براورده سازد .

استاندار گیلان  با بیان اینکه آموزش و پرورش در جنبه های اجتماعی و اقتصادی، رشد کمی و کیفی جامعه ، درآمد سرانه ، کیفیت زندگی و شاخص های رشد اجتماعی و اقتصادی، نقش اساسی دارد، خاطر نشان کرد: توسعه ی همه جانبه ی ایران اسلامی و آموزش و پرورش پیشرفته و نوین در دولت دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهور بر همه مدیران و نهادهای های مدرن فرض است.

دکتر نجفی با بیان که هدف از آموزش کمک به تعالی انسان است، گفت: ما در این راه نیازمند بهره گیری از علوم نوین هستیم

وی افزود: برای رسیدن به اهداف مهم آموزش و پرورش به مدارس ، فناوری های نوین و تجهیزات جدید و ارتباط بین آموزش و پرورش ، دانشگاه و صنعت نیاز داریم .

 دکتر محمدعلی نجفی  اظهار کرد : آموزش و پرورش باید انسانهایی خرد گرا تربیت کند که چرخ های اقتصادی را بر پایه حساب و عقل و خرد و نه بر روال تمایلات فردی و گروهی و روابط بگردانند.

 وی با بیان این که تفکرات متعصبانه و غرض ورزی ها مانع رشد فردی و اجتماعی است، گفت: نباید به نهادهای مدنی و سازمانهای مردم نهاد به عنوان تهدید نگریسته شود بلکه باید آنها را یار و یاور خویش در حفظ کیان ایران اسلامی در سایه قانون اساسی و چتر ولایت فقیه بدانیم .

استاندار گیلان  نتیجه دیگر تعلیم و تربیت را پرورش انسانهایی آزاد و رها از بندهای مادی خواند و افزود : دستیابی به این امر در گرو رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی و شغلی جامعه است تا جوانان و نیروهای پرورش یافته ما بتوانند در فضای سالم اجتماع به رشد و بالندگی و آزادگی و آزاده زیستن برسند .

رییس شورای آموزش و پرورش گیلان خاطرنشان کرد : عشق و مهرورزی ، صلح و آشتی ، سعه صدر و پذیرش کثرت ها، سلیقه ها و نگرشها نتیجه و ماحصل تعلیم و تربیت است .وی با اشاره به اهمیت تشویق دانش اموزان به مشارکت جمعی به جای رقابتهای فردی و ایجاد حس مسئولیت جمعی به جای فرد محوری بر نقش کلیدی معلمان برای رسیدن به این اهداف تاکید کرد .

رییس شورای آموزش و پرورش گیلان ،تقویت اعتماد به نفس دانش آموزان ، تقویت روحیه نقادی و تفکر در کلاس ، تقویت کارهای گروهی و رقابت های جمعی را لازمه توسعه منابع انسانی دانست.

 وی تصریح کرد : همانطور که رییس جمهوری در خوزستان اشاره کردند؛ نقد و انتقاد جزو نشاط سیاسی و مردمسالاری دینی است

 استاندار گیلان  نقش آموزش و پرورش را در رشد و بالندگی فردی و توسعه اجتماعی و ملی و منطقه ای بسیار حائز اهمیت خواند واظهار کرد : . در مسیر تحقق جامعه آرمانی راه درازی پیش رو داریم ولی باتوکل بر خداوند و با داشتن منابع انسانی غنی و معلمانی فرهیخته و آگاه و مسئول دستیابی به این امر چندان دشوار نیست .

 استاندار گیلان با خواندن این بیت از اشعار حافظ » گفتم ای بخت بخسبیدی و خورشید دمید /گفت با این همه از سابقه نومید مشو «  در پایان سخنرانی اش تاکید کرد : با وجود فاصله گرفتن از پیشرفت جهانی و از دست دادن بعضی از  فرصت ها ، رسیدن به جامعه مطلوب  آرمانی انسانی و اسلامی کار اگرچه دشوار ولی شدنی است .منبع : استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی