گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
آگوست 26, 2011 کد خبر : 2571 خبر ها

رئيس پليس امنيت عمومي فرماندهي انتظامي گيلان خبر داد.

اجرای طرح جمع‌آوری آنتن‌های ماهواره‌ای در رشت

اجرای طرح جمع‌آوری آنتن‌های ماهواره‌ای در رشت

گیلانیان : مهرداد مهرگان در جلسه انتظامی استان با اشاره به کشفیات تجهیزات ماهواره در این شهر اظهار داشت: در اجرای دستورالعمل ناجا و به منظور ارتقای امنیت اجتماعی طرح برخورد با تهیه و توزیع کنندگان آنتن‌های ماهواره‌ای و نیز جمع‌آوری این گونه آنتن‌ها در شهر رشت به مرحله اجرا درآمد.
رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: طرح جمع‌آوری آنتن‌های ماهواره‌ای که با اطلاع‌رسانی قبلی صورت می‌گیرد یک طرح مقطعی نبوده و تا جمع‌آوری تمام آنتن‌هایی که در ملاء عمومی روی سقف منازل و آپارتمان‌ها قابل مشاهده، باشد ادامه می‌یابد.
وی افزود: بسیاری از شهروندان به صورت داوطلبانه این گونه آنتن‌ها را جمع‌آوری کردند و به آن دسته از افرادی که هنوز موضوع را جدی نگرفته‌اند نیز اعلام می‌کنیم که با هماهنگی‌های قضایی که صورت گرفته به طور یقین آنتن‌های ماهواره‌ای آنان نیز جمع‌آوری می‌شود.
مهرگان با اشاره به میزان کشفیات تجهیزات ماهواره‌ای در رشت خاطرنشان کرد: در طرح اخیر که با همکاری دیگر یگان‌ها به ویژه فرماندهی انتظامی رشت به طور ترکیبی انجام گرفت ۹۱ عدد دیش و تعداد ۱۵۳ دستگاه ال‌ان‌بی که به صورت علنی و در سقف منازل کار گذاشته شده بود جمع‌آوری شد.
وی متذکر شد: آن دسته از اشخاصی که دوباره اقدام به نصب آنتن ماهواره‌ای کنند به عنوان تکرار جرم تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.   

رئیس پلیس امنیت عمومی گیلان به وضعیت دستگیری فعالان فرقه‌های انحرافی در رشت اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۴ نفر به اتهام فعالیت در فرقه انحرافی عرفان شعور کیهانی در رشت دستگیر شدند.
این مسئول افزود: با بررسی‌های غیرمحسوس که در باره محل و زمان برگزاری کلاس آموزش فرقه شعور کیهانی (عرفان حلقه) انجام گرفت صحت این گزارش تایید شد.
مهرگان کشف و ضبط تعدادی کتاب و نرم‌افزار غیرمجاز در این زمینه را از اقدام‌های پلیس گیلان ذکر کرد و یادآور شد: تحقیقات هم‌اکنون در این راستا ادامه دارد.
رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی گیلان هوشیاری مردم در این زمینه را مورد تاکید قرار داد و اذعان داشت: ضرورت دارد مردم هوشیاری لازم را در این زمینه داشته باشند و فریب چنین افرادی را نخورند، زیرا این امر زمینه گرایش به فرقه‌های مختلف و گرفتار شدن در دام آنها را فراهم می‌آورد و این موضوع می‌تواند عواقب خطرناکی برای آنها داشته باشد./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی