گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آگوست 7, 2014 کد خبر : 28836 خبر ها

فرماندار رشت :

اتمام ۳۱۳ پروژه نیمه تمام اولویت فرمانداری رشت است

اتمام ۳۱۳ پروژه نیمه تمام اولویت فرمانداری رشت است

گیلانیان : فرماندار شهرستان رشت گفت: اتمام ۳۱۳ پروژه نیمه تمام این شهرستان اولویت امسال فرمانداری است.

سید عیسی مهدوی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار برگزار شد، افزود: تلاش می شود عملیات اجرایی ۱۳۰ پروژه با اعتبار ۲۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی که از محل تبصره ۲۲ تامین می شود، در سریع ترین زمان ممکن پایان یابد تا مردم از خدمات آن بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه اعتبار بخش عمرانی شهرستان رشت ۱۹ درصد مجموع اعتبارات گیلان را شامل می شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه اعتبارات اختصاص یافته امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته اما در مجموع میزان تخصیص یافته با ۱۸ درصد رشد روبرو بوده است.

فرماندار شهرستان رشت ادامه داد: محیط زیست شکننده باعث شده گسترش صنعت گردشگری، صنایع تبدیلی، غذایی و فولاد تنها راهکار توسعه و شکوفایی اقتصادی این شهرستان باشد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات حمل و نقل دورون شهری و ترافیک مشکل اساسی مرکز استان به شمار می آید، گفت: رشت پس از پایتخت رتبه دوم را در استفاده از خودروی شخصی از آن خود کرده است.

مهدوی افزود: شهرستان رشت نسبت به سایر نقاط استان پنج درصد کمتر از نعمت گاز برخوردار است که با افتتاح ۵۰ پروژه گازرسانی تا پایان نیمه نخست امسال این میزان به ۶۵ درصد ارتقا می یابد.

وی با بیان اینکه عملیات گازرسانی در شهرستان رشت باید تا پایان سال ۹۵ به اتمام برسد، اظهار داشت: تنها سه روستای این شهرستان دارای طرح هادی نیستند که باید نسبت به تهیه آنها در سریع ترین زمان ممکن اقدام شود.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اینکه ۱۱ درصد برنج کشور و ۲۸ درصد برنج گیلان در این شهرستان تولید می شود توسعه کشاورزی حرفه ای را ضروری دانست و ادامه داد: در بخش آبزوی پروری و پروش مرغ و طیور رشت در صدر شهرستان های استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه شهرستان رشت سکونت گاه ۹۳۰ هزار نفر است، گفت: هم اکنون ۷۶ درصد جمعیت این شهرستان در شهر و ۲۴ درصد در روستاها ساکن هستند.

مهدوی با اشاره به اینکه شهرستان رشت دارای شش بخش، هفت شهر و ۱۸ دهستان است، یادآور شد: هم اکنون ۲۳۰ هزار نفر جمعیت شهرستان در روستاها ساکن هستند علاوه براین  ۷۰ هزار هکتار از اراضی مستعد کشاورزی در این مناطق قرار دارد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی