گیلانیان
سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ Tuesday, 24 May , 2022
دسامبر 28, 2021 کد خبر : 82830 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان

اجرای طرح اقدام ملی مسکن در گیلان نیازمند ۴۰۰ هکتار زمین است

اجرای طرح اقدام ملی مسکن در گیلان نیازمند ۴۰۰ هکتار زمین است

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به سهمیه ۲۲ هزار واحد مسکونی این استان در طرح اقدام ملی مسکن، گفت: برای اجرای این طرح نیازمند ۴۰۰ هکتار زمین هستیم.

اسدالله عباسی بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از اجرای طرح اقدام ملی مسکن در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه ۲۲ هزار واحد مسکونی سهم استان گیلان، اظهار کرد: ثبت نام از متقاضیان انجام شده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان رشت و سایر شهرستان‌ها متناسب با تعداد متقاضیان پهنه‌هایی پیش بینی شده است، افزود: برای اجرای این طرح نیازمند بیش از ۴۰۰ هکتار زمین هستیم.

استاندار گیلان با اشاره به آماده سازی بسترهای لازم برای آغاز عملیات اجرایی این طرح، گفت: هم اکنون برای ساخت حدود ۱۱ هزار واحد مسکونی پیش بینی‌هایی انجام شده است.

وی همچنین به پروژه‌های نیمه تمام گذشته در حوزه ساخت مسکن اشاره و اضافه کرد: تعهداتی در گذشته ایجاد شده و بلاتکلیف مانده که ساماندهی این پروژه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

عباسی با بیان اینکه ساخت تعدادی واحد مسکونی در قالب اقدام ملی مسکن در استان آغاز شده است، ادامه داد: برای سایر طرح‌ها نیز بسترها آماده و مناقصه نیز برگزار می‌شود و پیمانکاران نیز اعلام آمادگی کرده اند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی مسکن استان گیلان طی هفته آینده و تصمیم گیری درباره مسائل موجود، افزود: تلاش می‌کنیم تعهداتی که دولت بر اساس شعار راهبردی خود بیان کرده و حتی بیشتر از سهمیه اعلام شده برای استان محقق کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه موانع درباره تأمین زمین وجود دارد که در تلاش هستیم تا از طریق منابع طبیعی و یا مسکن و شهرسازی زمین‌هایی ارزان‌تر تعرفه شود تا افرادی که مشارکت می‌کنند متحمل هزینه‌های فراوان نشوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد