گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
فوریه 23, 2016 کد خبر : 46266 خبر ها

اجرای آئین نوروزگان برای نخستین بار درکشور

اجرای آئین نوروزگان برای نخستین بار درکشور

گیلانیان : رضا علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان امروز(۴ اسفند) در نشست هماهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر استان که در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزارشد اظهار کرد: گیلان قطب گردشگری کشور است.

وی با بیان اینکه سالانه شاهد مسافران بسیاری از اقصی نقاط کشور و جهان هستیم گفت: افزایش زیرساخت‌های گردشگری و ارائه خدمات مطلوب و وجود منابع طبیعی دریا و کوه و …و تنوع اقلام گردشگری، پذیرش گردشگر را در چند سال اخیر به استان افزایش یافته است.

علیزاده تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون طبق آمار رسیده گیلان پذیرای ۴۸ میلیون گردشگر داخلی و خارجی بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از۱۳ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اذعان کرد: بیش از ۶ میلیون گردشگر نوروز ۹۴  وارد استان شده است.

علیزاده خاطر نشان کرد: همکاری و همدلی و هم‌زبانی دستگاه‌های ستاد تسهیلات سفر در گیلان زمینه جذب توریست به استان را ارتقاء داده است.

این مقام مسئول افزود: بعد از صنعت نفت، توجه به صنعت گردشگری اقتصاد کشور را رونق خواهد بخشید که با توجه به فعالیت‌های دولت تدبیر و امید جذب توریست خارجی در کشور فراهم است و می‌توان با بهره‌مندی از این فرصت  نهایت استفاده را در جهت ارتقاء اقتصاد گیلان با جذب گردشگر فراهم کرد.

وی از برگزاری آئین نورزگان در کشور خبر داد و گفت: این آئین برای نخستین بار در کشور در ۱۲ استان برگزار خواهد شد که استان گیلان نیز یکی از استان‌های پایلوت جشن نوروزگان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در ادامه اذعان کرد: جلوه فرهنگ و تمدن ایرانی یکی از اهداف و مقوله‌های آئین نوروزگان است که به صورت پایلوت در مرکز استان برگزار خواهد شد.

علیزاده به دیگر برنامه‌های ستاد نوروز گیلان اشاره و تصریح کرد: برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی، اجرای برنامه‌های آئینی و سنتی گیلان در موزه میراث روستایی و ….. از جمله مهمترین برنامه‌های ستاد تسیهلات سفر استان در

جهت ارائه خدمات به هموطنان که گیلان را مقصد سفر خود قرار داده‌اند، است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی