گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
دسامبر 25, 2015 کد خبر : 44419 خبر ها

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبر داد:

اجرای سرود ۱۳۵۷ نفری همسرایان فجر در گیلان

اجرای سرود ۱۳۵۷ نفری همسرایان فجر در گیلان

گیلانیان : مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از اجرای سرود یک‌هزار و ۳۵۷ نفری دانش‌آموزی همسرایان فجر در دهه فجر امسال در این استان خبر داد.

مهدی حاجتی عصر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌ریزی ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری برنامه گلبانگ انقلاب در ۱۲ بهمن ماه امسال اظهار کرد: برخی از مواقع برنامه مذکور با زنگ انقلاب تداخل پیدا می‌کند.

وی به اجتماع مسئولان و مردم در آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در گلزار شهدای رشت اشاره کرد و افزود: مراسم مذکور هم‌زمان در تمام شهرستان‌ها برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از اجرای سرود یک‌هزار و ۳۵۷ نفری دانش‌آموزی همسرایان فجر در ۲۲ بهمن امسال در شهر رشت خبر داد و بیان کرد: دانش‌آموزان برای اجرای سرود مذکور یک ماه تلاش می‌کنند.

حاجتی با بیان اینکه از ظرفیت شوراهای دانش‌آموزی برای اجرای برنامه‌ها در دهه فجر انقلاب اسلامی استفاده می‌شود، تصریح کرد: بیان گفتمان انقلاب اسلامی برای دانش‌آموزان بسیار تاثیرگذار است.

وی بیشتر فعالیت و رویکرد برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی را فرهنگی عنوان کرد و گفت: دهه فجر متعلق به نوجوانان و جوانان است و هر قدر بتوانیم باید گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه‌های دانش‌آموزی را تقویت کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با تاکید بر بازخوانی و تبیین آرمان‌های انقلاب اسلامی برای دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: نسل امروز دوران انقلاب را ندیدند و بیان خاطرات انقلاب برای دانش‌آموزان بسیار تاثیرگذار است.

حاجتی خواستار تبیین شعارهای امام (ره) در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی برای دانش‌آموزان شد و اظهار کرد: تبیین شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» جزو برنامه‌های آموزش و پرورش گیلان است.

وی با اشاره به برگزاری صبحگاه مشترک دانش‌آموزی هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در گیلان، یادآور شد: صبحگاه مذکور با کمک سازمان بسیج دانش‌آموزی برگزاری می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان دهه فجر را فرصت بسیار مناسبی برای تبیین اهداف انقلاب اسلامی برای دانش‌آموزان ذکر کرد و افزود: برنامه‌های مختلفی در بخش‌های بانوان و ورزشی در حوزه انقلاب اسلامی در آموزش و پرورش استان در حال تهیه است.

حاجتی با بیان اینکه نخستین شهید دانش‌آموز انقلاب اسلامی در صومعه‌سرا به شهادت رسیده‌است، تصریح کرد: ویژه‌برنامه‌ای با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش برای شهید برشنورد در صومعه‌سرا برگزار می‌کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی