گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
ژانویه 12, 2016 کد خبر : 45009 خبر ها

اجرای حق و عدالت جزو انگیزه شهادت‌طلبی است

اجرای حق و عدالت جزو انگیزه شهادت‌طلبی است

گیلانیان : مسئول سازمان بسیج کارمندان گیلان اجرای حق و احیای اسلام را از انگیزه‌های شهادت‌طلبی خواند و گفت: انسان‌های مومن احیای اسلام و اجرای حق و عدالت را ارزش می‌دانند.

حسن حبیبی صبح امروز در نشست بسیج کارمندان استان با اشاره به انگیزه‌های شهادت‌طلبی، اظهار کرد: شوق به لقا‌ء‌الله انگیزه شهادت‌طلبی است و شهدا جان‌مایه حیات خود را در طبق اخلاص می‌گذارند و تقدیم معبود می‌کنند تا در برابر آن جوار حق تعالی را خریداری کنند.

وی دومین انگیزه شهادت‌طلبی را زندگی راستین دانست و افزود: شهادت مرگ اختیاری بوده و زمانی که انسان ستم و خواری را در حال چیرگی می‌یابد، شهادت را که عزت و سرافرازی واقعی است انتخاب می‌کند.

مسئول سازمان بسیج کارمندان گیلان بزرگی روح و بدی زمانه را از دیگر انگیزه‌های شهادت‌طلبی برشمرد و تصریح کرد: دشواری و تلخی‌های روزگار انسان‌های معمولی را در بند محاسبات رایج مادی گرفتار می‌کند و در این موقعیت ارواح بزرگ تسلیم نمی‌شوند و با انتخاب شهادت زمینه دگرگونی‌های عمیق را فراهم می‌آورد.

وی با بیان اینکه انسانی که روحش بزرگ است در هنگامه دشواری‌ها و بن‌بست‌های مادی و فساد جامعه، شهادت و مرگ سرخ را بهترین درمان می‌داند، یادآور شد: بریدن از دنیای فانی و دل بستن به حقیقت باقی از دیگر انگیزه‌های شهادت‌طلبی است.

حبیبی خاطرنشان کرد: بندگان مخلص خدا ارزش‌های ناچیز و ناپایدار دنیا را جایگزین ارزش‌های فراوان و فناناپذیر آخرت نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بی‌تردید دل بستن به دنیا مانع شهادت‌طلبی است، متذکر شد: آنچه روحیه شهادت‌طلبی را گسترش و ارتقا می‌بخشد، دل بریدن از دنیا است.

مسئول سازمان بسیج کارمندان گیلان اجرای حق و احیای اسلام را از دیگر انگیزه‌های شهادت‌طلبی خواند و گفت: انسان‌های مومن احیای اسلام و اجرای حق و عدالت را ارزش می‌دانند و جان باختن در راه آن نیز شایسته است.

وی اظهار کرد: هر کس هوای دیدار یار در سر دارد باید ترک خوشی کرده و برای خشنودی محبوب، سختی‌ها را بر خود هموار کند تا خدا او را به سوی خودش فرا خواند.

حبیبی با تصریح بر اینکه موارد مذکور جزو عوامل و انگیزه‌های شهادت‌طلبی بوده و می‌تواند نتایج شهادت‌طلبی در درون یک نفر محسوب شود، افزود: کسی که عاشق شهادت باشد، خود را همواره مجاهد فی سبیل‌الله می‌بیند و وظیفه خود را انجام می‌دهد و به دنبال احقاق حق و باطل است.

وی خاطرنشان کرد: کسی که شوق مرگ سرخ دارد، از دنیا دل بریده و فریفته زیور و زینت‌ها و پست و مقام نمی‌شود و به زندگی زبونانه تن نمی‌دهد و هیچ‌گونه مصلحت‌اندیشی را تاب نمی‌آورد و از هیچ چیز نمی‌هراسد و این انسان ارجمند است که یادش در خاطر حجت خداوند نقش می‌بندد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد