گیلانیان
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 29 March , 2020
جولای 28, 2015 کد خبر : 39340 خبر ها

ائمه جماعات بسترهای لازم برای حضور مردم در مساجد را فراهم کنند

ائمه جماعات بسترهای لازم برای حضور مردم در مساجد را فراهم کنند

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: ائمه جمعه و جماعات، بسترهای لازم برای حضور پرشور و پررنگ مردم در مساجد را فراهم کنند

آیت الله زین العابدین قربانی روز سه شنبه در جلسه شورای اقامه نماز استان اظهار کرد: ائمه جماعات برای جذب و حضور پررنگ مردم در مساجد، نقش مهمی دارند.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد جاذبه لازم برای حضور مردم در مساجد افزود: انسان های شایسته و مومن، سنگر تبلیغ و دفاع از دین هستند از اینرو باید ائمه جماعات به همه امور آگاهی داشته باشند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه مردم به دین اسلام علاقمند هستند، تصریح کرد: مردم همواره در نمازهای جمعه و جماعات، حضور پرشوری دارند و ائمه جماعات نیز باید بسترهای لازم را برای حضور مردم در مساجد فراهم کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش ؛ به تاثیر خوش اذان در ترویج دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: باید اذان به صورت آرامش بخش و بدون اینکه آزاردهنده باشد، پخش شود چراکه لحن خوش اذان حتی برای بیماران نیز آرامش بخش است.

رییس ستاد اقامه نماز گیلان گفت: از ۷۰ دستگاه و نهاد اجرایی ارزیابی شده استان، چهار نهاد به صورت ویژه تقدیر شدند و ۲۰ نهاد نیز عملکردی قابل قبول داشتند.

حجت الاسلام سید ابوطالب حجازی به طرح های ستاد اقامه نماز گیلان برای سال جاری اشاره و تصریح کرد: برنامه های فرهنگی و طرح هایی همچون سفیران صبح (رونق بخشی نماز صبح مساجد) ، طرح منهاج (نماز بازار و اصناف) و طرح طلایه داران نور (آموزش و توانمندسازی ائمه جماعات مساجد) از جمله طرح هایی است که امسال از سوی ستاد اقامه نماز استان اجرا می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در این نشست گفت: در حال حاضر ۱۵ مسجد در شهر رشت برای اقامه نماز صبح باز است که با فعال کردن تعداد بیشتری از آنها، افراد بیشتری می توانند از این فضای معنوی استفاده کنند.

حجت الاسلام جمال یاری با تاکید بر ضرورت وجود مساجد در همه محلات افزود: در برخی محلات با جمعیت بیش از ۴۰ هزار نفر، هنوز مسجدی وجود ندارد که باید برای این محلات، مساجد احداث شوند.

حجت الاسلام ولی عادلی مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در این جلسه از استاندار به سبب اختصاص بیش از ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای مساجد استان در سال گذشته قدردانی کرد و گفت: باید اعتبارات بیشتری برای ساخت مساجد اختصاص یابد تا بتوانیم در شهرک ها نیز مسجد بسازیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی