گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
اکتبر 21, 2011 کد خبر : 3784 خبر ها

انتقاد شدید آیت الله قربانی از وضعیت شورای شهر رشت و شهر کومله :

آیا این استان بزرگتر ندارد ، استاندار ندارد ؟!

آیا این استان بزرگتر ندارد ، استاندار ندارد ؟!

گیلانیان به نقل از سفیر سبز :جلسه ستاد بزرگداشت دهه امامت و ولایت بنیاد بین المللی الغدیر به ریاست حضرت آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت با حضور سه معاون استاندار و جمعی از مدیران اجرائی استان در بیت نماینده ولی فقیه تشکیل شد .

حضرت آیت الله قربانی قبل از رسمی شدن جلسه در تذکراتی در باب دو پیشامد مهم استانی گفت:

پیرو ولی فقیه بودن این است که در سایه ولایت نسبت به وظیفه محول ما قیام و اقدام بکنیم. متأسفانه بعضی اقدامات در کشور و در استان صورت می گیرد که در آدم تصوری غیر ولائی ایجاد می کند ! وقتی ما بحث ولایت را عنوان بکنیم ولی به عمق مسایل ولائی عمل نکنیم این یک نوع مسخره کردن دین است که بیشتر تحرکات در کشور و استان تداعی این نوع معانی را دارد . همین آقائی که رئیس بانک بود و به خارج فرار کرد ، هشت ، نه ماه قبل آمده بود که ما می خواهیم بانکی درست بکنیم که همه کارمندانش زن باشند و خانم ها راحت بیایند پول هایشان را بگیرند و بروند و ما این کار را در مشهد کردیم و اینجا هم می خواهیم بکنیم ؛ بعد بیاید اینجور صحنه به وجود بیاورد و برود خارج و خوراک تبلیغاتی برای دشمنان ما فراهم کند .

مردم چه می‌گویند ؟ مردم می گویند همه این ها کلک و برای سوء استفاده هست. اگر واقعا می خواهند در خط ولایت عمل بکنند ، این چه بازی هائی هست که این ها عمل می کنند ؟! بسیاری از برنامه هاست محتوی ندارد اما ظاهر خوبی دارد . بهرحال « نکته سنجانند در این عالم  بسی » مردم کارهای ما را زیر نظر دارند و اینها را بر ملا می کنند .

اما در خصوص  جریان شهرداری و شورای شهر و جریاناتی که پیش آوردند

 یک گروه می روند از آن جا حکم می گیرند ، یک گروه می‌آیند اینجا مصاحبه می کنند ، یک عده می گویند شهردار هیچ جایگاه قانونی ندارد و یک عده می گویند که شهردار منبعث از وزارت کشور هست و وزارت کشور هم این حکم را تا پایان شورای شهر زده است . یعنی این شهر بزرگتر ندارد . هرکس برای خودش مصاحبه بکند ، هرکس برای خودش حرف بزند ؟

این شهر استاندار ندارد ؟ این شهر دادگستری ندارد ؟ تخلفات اداری ندارد ؟

یک کسی در یک جا ، در یک دفتری کار می کند ، بعضی ها بیایند به توسط او بعضی از تحرکات را بکنند .من این وضعیت را هیچ تحمل نمی کنم . این کارها بد است . قانونی بنشینید این کار ها را با حضور استاندار ، با حضور مسئولین امر ، حل و فصل کنید .

این ، در روزنامه ها بنویسد : این قانونی است ، آن بنویسد : قانونی نیست ! مردم نمی گویند : این استان بلبشو است ؟!حالا ما بیایم در باره امامت حضرت امیر و تصویر راه غدیر مسایلی را عنوان بکنیم . واقعا این درست است ، یا ما بیاییم اینهائی که الآن دارند به انقلاب آسیب می زنند ، این ها را اصلاح بکنیم ؟

مسأله دوم : در محدوده و وسط شهر کومله اقدام به احداث ساختمان یک کارخانه آسفالتی نمودند . بعضی ها می گویند ما اجازه ندادیم ، بعضی ها می گویند ما اجازه دادیم . رفتند آنجا این کار را انجام بدهند مردم آمدند جمع شدند ، ماشینی حرکت کرد بچه ای را زیر گرفت و پایش را شکست .

آخر این استان بزرگتر ندارد ؟ نمی شود نشست این کار ها را از روی قانون حل کرد ؟

این ها به رادیو ها و تلویزیون های بیگانه منتقل بشود و آن ها هم بیایند این مسایل را برای ما نقل بکنند ، به ما نمی خندند ؟ نمی گویند این ها همه کلک هست ؟ همه بازی هست ؟ چرا آقایان نمی نشینند این مسایل را حل کنند ؟ هی جلسه ! هی مسافرت ! هی اینجا ! هی آنجا ! مشکلات داخلی و گرفتاری ها روز افزون !

یکی ، چندی قبل آمد پیش من گفت : چهار میلیارد تومان برای من تسهیلات تصویب کرده بودند که به من بدهند . بانک ها امروز و فردا کردند ، ندادند ! به من گفتند : اگر شما یک سرفه ای بکنید ، چیزی به اینها بدهید ، مسئله حل می شود . راه را هم به من نشان دادند ، من ۲۵۰ میلیون تومان دادم ، چهار میلیارد تومانم را گرفتم !؟

آقای استاندار همان شب های اولی که با هم ملاقات داشتیم ، این جریان را به ایشان گفتم اقداماتی که باید در آن زمان می کردند ، نکردند!

الآن انتخابات در پیش است : برای انتخابات چه تحرکاتی دارند می کنند !؟ گروه های مختلف با من ملاقات بکنند ، نمی دانم فلان بکنند ، بهمان بکنند ! یعنی این پست ها اینقدر ارزش دارد ؟ بیائی برای این پست ها میلون ها تومان خرج بکنی ، میلیارد تومان خرج بکنی ! گاهی یک چیزهائی نقل می کنند ، اصلا آدم باورش نمی آید ! مگر این کسی که نماینده هست چقدر درآمد دارد ؟

من خودم نماینده شدم ، از روزی که رفتیم و آمدیم ، نه خورده ای داشتیم ، نه برده ای داشتیم ، فقط یک سفری رفتیم هندوستان ، وقتی داشتیم می‌آمدیم یک چرخ خیاطی برای دخترم خریدم که تازه عروس شده بود و آن هم یک روزی که برای نماز جمعه رفته بودیم دزد آمد و برد !

امیر (ع) خطبه شقشقیه را خواند و بعضی از اسرار را در آنجا بیان کرد . یکی سؤال کرد ، حضرت جوابش را داد ، بعدا گفتند ادامه بدهید ؛ فرمود: تلک شقشقه هدره . مثل آن کفی بود که از دهان شتر بیرون می آید و فرو می برد ، بیرون آمد و رفت ، دو باره نمی شود این حرف ها تکرار بشود.

واقعا من غصه دارم ، گله دارم : شماها همه برادران دینی ما هستید ، جانبازید ، جبهه رفتید ، خانواده شهیدید ، علاقمند به ولایت هستید ، کاری نکنید که روزنامه ها ، رادیو ها (بیگانه) بیایند این مسایل را عنوان بکنند و به ما بخندند و بگویند ؛ مثلا گیلان چنین شده و چنان شده است انتظار نداریم در گیلان این کارها بشود . این هم نامه آقای لاهوتی ( نماینده مردم لنگرود و کومله ) شما واقعا کارخانه آسفالت را بیاورید داخل شهر ، همه مردم را ناراحت بکنید ، بیایند تجمع بکنند !؟ مگر شما نمی خواهید محیط زیست را رعایت بکنید ؟

حالا یکی قدرت داره باید هرکاری دلش خواست بکند ؟!

آقا ! این جریاناتی که در غرب الآن پیش آمده ، یک درصد مردم پول دارند همه این کار ها را دارند می کنند ، دیگران دارند رنجش را می برند ، آن کسی که پروانه دارد امکانات هم دارد ، مردم بیچاره و فقیر امکانات ندارند . ما را بعنوان پناهگاه می دانند ، می آیند پیش ما ، نگذارید در نماز جمعه ما این مسایل را بگوییم . من سعی می کنم در نمازهای جمعه بعضی از مسایل را نگویم ولی اگر این مسایل حل نشود ناچارم عنقریب وارد صحنه بشوم . بالاخره مردم ما را زیر سؤال می برند باید یک کاری بکنیم . آقایان بیایند در این جلساتی که هست تصمیم بگیرند و این مسایل را حل کنند .

 

اخبار مرتبط

نظرات

  • سلام
    در خصوص کارخانه آسفالت کومله باید بگوییم که رشوه گیری … و برخی متصبان به … شهر برای مردم مسجل شده پس چرا قوه قضاییه به تکلیف خود عمل نمی کند بعد انتظار دارید مردم به حرف شما گوش کنند شمایی که ظلم اشکار را می بینید وسکوت می کنید در جرم انان هم شریک می باشید اخر تا کی ظلم را می بینید و…………..؟متاسفم

  • از ماست که بر ماست ما در جنگ شهید برای انقلاب دادیم در صفر مقام رهبری نماینده ایشان اقای تقوی که به نمایندگی از ایشان به کومله سفر کردنند پیشنهاد دادند اسم شهر کومله به خاطر شهدای زیادش به شهر شهدا تغییر دهیم حالا مردم این شهر باید شاهد خیانت گروهی خود فروخته که با رشوه گرفتن شهر خود را درمعرض نابودی قرار داده اند وبا سکوت مراجع ذیصلاح خون به دل مردم شهیدپرور این شهر بکنند؟؟؟این است نتیجه حمایت از ……………؟؟؟؟؟؟؟؟/

  • امان از همه ناحقی همه جا وجود دارد به نظر من کسی معنای حق وحقانیت را نمی داند اگرکه میدانستند وضعیت جامعه اینگونه نبود اللهم عجل الولیک الفرج

  • جناب قربانی که از خرج کردن میلیاردی در انتخابات می گوید،پسر ایشان در لاهیجان چه … می کند به گواه کوچک وبزرگ در لاهیجان برای انتخابات بصورت میلیونی پول خرج می کند. همین ندیم و همه کاره آیت الله، جناب ( م م ) این پول و ثروت میلیاردی را از کجا آورده؟ لطفا مردم را … به حساب نیاورید!!!!!!!!!

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی