گیلانیان
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ Wednesday, 3 March , 2021
اکتبر 28, 2020 کد خبر : 80108 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

اجازه تکرار تجربه تلخ واگذاری های غیراصولی در سنوات قبل، داده نمی‌شود

اجازه تکرار تجربه تلخ واگذاری های غیراصولی در سنوات قبل، داده نمی‌شود

گیلانیان : استاندار گیلان سهل انگاری و کوتاهی در پاسخگویی به واحدهای تولیدی را امری غیرقابل پذیرش خواند و گفت: اجازه تکرار تجربه تلخ واگذاری های غیراصولی در سنوات قبل داده نمی‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع غروب امروز (چهارشنبه) پس از افتتاح مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری گیلان، در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سازمان صمت استان با یادآوری رتبه ششم کشوری گیلان در حوزه سرمایه گذاری، تحقق این مهم را با تلاش فعالان حوزه صنعت، کارآفرینان و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط ذکر کرد.
وی ادامه داد: نباید به این جایگاه اکتفا کنیم بلکه لازم است همت بیشتری برای ارتقاء رتبه کنونی صورت گیرد.
استاندار گیلان سرمایه در گردش، معوقات بانکی ، مشکلات زیست محیطی و تامین منابع مالی را عمده ترین تنگناها در مسیر فعالیت واحدهای تولیدی ذکر و بر لزوم تسریع در رفع موانع تولید و تلاش برای تحقق ظرفیت اسمی واحدهای صنعتی و تولیدی استان تاکید کرد.
دکتر زارع با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دوم شهریورماه امسال همزمان با هفته دولت مبنی بر ضرورت تشکیل کارگروهی شبانه‌روزی به منظور برطرف کردن موانع تولید و همچنین تاکیدات رئیس جمهوری بر اهتمام ویژه همه دستگاه های اجرایی برای رفع موانع و حل مشکلات واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی گفت: در راستای اجرای این دستور و رویکرد مهم ؛ مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری استان افتتاح شده است.
وی هدف از دایر شدن این مرکز را حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی به ویژه در موارد مربوط به تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام ، تامین مالی ، تعیین تکلیف بدهی های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست ، منابع طبیعی و معادن و نیز رفع موانع صادراتی عنوان کرد.
 وی گفت: اصلی‌ترین هدف و برنامه مرکز باید جلوگیری از تبدیل مشکل واحدهای تولیدی به بحران باشد.
 نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: امروز در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ملت ایران، رسیدگی و همت جدی مسئولان برای برطرف کردن مشکلات واحد های تولیدی و سرمایه‌گذاران امری ضروری است.
استاندار گیلان تصریح کرد: یکی از راهکارهای افزایش تولید در استان فراهم سازی بستر فعالیت واحدهای راکد و نیمه فعال است ضمن آنکه باید ظرفیت اسمی واحدهای فعال افزایش یابد.
وی با اشاره به بازگشت شماری از واحد تولیدی راکد گیلان به چرخه تولید افزود: در مورد واگذاری ها ، چنانچه مالک و سرمایه گذار قبلی تمایل به ادامه سرمایه گذاری دارد ، استقبال می‌کنیم.
استاندار گیلان تصریح کرد: اجازه نمی دهیم تجربه تلخ واگذاری های غیراصولی در سنوات قبل تکرار شود و فروش صرفا به افراد توانمند ، دارای صلاحیت و ترجیحا بومی با شرط حفظ و نیز افزایش اشتغال انجام می شود ضمن آنکه نباید یک کارگر در جریان واگذاری‌ها اخراج شود.
دکتر زارع گفت: سهل انگاری و کوتاهی مدیران در پاسخگویی به واحدهای تولیدی، بهیچ وجه پذیرفتنی نیست.
در این نشست که نمایندگانی از دستگاه قضایی استان نیز حضور داشتند؛ گزارشی از آخرین برنامه استان برای فعال سازی واحدهای تولیدی ، گزارشی از عملکرد شرکت شهرک‌های صنعتی استان در راستای فعال‌سازی واحدهای غیرفعال و واگذاری واحدهای جانشین شده توسط بانک‌ها و نیز برنامه عملیاتی مرکز شبانه‌روزی بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری استان ارائه شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

روحانی کمی رفتارهای اعلی‌حضرتی دارد

مشاور پیشین رئیس‌جمهور :

روحانی کمی رفتارهای اعلی‌حضرتی دارد

چهار پروژه زیربنایی برق گیلان بهره برداری شد

 مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

چهار پروژه زیربنایی برق گیلان بهره برداری شد