گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژوئن 1, 2011 کد خبر : 1063 دسته‌بندی نشده

استاندار : نگذاریم با اختلاف افکنی چوب لای چرخ گیلان بگذارند

استاندار : نگذاریم با اختلاف افکنی چوب لای چرخ گیلان بگذارند

مهندس سعادتی در این نشست که معاونان ، مشاور و مدیرکل حوزه دفتر استاندار و شهردار رشت نیز حضور داشتند با تسلیت فرارسیدن وفات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهادت آیت ا… احسانبخش نماینده ولی فقیه فقید گیلان و شهدای پانزده خرداد گفت : خرداد ماه یاد آور روزها و مناسبت های خوش و تلخ انقلاب اسلامی است که تک تک آن برای ما آموزنده است .
وی با اشاره به در پیش بودن سالروز رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران گفت : عمق عشق و ارادات مردم به آرمان های امام راحل و ولایت فقیه بعداز گذشت بیش از ۳ دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی سال به سال افزایش می یابد .
نماینده ی عالی دولت در گیلان ادامه داد : مردم کشورمان بارها در لحظه های حساس و تأثیر گذار انقلاب نشان داده اند که تاپای جان برای دفاع از اسلام و ولایت ایستاده اند .
استاندار گیلان با اشاره به اراده ی آهنین دولت خدمتگزار برای گسترش پیشرفت و عدالت در کشور گفت : علیرغم همه ی توطئه های دشمنان که اوج آن را در فتنه ی سال ۸۸ دیدیم از هم تنیدگی و انسجام دولت خدمتگزار و مردم با ولایت  هیچگاه بریده نخواهد شد .
مهندس سعادتی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در جمع استانداران گفت : پیوند دولت و و لایت هیچگاه از هم گسیخته نمی شود و دولت با اراده ی قوی و مدیریت انقلابی در سال جهاد اقتصادی به دنبال ایجاد فضای کار و تلاش و آرامش است .
وی با اشاره به حاکم بودن فضای کار و تلاش در کشور از جمله استان گیلان خطاب به اعضای شورای شهر رشت گفت : از هرگونه عامل تفرقه و دو دستگی ها باید جلوگیری بکنیم و به کسی اجازه ندهیم که چوب لای چرخ پیشرفت        استان بگذارد .
استاندار گیلان تأکید کرد : اگر با تفرقه و اختلاف مانع پیشرفت استان شویم به امانتی که مردم در اختیار ما قرار داده اند تا  مشکلات آنان را حل کنیم خیانت شده است .
مهندس سعادتی افزود : اگر انرژی خود را بجای حل مشکلات مردم صرف ایجاد تفرقه کنیم جرم و گناه نابخشودنی و ضربه به منابع ملی و نظام است .
وی تأکید کرد : مردم اعتماد خود را از کسانی که در مسیر اختلاف و تفرقه گام بر می دارند سلب می کنند .
استاندار گیلان با بیان اینکه بهترین مردم روی زمین در کشور و استان ما زندگی می کنند گفت : همه باید باوحدت و انسجام و براساس محبتی که مردم نسبت به خادمان خود دارند راه امام و انقلاب را ادامه دهیم .
مهندس سعادتی با تأکید براینکه دولت دکتر احمدی نژاد نیز با پیروی از فرامین ولایت در مسیر خدمت به مردم گام برمی دارد گفت : خدا را شاکریم که به برکت خون شهداء ، ادامه ی راه و اندیشه ی امام راحل با ایستادگی های رهبر معظم انقلاب و وفاداری مردم شاهد حضور دولتی هستیم که از نظر وفاداری به این آرمان ها ، انجام کار و تلاش و گره گشایی از مشکلات مردم در تاریخ انقلاب اسلامی بی نظیر است .
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مسائل و مشکلات شهر رشت افزود : حضوردر نشست های شورای شهر و دیگر نشست ها نباید نمایشی و تبلیغاتی باشد بلکه در راستای حل مشکلات مردم بوده و خروجی داشته باشد .
استاندار گیلان افزود : کار برای رضا ی خدا توسل به پیامبر و ائمه ی ا طهارت و عهد بستن و بیعت همیشگی باراه و اندیشه های امام راحل و رهبرمعظم انقلاب  ریشه ی همه ی توفیقات نظام است .
مهندس سعادتی ادامه داد : شیرینی کارهای ما نیز باوحدت و انسجام ، برادری و احساس تکلیف و انجام کاربرای       رضایت خدا محقق      می شود .
وی ادامه داد : در همین راستا باید تمام کارهای نیمه تمام در رشت و استان را به پایان برسانیم و به عنوان مثال نباید اجرای یک پروژه بازگشایی یک مسیر ۱۶ سال به طول بیانجامد .
نماینده ی عالی دولت در گیلان درزمینه ی ساماندهی زباله شهر رشت نیز گفت : برای ساماندهی زباله ها در استان گیلان اجرای طرح بسیار خوبی را در نظر داریم که بعداز نهایی شدن جزئیات آن را به اطلاع مردم و رسانه ها می رسانیم .
استاندار گیلان همچنین با بیان اینکه زیبنده ی رشت به عنوان تنها کلان شهر و بزرگترین شهرشمال کشور نیست که شاهد مشکلات فراوان باشد گفت : الودگی رودخانه های گوهررود و زرجوب شایسته ی این شهر نیست و باید این مشکل و معضل را حل کنیم .
مهندس سعادتی بابیان اینکه عید امسال ۶ میلیون مسافر به گیلان آمدند گفت : با حجم وسیع این گردشگران و در پیش بودن تعطیلات تابستان باید خود را برای پذیرایی شایسته از مسافران آماده کنیم .
وی تأکید کرد : کلید اصلی حل مشکلات رشت و گیلان جدااز توسعه ی گردشگری ، کشاورزی ، فرهنگی . صنعتی توسعه ی ایده هاست و با استفاده از ایده های نو ،خودمان به دنبال حل مشکلات باشیم .
وی افزود : اگر در بودجه ی سال ۹۰ ، ۳۰ درصد از کمک های استانداری به شهرداری ها را به رشت اختصاص دادیم ، اما تکیه صرف به این بودجه ها مشکلات شهری رشت را حل نمی کند و همه باید با توسعه ی ایده ها و کمک گرفتن از نخبگان و مشاوران کار آزموده به دنبال حل این مشکلات بشویم .
استاندار گیلان همچنین از تشکیل کارگروه ویژه ی حل مشکلات شهر رشت خبرداد و گفت : بخشی از اختیارات استان به این کارگروه تفویض خواهد شد تا مشکلات هرچه سریع تر حل شود .
مهندس سعادتی تکیه  به درامد شهرداری ها را به کمیسیون ماده ی ۱۰۰ مطلوب ندانست و از اعضای شورای اسلامی و شهردار رشت خواست این مسیر را عوض کنند .
مهندس سعادتی همچنین از تقاضای ۱۰۰ میلیارد ریال از وزیر کشور برای ساماندهی بازار رشت خبرداد و گفت : با این اعتبار قصد درایم سامانه ی فاضلاب ، سنگ فرش و دیگر مسایل زیربنایی بازار را ساماندهی کنیم تا این بخش زیبنده ی شهر شود .
استاندار گیلان همچنین از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و شهردار خواست در زمینه ی پروژه های بزرگ این شهر شامل کمر بندی ، باغ موزه ی دفاع مقدس و قطار شهری پیگیری های مستمری داشته باشند .
در این نشست همچنین مباحی رئیس شورای اسلامی شهر رشت فریدونی شهردار این شهر و دیگر اعضای شورا با تشکر از استاندار برای حضور در نشست شورای شهر ، ضمن ارائه گزارشی از روند کارهای دردست اجراء و بیان مشکلات و دیگاههایشان خواستار توجه ی بیشتر کلان شهر رشت شدند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی