گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
آگوست 17, 2014 کد خبر : 29068 خبر ها

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان:

اتمام طرح های آب و فاضلاب شهری گیلان در گرو تزریق اعتبار است

اتمام طرح های آب و فاضلاب شهری گیلان در گرو تزریق اعتبار است

گیلانیان : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان گفت: اتمام طرح های آب و فاضلاب شهری گیلان در گرو تزریق هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

کاظم لطفی عصر یکشنبه در نشستی خبری که به مناسبت بزرگدشت روز خبرنگار برگزار شد، یاد و خاطره آزادگان کشور را گرامی داشت و افزود: هم اکنون برای احداث و اتمام تصفیه خانه های گیلان هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز بوده علاوه بر این اتمام پروژه های آبرسانی نیز در گرو تزریق هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

وی با اشاره به منایع مورد نظر برای تامین اعتبار مورد نیاز جهت اتمام طرح های آب و فاضلاب گیلان اظهار داشت: بر این اساس ۶۰۰ میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانک ملی و ۴۰۰ میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانک توسعه اسلامی تامین خواهد شد همچنین اجرای پروژه ها از طریق فاینانس و بی. او. تی روش های دیگر تامین منابع مورد نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان از اجرای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در استان خبر داد و گفت: اجرای طرح های اضطراری در همه شهرهای گیلان به عنوان برنامه کوتاه مدت در یک تا دو سال باید اجرا شود.

وی با تاکید بر اینکه طرح های میان مدت باید مشکلات مردم را طی مدت پنج سال رفع کند، ادامه داد: نقشه راه تمامی شهرهای گیلان در حال تدوین است که در آینده ای نزدیک به همه اداره های مربوطه ابلاغ خواهد شد.

لطفی اجرای طرح های بلند مدت را نیازمند اعتبار کلان دانست و افزود: هم اکنون ساخت تصفیه خانه فاز دوم رشت به ۱۶۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که به روش بی. او. تی در شهریور ماه عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه پروژه های تامین کننده منابع آبی شرق گیلان آب مورد نیاز شهرهای انزلی، رشت، خمام، لاهیجان، آستانه اشرفیه، سیاهکل و لنگرود را تامین می کند، اظهار داشت: مخزن ۱۵ هزار لیتری اقدامی ارزشمند در راستای تامین آب مورد نیاز شهرهای فومن، شفت و صومعه سرا به شمار می آید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان ادامه داد: در حال حاضر مطالبات پیمانکاران عرصه آب و فاضلاب شهری استان ۵۰ میلیارد تومان است که نسبت به پرداخت آن چاره اندیشی می شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه فاضلاب رشت در چهار فاز اجرا می شود، گفت: اتمام عملیات اجرایی ایستگاه های پمپاژ در غرب، شرق، سبزه میدان و بخش مرکزی شهر رشت نیازمند ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار است علاوه براین بخش فاضلاب مسکن مهر این شهر با تامین ۳۰ میلیارد تومان اعتبار تکمیل خواهد شد.

لطفی با بیان اینکه ۷۰ درصد منابع آبی مورد نیاز استان از طریق رودخانه ها تامین می شود، افزود: بهره گیری از آب رودخانه ها هزینه بر بوده و این در حالیست که کیفیت آب چاه ها نیز کیفیتی به مراتب پایین تر از آب رودخانه ها دارد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی