گیلانیان
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ Friday, 18 October , 2019
مهر ۲۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 69923 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده ولی‌فقیه در گیلان :

اتمام مجتمع آدینه به میلیاردها تومان اعتبار نیاز دارد/ روزانه طلبکاران جدیدی در دفتر پیدا می‌شوند

اتمام مجتمع آدینه به میلیاردها تومان اعتبار نیاز دارد/ روزانه طلبکاران جدیدی در دفتر پیدا می‌شوند

گیلانیان : نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه اتمام مجتمع آدینه به میلیاردها تومان اعتبار نیاز دارد گفت: اکنون مبلغ ۱۱ میلیارد تومان هزینه تعمیرات مصلی است ضمن اینکه هرروز طلبکاران جدیدی در دفتر پیدا می‌شوند.

آیت‌الله رسول فلاحتی شامگاه چهارشنبه در دیدار با مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان گیلان در قم با اشاره به وضعیت استان اظهار کرد: نمی‌خواهم سیاه نمایی کنم اما وضعیت استان گیلان مطلوب نیست.

وی به تلاش عالمان دینی در قبل از انقلاب اسلامی در گیلان اشاره کرد و افزود: با توجه به موقعیت ژئوپلیتیکی گیلان که دروازه ورود و خروج تمدن اروپا به کشور محسوب می‌شود، در دو قرن گذشته عالمان دینی تلاش بسیاری کردند و آیین و مذهب مردم منطقه حفظ‌شده است.

امام‌جمعه رشت با تأکید بر نقش عالمان دینی در مقاومت ورود تفکرهای انحرافی به گیلان بیان کرد: گاهی از مواقع حدود ۵۰ مجتهد در استان حضور داشتند و این امر دژ مستحکمی در مقابل تفکرهای انحرافی بود.

وضعیت نابسامان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گیلان

فلاحتی به وضعیت نابسامان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گیلان در بدو ورود خود به استان اشاره کرد و گفت: استان را با وضعیتی نابسامان درزمینهٔ اقتصادی و سیاسی تحویل گرفتم.

وی با بیان اینکه زمانی که دفتر نمایندگی را تحویل گرفت مانند یک ویرانه بود افزود: نخستین موضوع تصفیه دفتر بود زیرا افرادی که مسؤولیت‌هایی را به عهده داشتند، ویرانگر بود و حتی یکی از آن افراد که عهده‌دار مسئولیت مساجد بود، با مبانی دینی و عقلانی مطابقت نداشت.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان از ادامه تغییر و تحول در دفتر نماینده ولی‌فقیه در گیلان خبر داد و گفت: افرادی که در دفتر فعالیت می‌کنند باید دست‌پاک باشند ضمن اینکه از روز نخست تلاش ما بر این بوده که دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان نهادی امن برای مردم باشد.

فلاحتی بر مطالبه گری خواسته‌های مردم تأکید کرد و افزود: نمایندگان مردم در مجلس نیز باید مطالبه گری داشته باشند اما عده‌ای از آنان به دنبال عزل و نصب مدیران هستند.

وی با تأکید بر مقابله با عزل و نصب‌ها توسط نمایندگان بیان کرد: نمایندگان باید به دولتمردان مشاوره دهند نه اینکه به دنبال عزل و نصب مسئولان باشند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به نبود شهردار در شهر رشت گفت: اعضای شورای شهر مسئولیت انتخاب شهردار را به عهده‌دارند و از انتخاب آن‌ها حمایت می‌کنیم اما اگر در این انتخاب اشتباه کنند باید پاسخگو باشند.

فلاحتی بر سالم بودن دفتر نماینده ولی‌فقیه در گیلان تأکید کرد و افزود: اگر فردی در این دفتر بخواهد دنبال زدوبند باشد و آن را سکوی پرتاب برای تصدی‌های دیگر بداند، عذر او را می‌خواهیم.

پر کردن خودروی مسئولان کشوری از برنج، چای و عسل برای حفظ مسئولیت، ذلت است

وی خواستار عزت مسئولان دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف در گیلان شد و بیان کرد: به تمام مسئولان، فرمانداران و مدیران استان اعلام کردم اگر بخواهند صندوق‌عقب خودروی مسئولان کشوری که به استان می‌آیند را از برنج، چای و عسل پر کنند، ذلت است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به برگزاری بیش از ۷۰۰ جلسه از ابتدای قبول مسئولیت نماینده ولی‌فقیه در گیلان با مسئولان سازمان‌ها، دستگاه‌ها و اداره‌های مختلف در استان تصریح کرد: روزانه به‌طور میانگین ۱۳.۵ ساعت جلسه برگزارشده است بااینکه حدود چهار هزار نفر مراجعه‌کننده درزمینهٔ مختلف معیشتی و اجتماعی به دفتر داشتیم.

فلاحتی به‌حکم مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب سه مطلب را برای بنده فرمودند و نخستین آن سلوک معنوی با جوانان بود که از دغدغه‌های بنده است.

وی وضعیت مساجد را یکی از معضلات گیلان برشمرد و بیان کرد: ستاد امور رسیدگی به مساجد استان با عضویت سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه و روحانیون استان تشکیل‌شده است، مسجد از امام جماعت، مردم و هیئت‌امنا تشکیل‌شده و اگر مشکلی پیش آید ستاد مذکور به آن رسیدگی می‌کند.

امام‌جمعه رشت بررسی وضعیت علمای اهل تسنن گیلان را ازجمله برنامه‌ها در استان عنوان کرد و گفت: تاکنون حدود شش جلسه با علمای اهل سنت گیلان برگزار کردیم و درد دل آن‌ها را شنیدیم.

فلاحتی با اشاره به دیدار با اهالی وزرش گیلان بیان کرد: سرکشی به شهرستان‌های مختلف، دیدار مردمی، شرکت در شورای اداری و شنیدن درد دل مدیران شهرستانی و انتقال مشکلات آن‌ها به مسئولان استانی از دیگر فعالیت‌های انجام‌شده تاکنون است.

اتمام مجتمع آدینه به میلیاردها تومان اعتبار نیاز دارد

وی به وضعیت مجتمع آدینه اشاره کرد و افزود: علی‌رغم اینکه باعث‌وبانی مشکلات این مجتمع بنده نیستم، اما تاکنون حدود ۲۰ جلسه در مورد وضعیت مجتمع مذکور برگزار کردیم ولی اتمام کار مجتمع آدینه به میلیاردها تومان اعتبار نیاز دارد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان از بدهی میلیاردی احداث ساختمان حوزه علمیه امیرالمؤمنین علی (ع) در رشت خبر داد و تصریح کرد: جایگاه سوخت سی.ان.جی متعلق به حوزه مذکور چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بدهی داشت و با احتساب سود آن اکنون ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بدهی دارد.

روزانه طلبکاران جدیدی در مصلای رشت پیدا می‌شوند

فلاحتی با اشاره به بدهی ۲۲ میلیارد تومانی دفتر نماینده ولی‌فقیه گفت: از زمان احداث مصلای رشت تاکنون توجهی برای تعمیرات آن نشده و اکنون مبلغ ۱۱ میلیارد تومان هزینه تعمیرات مصلی است ضمن اینکه هرروز طلبکاران جدیدی در دفتر پیدا می‌شوند.

وی عضویت هیئت‌امنای دانشگاه آزاد گیلان را از دیگر مسؤولیت‌های محول شده به خود عنوان و بیان ح کرد: ۳۸ هزار نفر دانشجو در دانشگاه‌های آزاد استان تحصیل می‌کنند و باید به وضعیت آن‌ها رسیدگی شود.

امام‌جمعه رشت بازدید از مناطق سیل‌زده استان را از دیگر برنامه‌های خود عنوان کرد و گفت: پیگیر مشکلات مردم در مناطق حادثه‌دیده گیلان هستم.

فلاحتی با تأکید بر اینکه به دنبال مدیران چشم‌پاک، دست‌پاک، دارای فهم مدیریت سیاسی و اجتماعی و فاضل در گیلان هستیم گفت: مدیر باید بتواند شرایط اجتماعی که در آن قرار دارد را بشناسد.

فرهنگ عمومی بزرگ‌ترین برنامه گیلان

وی با بیان اینکه برنامه فرهنگ عمومی استان هنوز عملیاتی نشده افزود: موضوع فرهنگ عمومی گیلان بزرگ‌ترین برنامه در گیلان است و باید فعالیت بسیاری در این زمینه انجام شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان فرهنگ عمومی را شامل ۴۰ محور در عرصه‌های عفاف و حجاب، اداره‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، مهدهای کودک و عفت عمومی عنوان کرد و گفت: نهادهای مختلف استان ۲۴ محور را به عهده‌دارند و بنده تمام آن‌ها را مطالبه گری می‌کنم./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

برنج باکیفیت گیلان برند مشخصی ندارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

برنج باکیفیت گیلان برند مشخصی ندارد

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz