گیلانیان
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ Friday, 30 October , 2020
آگوست 24, 2020 کد خبر : 79515 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

ابراز نگرانی از تعطیلات آخر هفته و سرازیر شدن مسافران به گیلان

ابراز نگرانی از تعطیلات آخر هفته و سرازیر شدن مسافران به گیلان

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۵۰ تا ۶۰ نفر از بیماران مبتلابه کرونا در وضعیت بد این بیماری قرار دارند، گفت: حضور مسافران و سرازیر شدن آن‌ها به گیلان در تعطیلات آخر هفته برای ستاد مدیریت بحران گیلان بسیار نگران‌کننده است.

ارسلان سالاری امروز با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان گیلان ، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۵۰ بیمار کرونا در مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند که ۳۰ درصد آن را مسافران و گردشگران تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا در گیلان همچنان فعال است و به‌هیچ‌وجه این استان پذیرای مسافران نیست، افزود: علیرغم هشدارهای بهداشتی، متأسفانه همچنان گیلان میزبان گردشگران و مسافران است و این مسئله به‌هیچ‌وجه برازنده مردم نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به مهمان‌نوازی مردم گیلان، گفت: نباید مهمان‌نوازی مردم گیلان بستری برای حضور مسافران به جهت حضور در تفرجگاه‌ها، سواحل و یا مراکز تجاری و پذیرایی شود.

سالاری با اشاره به تعطیلات آخر هفته و احتمال حضور مسافران بیشتر در استان، افزود: با توجه به تعطیلات پیش رو و همچنین برگزاری کنکور سراسری احتمال می‌رود حضور مسافران در گیلان بیشتر شود و این مسئله برای مردم و مسولان ستاد مدیریت بحران بسیار نگران‌کننده است.

وی با بیان اینکه تعطیلات چند وقت اخیر به دلیل حضور مسافران منجر به افزایش مبتلایان به کرونا شده است، خاطرنشان کرد: در هفته‌های اخیر به‌واسطه افزایش مسافرت‌ها که همیشه یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های جدی ما بوده شاهد افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان بوده‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با ابراز نگرانی از عادی پنداشتن کرونا توسط برخی از مردم در سطح شهر و تجمعات، گفت: برخی از مردم به‌ویژه سالمندان و کسانی که حتی بیماری زمینه‌ای دارند بدون رعایت موازین بهداشتی در سطح شهر و محل تجمعات حضور پیدا می‌کنند و این مسئله بسیار می‌تواند در گسترش ویروس و غیرقابل‌کنترل شدن آن سهیم باشد.

سالاری با اشاره به وضعیت استان گیلان در شیوع کرونا ویروس، بیان کرد: پنج شهرستان گیلان در وضعیت قرمز و پنج شهرستان دیگر نیز در وضعیت هشدار (زرد) قرار دارند ازاین‌رو انتظار می‌رود مردم بیشتر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه قطعاً عدم همکاری شهروندان به‌خصوص مسافران شرایط را در گیلان بسیار آسیب‌پذیر می‌کند، افزود: ۵۰ تا ۶۰ بیمار بستری در گیلان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ در وضعیت بد این بیماری به سر می‌برند و تحت مراقبت ویژه هستند و این میزان از شمار بیماران می‌طلبد مردم همکاری بیشتری داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیاردی در گیلان/ ۶۰ هزار شغل ایجاد می شود

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) :

سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیاردی در گیلان/ ۶۰ هزار شغل ایجاد می شود