گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
جولای 9, 2014 کد خبر : 28338 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

آیت الله محمدی گیلانی(ره) یار خستگی ناپذیر امام راحل و مقام معظم رهبری بود

آیت الله محمدی گیلانی(ره) یار خستگی ناپذیر امام راحل و مقام معظم رهبری بود

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان، اعتقاد قلبی و عملی به ولایت فقیه را مهمترین ویژگی آیت الله محمدی گیلانی(ره) دانست و گفت: آیت الله محمدی گیلانی(ره) یار خستگی ناپذیر امام راحل و مقام معظم رهبری بود.

آیت الله زین العابدین قربانی با تسلیت درگذشت آیت الله محمدی گیلانی(ره) ، اظهار کرد: جهان اسلام عزادار از دست دادن یکی از علمای ولایت مدار است.

وی، اعتقاد قلبی و عملی به ولایت فقیه را مهم ترین ویژگی آیت الله محمدی گیلانی(ره) دانست و افزود: این عالم برجسته همواره پشتیبان ولایت فقیه بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت الله محمدی گیلانی(ره) با آشنایی کامل به مسائل روز در زمان خود شخصیتی بی نظیر بودند و آیت الله محمدی گیلانی(ره) یار خستگی ناپذیر امام راحل و مقام معظم رهبری بود.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه عالم بودن به زمان از ویژگی های بارز آیت الله محمدی گیلانی(ره) بود، تصریح کرد: ایشان عالمی مبارز و مجاهد در راه اعتلای اسلام ناب محمدی(ص) بودند.

وی با بیان اینکه آیت الله محمدی گیلانی(ره)، زندگی بسیار پرنشاط علمی و اجرایی داشتند، گفت: ایشان تا آخرین لحظات عمر پربرکتشان به مباحث علمی می پرداختند و در امورات اجرایی تا حد توان همراه انقلاب اسلامی بودند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، مردم این استان را قدرشناس زحمات آیت الله محمدی گیلانی(ره) دانست و خاطرنشان کرد: مردم گیلان افتخار بهره گیری از برکات عالمانی چون سلار دیلمی، آیت الله بهجت(ره) فومنی و آیت الله محمدی گیلانی(ره) را داشته اند.

آیت الله قربانی تصریح کرد: مراسم بزرگداشت آیت الله محمدی گیلانی(ره) با حضور پرشور مردم ولایت مدار این استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه رحلت فقیه مجاهد و فیلسوف عارف آیت الله محمدی گیلانی(ره) را به مقام معظم رهبری، علمای جهان اسلام، مردم ولایتمدار کشورمان و به ویژه مردم عزادار گیلان تسلیت عرض می کنم، خاطرنشان کرد: آیت الله محمدی گیلانی(ره) در دوران عمر پربرکتشاقدامات بسیاری در حوزه قضایی و علمی داشتند.

نماینده ولی فقیه در گیلان عالم به زمان بودن را یکی دیگر از ویژگی‌های آیت الله محمدی گیلانی(ره) برشمرد و تصریح کرد: آیت الله محمدی گیلانی(ره) در مسند قضا توانست اثبات کند اسلام دین کامل بوده و با تمام زمان‌ها قابل انطباق است.

آیت الله قربانی با تکریم جایگاه علمی آیت الله محمدی گیلانی(ره)، گفت: آیت‌الله محمدی گیلانی به دلیل استفاده‌های عمومی و خصوصی از محضر علامه طباطبایی دارای درجه علمی بسیار بالایی بودند.

وی گیلان را مهد علما،اندیشمندان، فضلا و فقها دانست و خاطرنشان کرد: مردم گیلان بزرگمرد اندیشمند و عالمی را از دست دادند و  آیت الله محمدی گیلانی(ره) از فرهیختگان و مفاخر گیلان بودند.

 آیت الله محمدی گیلانی که چندی پیش به علت بیماری ریوی در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده بود، پس از یک دوره بیماری شامگاه سه‌شنبه دار فانی را وداع گفت.

وی از مبارزان انقلاب اسلامی و از یاران نزدیک امام خمینی(ره) بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ریاست دادگاه انقلاب، دیوان عالی کشور، نماینده مردم تهران در سه دوره مجلس خبرگان رهبری، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیری و عضویت در فقهای شورای نگهبان را بر عهده داشته است.

در سال ۱۳۸۸ به پاس سال‌ها تلاش و مجاهدت ایشان در عرصه‌های مختلف قضا، نشان درجه یک عدالت نیز به وی اهدا شد.

آیت الله محمدی گیلانی استاد دانشگاه امام صادق(ع) و دانشکده الهیات دانشگاه تهران نیز بودند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی