گیلانیان
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ Wednesday, 5 August , 2020
جولای 9, 2020 کد خبر : 79123 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

اتاق بازرگانی ساز و کار موثر در تقویت دیپلماسی اقتصادی است

اتاق بازرگانی ساز و کار موثر در تقویت دیپلماسی اقتصادی است

گیلانیان : استاندار گیلان تأکید کرد: اتاق بازرگانی یکی از ساز و کارهای مؤثر در تقویت دیپلماسی اقتصادی است و باید از این فرصت استفاده شود.

ارسلان زارع عصر چهارشنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گیلان در سالن غدیر استانداری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب با توجه شرایط خاص اقتصادی مردم و کشور امسال را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند، اظهار کرد: انتظار می‌رود با توجه به شرایط سخت تحریم بیشتر نگاه‌ها به بخش خصوصی باشد.

وی با اشاره به اینکه بهره گیری از توانمندی بخش خصوصی به عنوان یک اصل در کشورهای توسعه یافته مطرح است، افزود: در سال جاری بخش اعظم مشکلات کشور فعالان بخش خصوصی، تجار، بازرگانان و کارآفرینان حل می‌شود.

استاندار گیلان به ظرفیت‌های خوب استان در بخش‌ها مختلف اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با وجود همه مشکلات و شرایط سخت شاهد صادرات ۴۱ میلیارد دلاری از استان بوده‌ایم.

وی با اشاره به هدف گذاری ۶۰۰ میلیارد دلاری در حوزه صادرات برای امسال در استان گیلان، تصریح کرد: انتظار می‌رود با وجود همین شرایط سخت نیز در راستای افزایش تولید با حمایت‌های دولت اقدام شود.

زارع در ادامه به موضوعات و مسائل مطرح شده در زمینه صنعت چای اشاره کرد و افزود: رد سال‌های اخیر حمایت‌های خوبی از صنعت چای شده است بسیاری از باغات چای متروکه به چرخه تولید بازگشته‌اند.

وی ادامه داد: بهزراعی و احیای باغات چای و همچنین افزایش قیمت خرید تضمینی این محصول انگیزه چایکاران برای فعالیت در این حوزه را افزایش داده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه حمایت و تقویت صندوق حمایت از صنعت چای در دستور کار قرار دارد، گفت: تقویت این صنعت و بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی زمینه رونق این بخش را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه در خصوص اتاق بازرگانی نیز یکی از ساز و کارهای مؤثر تقویت دیپلماسی اقتصادی ما است و از فرصت‌های مختلف باید بهره ببریم، افزود: رایزنی‌ها برای توسعه اقتصادی در دستور کار قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

کشاورزان برای حفظ سلامتی خود توصیه‌ها را جدی بگیرند

ضرورت رعایت نکات بهداشتی در فصل برداشت برنج؛

کشاورزان برای حفظ سلامتی خود توصیه‌ها را جدی بگیرند