یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ Sunday, 24 June , 2018
آبان ۳, ۱۳۹۶ کد خبر : 63039 خبر ها گفت و گو

آینده مبهم معلمان نیروی آزاد آموزش‌وپرورش /باید برای معلمان نیروی آزاد قدم‌هایی برداشته شود

آینده مبهم معلمان نیروی آزاد آموزش‌وپرورش /باید برای معلمان نیروی آزاد قدم‌هایی برداشته شود

گیلانیان : نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه معلمین شاغل در مدارس غیردولتی آینده مبهمی دارند، گفت: بیمه و میزان حقوق پرداختی به نیروی آزاد آموزش‌وپرورش خیلی شفاف و روشن نیست.

اسدالله عباسی در خصوص شرایط معلمان نیروی آزاد آموزش‌وپرورش اظهار کرد: مصمم هستیم که بر اساس طرحی بتوان به مؤسسات آموزشی کشور کمک کرد تا آن‌ها نیز در چارچوب قانون، حقوق و مزایای شاغلین در مدارس غیردولتی را پرداخت نمایند.

وی با تأکید بر اینکه معلمین شاغل در مدارس غیردولتی آینده مبهمی دارند، گفت: بیمه و میزان حقوق پرداختی به نیروی آزاد آموزش‌وپرورش خیلی شفاف و روشن نیست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریس و پیش‌دبستانی، افزود: درصدد هستیم تا بعد از اتمام طرح این معلمین، پیگیر وضعیت معلمان نیروی آزاد شاغل در مدارس غیردولتی آموزش‌وپرورش باشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورت برگزاری آزمون به دلیل عدم توازن رشته و جنسیت از نیروهای آزاد نیز برای شرکت در آزمون دعوت به عمل می‌آید، لذا تلاش می‌کنیم تا در صورت برگزاری آزمون برای معلمین شاغل در مدارس غیرانتفاعی که دارای تجربه تدریس می‌باشند امتیازی در نظر گرفته شود.

وی بابیان اینکه باید تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریس، پیش‌دبستانی، خرید خدمتی و آموزش‌یاران نهضت که از این طرح جامانده‌اند انجام شود، اظهار کرد: قبلاً طرحی در خصوص تکلیف این معلمین در مجلس ارائه شد ولی به دلیل اینکه آموزش‌وپرورش آمار دقیقی را ارائه نکرده بود مجدداً در کمیسیون در حال بررسی است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه باید آمار دقیقی از معلمین پیش‌دبستانی و حق‌التدریسی ارائه شود، خاطرنشان کرد: بعد از تعیین تکلیف این معلم‌ها در تلاش هستیم که برای معلمین نیروی آزاد شاغل در مدارس غیرانتفاعی قدم‌هایی برداریم./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش