گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
آگوست 5, 2013 کد خبر : 20890 خبر ها

نماینده مردم لنگرود در مجلس عنوان کرد

ابهام مجلس درباره ۳ وزیر پیشنهادی روحانی

ابهام مجلس درباره ۳ وزیر پیشنهادی روحانی

گیلانیان : نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس درباره وزرای پیشنهادی بهداشت و درمان، علوم و کشاورزی رئیس جمهور منتخب ابهام دارند.

مهرداد لاهوتی درباره نگاه مجلس به وزرای پیشنهادی روحانی، اظهار کرد: نگاه مجلس در راه‌اندازی زودتر کابینه دولت روحانی مثبت است.

وی با بیان اینکه حق مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از مردم است که رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی را از نگاه مردم دهد، گفت: دقت‌های لازم باید در این زمینه صورت گیرد.

 *روند پاسخگویی به ابهامات وزرای پیشنهادی در فراکسیون‌های مجلس در حال طی شدن است

نماینده مردم لنگرود در مجلس با تصریح بر اینکه برخی از وزرای پیشنهادی روحانی سابقه کار در وزارتخانه‌های مختلف را دارند، ادامه داد: بیشتر این وزرای پیشنهادی چهره‌های شناخته شده هستند.

وی با اشاره به اینکه اکنون زمان پاسخگویی به ابهامات است، افزود: این روند در فراکسیون‌های مجلس در حال طی شدن است.

لاهوتی اضافه کرد: بنده در باره مسئله جهاد کشاورزی سئوالاتی را از وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی مطرح کردم که هنوز ابهامات برطرف نشده است.

وی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی دارای رشته تحصیلی در بخش عمران است، اذعان کرد: از وی پرسیدم با توجه به این مسئله، آیا می‌تواند مشکلات کشاورزی را برطرف کند یا خیر، که هنوز پاسخی داده نشده است و ممکن است رأی مثبت نگیرد.

 * فعالیت خصوصی اقتصادی برخی وزرای پیشنهادی/درآمد هنگفت وزیر پیشنهادی بهداشت از بیمارستان خصوصی

نماینده مردم لنگرود در مجلس با تصریح بر اینکه بیشتر افراد پیشنهادی روحانی از فعالیت‌های اجرایی فاصله داشتند، گفت: ابهاماتی در این زمینه وجود دارد که در مدت فاصله داشتن کجا بودند و به چه کاری مشغول بودند.

وی اضافه کرد: برخی از افراد پیشنهادی روحانی فعالیت‌های خصوصی اقتصادی داشتند و این ابهام وجود دارد که در صورت تأیید این افراد آیا فعالیت‌های خصوصی اقتصادی آنها ادامه پیدا می‌کند یا خیر و آیا لطمه‌ای به وزارتخانه مربوطه وارد نمی‌شود.

لاهوتی ادامه داد: فردی که برای وزارت بهداشت و درمان معرفی شده دارای بیمارستان خصوصی است و درآمد هنگفتی از این راه به خود اختصاص داده است و این ابهام وجود دارد که آیا این فرد در صورت وزیر شدن آیا همچنان به فعالیت خصوصی خود ادامه می‌دهد یا خیر، که در این صورت اداره وزارتخانه عظیمی مانند بهداشت و درمان با فعالیت اقتصادی و خصوصی وزیر پیشنهادی جور در نمی‌آید.

* احتمال رأی اعتماد نگرفتن برخی وزرای پیشنهادی روحانی

وی با اشاره به اینکه برخی از وزرای پیشنهادی روحانی ممکن است رأی اعتماد نگیرند، یادآور شد: سه وزیر جهاد کشاورزی، علوم، بهداشت و درمان دارای ابهاماتی هستند که باید برای نمایندگان برطرف شود در غیر این صورت ممکن است رأی اعتماد نگیرند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس، با تأکید بر اینکه این مسایل باید برطرف شود، خاطرنشان کرد: تا دوشنبه آینده فرصت بررسی مسایل و رایزنی‌های وزرای پیشنهادی وقت باقی است و باید دقت بیشتری در این زمینه صورت گیرد./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

  • با سلام . چرا از وزرای پیشنهادی کشور ، ارشاد اسلامی و نفت صحبتی نشده است ؟ دو وزیر اول پیشنهادی هیچ سابقه اجرایی در وزارت متبوع نداشته اند و وزیر سوم نیز که از لحاظ سیاسی شائبه وجود دارد . زیرا ایشان در انتخابات ۸۸ رسما طرفدار میر حسین موسوی بودند . شاید گفته شود که آقای رحمانی فضلی مدتی معاون پارلمانی وزارت کشور بودند ولی بنده باید بگویم منظور از سابقه اجرایی آنست که مثلا آیا تاکنون برای یکبار هم استاندار ، معاون استاندار ، فرماندار و یا معاون وزیر سیاسی وزیر کشور بوده اند . ایشان مدتها معاون رییس صدا و سیما و پس از آن رییس دیوان محاسبات کشور بودند . حالا خودتان تناسب را پیدا کنید .

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی