گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ Sunday, 20 October , 2019
خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ کد خبر : 73682 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم آستارا :

ابهامات فراوانی در قرارداد احداث خط آهن آستارا – آستارا وجود دارد

ابهامات فراوانی در قرارداد احداث خط آهن آستارا – آستارا وجود دارد

گیلانیان : نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: زوایای پنهان و ابهامات بسیار فراوانی در قرارداد احداث پروژه خط آهن آستارا – آستارا وجود دارد و اگر این پروژه راه‌اندازی و تکمیل نشود اطلاعات آن را افشا می‌کنم.

ولی داداشی روند بسیار کند اجرای پروژه ریلی آستارا به آستارا را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: زوایای پنهان و ابهامات فراوانی در قرارداد احداث پروژه خط آهن آستارا- آستارا وجود دارد که در صورت عدم راه‌اندازی و تکمیل طرح اطلاعات آن را افشا خواهم کرد.

نماینده مردم آستارا در مجلس استفاده کشور آذربایجان به عنوان سرمایه‌گذار از خط آهن آستارا به آستارا به مدت ۲۵ سال را مورد اشاره قرار داد و افزود: با وجود این موضوع در حال حاضر تنها یک سوم از پروژه بسیار مهم راه آهن آستارا به آستارا پیشرفت داشته و فقط خط آهن آن تکمیل شده است.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تأکید بر اینکه فرآیند ساخت انبار‌های تخصصی و عمومی و سایر امکانات پروژه راه آهن آستارا به آستارا هنوز اجرایی نشده است عنوان کرد:‌ این وضعیت شرایط را برای بهره‌برداری آذربایجان از این خط آهن بدون کسر از زمانی که در قرارداد بیان شده فراهم کرده است.

داداشی به برخی از مهم‌ترین مزیت‌های احداث راه آهن آستارا به آستارا اشاره کرد و ابراز داشت: با احداث این خط آهن، راه‌آهن‌ مناطقی از اروپای شرقی به خط آهن داخلی کشورمان اتصال پیدا می‌کند و از این طریق زمینه‌های لازم برای تکمیل مسیر کریدور شمال جنوب فراهم می‌شود.

وی با انتقاد جدی از نحوه عملکرد رئیس دفتر رئیس‌جمهور و وزیر پیشین ارتباطات در جریان تنظیم قرارداد ساخت پروژه ریلی آستارا به آستارا گفت: کوتاهی و بی‌دقتی محمود واعظی در تنظیم قرارداد پروژه راه‌آهن ایران – آذربایجان موجب تعطیلی این پروژه و ایجاد ضرر و زیان برای کشورمان شده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس مقدار دقیق سرمایه‌گذاری انجام شده در پروژه ریلی آستارا به آستارا را برشمرد و تصریح کرد: در این پروژه کشور جمهوری آذربایجان ۶۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری را تقبل کرده اما تاکنون تنها یک سوم از کارهای مربوط به این طرح عملیاتی شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz