گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
می 1, 2016 کد خبر : 48266 خبر ها

سرلشکر رحیم‌صفوی:

ائتلاف آمریکا در منطقه با شکست مواجه شده است

ائتلاف آمریکا در منطقه با شکست مواجه شده است

گیلانیان : دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی گفت: ائتلاف به رهبری آمریکا در منطقه با شکست مواجه شده و ائتلاف به رهبری ایران در حال پیروزی است.

سرلشکر سید یحیی رحیم‌صفوی امشب در حاشیه برگزاری نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان در برنامه خبری «در یک نگاه» شبکه باران با اشاره به تشکیل دو ائتلاف در منطقه، اظهار کرد: یک ائتلاف به رهبری آمریکا، صهیونیست‌ها و برخی از کشورهای عربی و ترکیه به طور ویژه در مسائل سوریه به‌دنبال سرنگونی رژیم بشار اسد و تجزیه این کشور است.

وی به تشکیل ائتلاف دیگری به رهبری ایران، روسیه، سوریه، عراق و حزب‌الله لبنان در منطقه اشاره کرد و افزود: در مدت پنج سال گذشته ائتلاف به رهبری آمریکا نتوانسته به اهداف خود برسد.

دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی با بیان اینکه تعداد ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر از مردم بی‌گناه سوریه در سال‌های گذشته کشته شدند، تصریح کرد: کشتار مردم مسلمان به نفع رژیم صهیونیستی است ضمن اینکه بازارهای اسلحه آمریکا و اروپا تقویت می‌شود.

رحیم‌صفوی بر تقویم محور مقاومت در منطقه تأکید کرد و گفت: ایران به‌دنبال این موضوع است تغییراتی در کشورهای سوریه، عراق و لبنان که محور مقاومت هستند، ایجاد نشود.

وی با اشاره به اینکه مردم سوریه حکومت خود را دوست دارند، بیان کرد: در انتخابات اخیر پارلمانی سوریه مشاهده کردیم درصد بالایی از مردم سوریه حتی از اهل تسنن به نظام سیاسی کنونی این کشور وفادار هستند.

*ایران به‌دنبال تثبیت وضعیت عراق و سوریه است

دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی، هدف ایران را تثبیت وضعیت و امنیت در عراق و سوریه دانست و خاطرنشان کرد: به‌دنبال حفظ پایداری کشورهای مقاومت در منطقه هستیم.

رحیم‌صفوی با تأکید براینکه مخالف تجزیه عراق و سوریه هستیم، یادآور شد: تجزیه کشورهای اسلامی را به ضرر ملت‌ها و دولت‌های اسلامی می‌دانیم.

وی متذکر شد: تصور می‌کنم ائتلاف نخست به رهبری آمریکا با شکست مواجه شده و ائتلاف به رهبری ایران، سوریه، عراق و حزب‌الله لبنان در حال به پیروزی رسیدن است.

دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی خواستار به پایان رسیدن جنگ خانمان‌سوز و کشتار مردم مظلوم سوریه و عراق شد و اظهار کرد: بیشتر مردمی که در سوریه و عراق کشته می‌شوند از اهل تسنن هستند و بیشترین خسارت به آنها وارد شده است.

رحیم‌صفوی با اشاره به اینکه اهل سنت در عراق و سوریه نسبت به ناموس و وطن خود غیرت دارند، بیان کرد: فجایعی که در عراق و سوریه اتفاق می‌افتد با روح اسلام و انسانیت سازگاری ندارد.

وی، گروه‌های تروریستی و داعش را دست‌پرورده سازمان‌های اطلاعاتی غرب خواند و افزود: بیش از یک‌هزار زن و دختر سوری را در ترکیه به کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس فروختند و در هیچکدام از مکتب‌های انسانی این فجایع جایگاهی ندارد.

دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی با بیان اینکه ایران با رفتار گروه‌های تروریستی مخالف است، تصریح کرد: کمک‌های معنوی و مادی ایران و حتی عزیزانی که جان خود را برای دفاع از حرم زینب(س) فدا می‌کنند در راستای فلسفه مذکور است و امیدواریم ائتلاف ایران به پیروزی برسد و ائتلاف آمریکا با شکست مواجه شود.

رحیم‌صفوی به خرید ۳۰ میلیارد دلار سلاح توسط عربستان سعودی از آمریکا و کشورهای غربی از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ میلادی اشاره کرد و گفت: حتی یک گلوله از سلا‌ح‌های خریداری شده به طرف رژیم صهیونیستی شلیک نشده است و بمب‌ها روی سر مردم مظلوم یمن ریخته می‌شود.

وی با اشاره به مدیریت آمریکا و رژیم صهیونیستی در جنگ‌افروزی در منطقه، خاطرنشان کرد: کشورهایی که موجب ایجاد ناامنی در عراق، سوریه، یمن و بحرین شدند در حقیقت تحت مدیریت آمریکا حرکت می‌کنند در حالی که اسلام از رفتار خشن غیر انسانی و غیر اسلامی بیزار است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی