گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 2, 2016 کد خبر : 47439 خبر ها

نوبخت خبر داد

اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سپاه قدس گیلان

اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سپاه قدس گیلان

گیلانیان : رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی بسیج و سپاه قدس گیلان در راستای فعال کردن واحدهای تولیدی و افزایش تولید در این استان خبر داد.

محمدباقر نوبخت بعد از ظهر امروز در جلسه با حضور محمدعلی نجفی استاندار گیلان و مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان با اشاره به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: از برادران ما در سپاه و بسیج تقاضا داریم هر طرحی که برای فعال کردن واحدهای تولیدی و افزایش تولید در استان دارند، ارائه کنند.

وی، اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در بسیج و سپاه قدس گیلان را در راستای استفاده از ظرفیت بخش غیر دولتی عنوان کرد و افزود: اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی ضرورت بزرگ است و می‌تواند در پیشرفت کشور موثر باشد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم‌ها با وجود تمام سختی‌ها برداشته شده است، تصریح کرد: از تمام فرصت‌ها باید برای رشد اقتصادی استفاده کنیم.

نوبخت خواستار افزایش اشتغالزایی با استفاده از توانمندی بخش خصوصی در گیلان شد و بیان کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مسئولیت مذکور را به عهده دارد و از دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم توانایی‌های خود را در راستای کمک به خطرپذیری مدیران به‌کار گیرند.

وی به حق تمام استان‌ها در استفاده از اعتبارات اشاره کرد و گفت: گیلان دارای حقی است و در اختصاص اعتبارات به صورت ملی عمل می‌کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به اینکه راه‌آهن قزوین ـ رشت ـ بندر انزلی ـ آستارا و باقی‌مانده آزادراه رشت ـ قزوین از طرح‌های بزرگ در گیلان است، خاطرنشان کرد: نوروز امسال مسئولان تلاش بسیاری کردند تا ۳٫۶ کیلومتر باقی‌مانده آزادراه رشت ـ قزوین زیر بار ترافیک برود.

*رودخانه زرجوب و گوهررود سبب شرمندگی است

نوبخت به وضعیت دو رودخانه گوهررود و زرجوب در شهر رشت اشاره کرد و یادآور شد: رودخانه‌های مذکور سبب شرمندگی ما است و برای احیای این دو رودخانه ۵۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

وی با تأکید براینکه طرح‌های سد شفارود و پلرود در گیلان باید به اتمام برسند، اظهار کرد: سد شفارود دارای مشکل دوجانبه است و سازمان محیط زیست در این مورد نظرهایی دارد و باید آن را اعمال کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از رایزنی با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای برطرف کردن مشکل زیست‌محیطی سد شفارود خبر داد و افزود: سد شفارود جزو اعتبارات فاینانس خارجی است و اگر اجرایی نشود دچار خسارت می‌شویم.

نوبخت با اشاره به اینکه ۴۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی گیلان در سال ۹۴ پول پرداخت شده است، بیان کرد: اختصاص اعتبارات به طرح‌های سفر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور به صورت صددرصدی است و به خزانه ابلاغ شده اما امکان پرداخت از طرف خزانه وجود ندارد.

وی بر اتمام طرح‌های سفر رئیس جمهور تا پایان سال ۹۵ در گیلان تأکید کرد و گفت: اتمام طرح‌های عمرانی از برنامه‌های کاری دولت است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه اتمام ۵۴ طرح عمرانی گیلان نیازمند ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار است، تصریح کرد: با اتمام طرح‌های مذکور تعداد ۴ هزار و ۲۹۴ نفر در گیلان مشغول به‌کار می‌شوند.

نوبخت به نیاز ۳۷ طرح تولیدی گیلان به ۳۳۲ میلیارد تومان سرمایه در گردش اشاره کرد و یادآور شد: راه‌اندازی طرح‌های مذکور موجب اشتغالزایی ۸ هزار و ۲۵۰ نفر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۸۰ طرح نیازمند ۷۳۲ میلیارد تومان اعتبار است، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی طرح‌های مذکور تعداد ۱۲ هزار و ۵۴۴ نفر شغل در گیلان ایجاد می‌شود./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد