گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
آوریل 21, 2012 کد خبر : 8244 دسته‌بندی نشده

شمس به استانداري گيلان خواهد تابید ؟

آیا گیلان در آرامش قبل از طوفان قرار دارد !؟

آیا گیلان در آرامش قبل از طوفان قرار دارد !؟

اختصاصی گیلانیان : شنیده ها حاکی از آن است که به احتمال قوی بعد از انتخابات دور دوم نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، شمس به استانداری گیلان می تابد و حرف و حدیث های موجود به پایان می رسد ولی واقعا اوضاع استان بهتر خواهدشد یا خیر ، کمی تا قسمتی باورش مشکل بنظر می رسد، زیرا همانطوری که تغییرات پیشین افاقه نکرد این نیز افاقه نخواهد کرد .

سؤال این است : چه حکمتی دارد که در اوضاع جاری استان بهبودی حاصل نمی شود ؟ مگر گیلان با داشتن سیزده نماینده دچار نحوست شده که کارش اینقدر گره در گره است ؟ و چرا استان های جدید التأسیس ، رشدی به مراتب بیشتر از استان یکم دارد ولی گیلان با آن پیشینه تاریخی و فرهیختگان و نیروهای متخصص فراوان در حال درجا زدن است ؟!

واقعیت این است که این سؤال همان حلقه مفقوده ای است که کمتر کسی به آن توجه دارد و یا دوست ندارند مورد توجه قرار بگیرد بنابراین تنها به بیان درد قناعت می کنند تا همناله ای برای خودشان پیدا کنند ولی حاضر به ریشه یابی نیستند . اگر چه حضرات از ریشه درد مطلع هستند ولی تجاهل العارف می کنند و بیشتر از عقب ماندگی ، رکود و مشکلات استان سخن می گویند بلکه به  این وسیله ترحم مردم را جلب نمایند !

شکی نیست که مردم عادی در رفع مشکلات استان از قبیل : جذب اعتبارات ، اجرای پروژه های زیربنائی ، تولید شغل ، عزل و نصب مدیران کارآمد و کار کشته ، ذیمدخل نیستند و نمی توانند باشند ؛ مدیران نیز طبق برنامه تنظیمی باید کارها و پروژه های از پیش تنظیم و طراحی شده خودشان را به انجام برسانند حال پروژه ها می خواهد مثل سد پلرود و شفارود و کنار گذر انزلی و اتوبان و راه آهن و گازرسانی به روستاها و چه و چه و چه سال ها ، حتی چند دهه طول بکشد  یا خیر ؛ اما تنها کسانی که باید حلال مشکلات برشمرده باشند نمایندگان هستند که به عنوان ناظران عالی و وکیل مردم می توانند در این امور دخالت کنند و کسی هم جز مردم هم نمی تواند آنان را عزل نمایند اما ظاهرا برخی از این حضرات غافل از اوضاع جاری استان فقط در فکر عزل مدیران و نصب دامادها و اقوام و هواداران هستند تا جائی که غفلت آقایان نماینده سبب شد آقای دکتر تأمینی ، یکی از همین نمایندگان استان در نامه خود به استاندار قبلی که در تاریخ ۲۹ دی ۱۳۸۹ توسط شمال نیوز منتشر شده زبان به اعتراف بگشاید که :

« نمایندگان یکی از استان ها ۴۰ وزیر از استان خودشان به رئیس جمهور معرفی کردند، ولی ما حتی روی یک نفر از گیلانی ها هم نتوانستیم به توافق برسیم! »

حالا یک عده نان به نرخ روز خور فرصت طلب و سهم خواه برای حفظ پست و مقام و یا رسیدن به مقامی که تا دیروز در نزد اشخاص مطرح استان پست گدائی می کردند با تشکیل گروه های محفلی و خانوادگی تلاش کنند بلکه بتوانند چند روز بیشتر در مسند مدیریت باشند و یا روزگار بگذرانند و برای حفظ خودشان زیر علم کسی سینه بزنند که کوس رسوائی پسرانش در هر کوی و برزن به صدا درآمده و در اختیار کارگزینی قرار دارند .

همین ها وقتی در حلقه محفلی قرار می گیرد قیاس به نفس می کنند و دیگران را نصیحت می کند که : « نتوانستند بچه های خودشان را تر و خشک نمایند » !! و همسنگرانش نیز با الفاظ رکیک و مستهجن و سخیف قصه ببافند و بدون منطق و استدلال و مدرک دست آلوده خود را به صورت هر حقگو و حقجوئی بمالند شاید با حمایت کورکورانه از برخی کاندیداها ، بلکه از قبل وی بتوانند به آلاف و الوفی و پستی و مقامی و مسندی برای خود دست و پا نمایند .

گیلانی اصیل می داند تا زمانی رویه خود باختگی و غریبه نوازی در استان ادامه داشته باشد ، تا زمانی که حمیت قسمتی و تعصب منطقه ای وجود نداشته باشد ، تا وقتی ارزش داشته‌های خود را ندانیم و خودی را به غیره بفروشیم و در انتخاب خود کاسب مآبانه برخورد نماییم تغییری در اوضاع استان بوجود نخواهد آمد که نخواهد آمد .

پس بیاییم مثل استان های دیگر به خود و داشته های خود باور پیدا کنیم و با تعامل و تعاون با انتخاب نمایندگان اصلح ، دلسوز ، بی مدعا ، همه جانبه نگر و معتقد و متعهد ، نه نمایندگاه سوداگر و فامیل پرست و قدرت طلب ، در رفع مشکلات استان اقدام کنیم که اگر این فاکتورها نباشد حتی با کمک های بی دریغ دولت نیز هرگز به سر منزل مقصود نخواهیم رسید و استان از همینی هم که هست  عقب‌تر خواهد ماند.

شرط انتخاب نماینده کارنامه گذشته شان است تا دانسته شود حضرت برای نصب اقوام و حواریون به مسند ریاست و تقدیم دو دستی استان به غیر بومی ها چقدر برای توسعه و پیشرفت استان تلاش کرده اند ؟ چقدر اعتبار برای استان توانسته اند جذب نمایند ؟ چرا جربزه تهیه ۷ میلیارد تومان مطالبات چایکاران را نداشته اند تا یک سال به تعویق بیفتد ؟ چرا اعتبارات تخصیصی استان را نتوانسته اند تمام  کمال کسب نمایند ؟ و بسیاری از آیا های دیگر…

آیت الله دری نجف آبادی می گفت : ۱۶ سال رئیس کمیسیون بودجه مجلس بودم ، همه نمایندگان آمدند بودجه کافی بلکه اضافه تر از نیازشان برا ی استان خود گرفتند الا نمایندگان گیلان که یا نیامدند و یا اگر آمدند بعد اتمام بودجه آمدند که دیگر فایده ای نداشت.

این بنده خدا نمی داند که اولویت برخی از نمایندگان گیلان چینش نیروهای خودی در ادارات برای دور بعدی نمایندگی است نه جذب بودجه و اعتبار و عمران استان ؟؟!!

اخبار مرتبط

نظرات

  • با سلام .بنده آقای لطفی را ندیده ام اما ارادتم به ایشان زیاد است زیرا با راه اندازی سایت گیلانیان به صدای رسای گیلانیان تبدبل شده است . آقای لطفی عزیز! نمایندگان گیلان دغدغه توسعه دارند اما نمی دانند که چه بکنند؟ آنها نمی دانند ۱۳ نماینده چقدر قدرت دارد و چه معجزه ای می کنداین قدرت!آنها نمی دانند که باید یک صدا باشند و ترجیح می دهند که همیشه خود را و دیگری را دور بزنند! آنها فقط نزدیک را می بینندنه دور را ! آنها دلخوشند که به تلفن ها پاسخ می دهند و یا به وعده ای راضی می شوند! آنها نه از وضع بیکاری استان و نه از عقب ماندگی استان و نه از نابودی بخش کشاورزی و تولید استان و نه از مدیریت شهری و توسعه روستایی و نه از ظلم بانک ها و نه از گسیختگی پیوند خانواده ها و نه از آسیب های اجتماعی هیچ نمی گویند. آنها نمی دانند که بزرگترین تجارت گیلانیان توتو است!یکی باید به این نمایندگان محترم بگوید که این ها را ببینند و درست هم ببینند ! معامله اگر می کنند هم درست بکنند !شاید تعمدی است که برخی در دولت که خیلی گیلان را دوست دارند علاقمندند گیلان ضمیمه مازندران شود؟! یک روز سردار سعادتی یک روز شمسی که شورای محترم نگهبان انتخاباتش را در رامسر و تنکابن باطل می کند باید به گیلان بیایند تا از این که بیکار نباشند در گیلان پست بگیرند ! وقتی صدای نماینده محترم ولی فقیه شنیده نمی شود وقتی نماینگان ما همدیگر را دور می زنند وقتی بیش از ۶۵% مدیران استان غیر بومی هستند و کسی دم نمی زند ما این مسیر را خواهیم پیمود و کلام حضرت آیت الله قربانی محقق می شود که گیلان ویران می شود ؟!

  • سلام.من از جناب راشدی که به یک موضوع مهم یعنی نمایدگان و نقش مهم آن عنایت داشتند؛ تشکر میکنم.انصافا” جمع ۱۳ نماینده استان قدرت بالایی است که متاسفانه ظرفیت آن هنوز برای خود نمایندگان و منتخبین آتی مشخص نگردیده است. من معتقدم نمایندگان فعلی با دراختیار داشتن اهرم قوی نظارت؛ بنوعی مقصر تمام اشکالات و گرفتاریهای مدیریتی استان نیز هستند. لذا بر مردم فرض است تا انسان قوی، امین و شجاع را انتخاب نماید تا از اهرم قوی نظارت بتواند به توانایی و اقتدار همراه با سلامت استفاده بجا نماید. از منتخبین مردم در دوره جدید مجلس می خواهیم که با شایستگی از این اهرم قانونی استفاده بجا نمایند و در اولین اقدام بطور منسجم به مسایل اساسی استان از جمله مدیریت ارشد و برنامه های بنیادی بپردازند.بی تردید رای مردم حلالشان خواهد بود در غیر اینصورت قطعا” دامنگیرشان میشود.

  • باسلام. از نمایندگان مردم شریف گیلان تقاضا دارم به مهمترن دغدغه مردم یعنى تعیین تکلیف وضعیت مدیریت ارشد استان و اینکه فردى گیلانى توانا را براى این امر لحاظ و براى انتصاب مدنظر قرار دهند و پیگیر انتصاب وى بشوند ؛عنایت ویژه داشته باشند. واقعا مظهر اراده ملت باشند. در غیر این صورت من خودم در آخرت جلوى آنها را خواهم گرفت.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد