گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
ژوئن 9, 2013 کد خبر : 19254 خبر ها

آیت الله قربانی

ائمه جمعه در فکر افزایش مشارکت مردم در انتخابات باشند ‏

ائمه جمعه در فکر افزایش مشارکت مردم در انتخابات باشند ‏

اختصاصی گیلانیان : نشست ماهانه ائمه جمعه گیلان با حضور آیت الله قربانی، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت در محل حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) برگزار شد .

نماینده ی ولی فقیه در گیلان در این نشست با اشاره به نقش حساس ائمه جمعه در افزایش مشارکت مردم در انتخابات گفت : ما باید به فکر حداکثری باشیم و نباید به خاطر یک اشتباه کوچک همه کرامت های از بین ببریم و علیه کارگزارن و اصلاح طلبان حرف بزنیم بلکه باید در خط رهبری باشیم و باید به عنوان عماریون عمل کنیم و خیالتان راحت باشد هر کسی بخواهد انتخاب شود تا زمانی که رهبری ، پاسداران و بسیجیان ، روحانیون احدی نمی تواند غلطی بکند.

وی افزود : ائمه ‏جمعه در تربیون ها به بیان ویژگی های نامزدهای اصلح باتوجه به فرمایشات مقام رهبر معظم انقلاب بپردازند و نباید از شخص همایت کنند .‏

آیت الله قربانی در مورد حوزه علمیه امیر المومنین گفت : وقتی دیدم یک شهر مخمول الذکر حوزه علمیه بزرگی دارد که ۱۸ طلبه از گیلان در آنجا مشغول به تحصیل هستند به این فکر افتادم چرا استان گیلان که مرکز تشیع هست از این نعمت محروم باشد.

وی ادامه داد : قرار است ۴۰۰ طلبه آسیای میانه در این حوزه تحصیل نمایند و این مکان می تواند به یک مرکز اقتصادی و فرهنگی تبدیل شود .

نماینده مقام معظم رهبری گفت : ما سعی کردیم برای محرومین روحانیت که حتی به بعضی از آنها مسکن اجاره نمی دهند و باعث سرافکندگی است از این رو درصدد شدیم به فکر مسکن آنان باشیم و همین حالا ۶۲۷ واحد مسکونی به سبک مسکن مهر در دست احداث داریم که هم اکنون ۸۰ ، ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

وی با تأکید به اختصاص ۳۰۰ واحد از این مسکن به روحانیون فاقد مسکن گفت: برای این مسکن دولت یک وام طویل المدتی به آنان خواهد داد و خود اینها باید مبلغی به عنوان آورده بیاورند ، چون از پرداخت این رقم عاجز هستند طی مذاکرانی با دفتر رهبری قرار است این آورده از سوی رهبر پرداخت شود تا مدیون رهبری باشد .

استاندار گیلان در نشست ائمه جمعه ی استان با اشاره به نقشه های دشمنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی گفت : ایجاد نا امنی و تلاش برای کاهش مشارکت مردم از برنامه های مهم دشمن در بحث انتخابات است که پس از پایان فتنه ی ۸۸ این دو راهبرد را علیه نظام آغاز کردند .

مهندس کیهان هاشم نیا افزود : مطمئن باشید اگر اتفاقات فتنه ی سال ۸۸ به وقوع نمی پیوست بخش زیادی از توطئه های اقتصادی و امنیتی علیه کشورمان بوجود نمی آمد چرا که فتنه دشمنان را جسورتر کرد .

وی ادامه داد : حضور گسترده ی مردم در انتخابات می تواند منجربه افزایش امنیت ، اقتدار نظام و حتی منجر به رفاه مردم شود .

استاندار گیلان خاطرنشان کرد : هر رأیی که مردم در انتخابات به صندوق می اندازند در ابتدا رأی به نظام اسلامی است .

وی ادامه داد : باتوجه به مباحث ذکر شده از ائمه ی جمعه ی استان می خواهم عماروار ضرورت حضور پرشور و حماسی مردم را در انتخابات تبیین کنند .

کیهان هاشم نیا همچنین با ارائه ی گزارشی از وضعیت کشاورزی استان از جمله افزایش قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای و آبرسانی کشاورزی به مصوبات سفر چهارم اشاره کرد و گفت : در صورت تخصیص ۴۰ میلیارد تومانی که تصویب شده ۵ پروژه بزرگ نیمه تمام از جمله ی ۷بیمارستان در ۳ ماه آینده در استان به بهره برداری خواهد   رسید .

در این نشست همچنین هرکدام از ائمه جمعه ی استان به بیان نقطه نظرات خود در مورد مسائل مختلف بویژه راهکارههای ‏افزایش ‏مشارکت مردم در انتخابات پرداختند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی