گیلانیان
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ Tuesday, 21 January , 2020
تیر ۳۰, ۱۳۹۸ کد خبر : 74151 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان :

اجرای طرح «عابریار ترافیک» در رشت آغاز شد

اجرای طرح «عابریار ترافیک» در رشت آغاز شد

گیلانیان : رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان گفت: طرح «عابریار ترافیک» برای ایمنی عابران پیاده و جهت ساماندهی تردد در گذرگاه‌های عابران در رشت آغاز شد.

سرهنگ محمدرضا محمدی عصر امروز در حاشیه اجرای برنامه «عابریار ترافیک» در میدان شهید انصاری رشت اظهار داشت: ۴۷ درصد تصادفات منجر به فوت در سال گذشته مربوط به عابران پیاده بود و متاسفانه در سه ماهه نخست امسال هم این روند افزایش پیدا کرد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه طرح «عابریار ترافیک» برای آموزش عابران پیاده و فرهنگ‌سازی بهتر در دستور کار قرار گرفت ابراز داشت: این طرح امروز در میدان شهید انصاری رشت اجرا شد که شاهد تأثیرات مثبتی هم بودیم.

محمدی با اشاره به اینکه بسیاری از رانندگان در سطح شهر رشت به حقوق عابران پیاده توجه نمی‌کنند خاطرنشان کرد: برخی رانندگان حین تردد بر روی گذرگاه عابران پیاده توقف می‌کنند و یا با سرعت از کنار عابران رد می‌شوند که نباید این گونه باشد.

وی با بیان اینکه در طرح «عابریار ترافیک» راننده اتومبیل مؤظف می‌شود تا پشت خط عابر پیاده توقف کند تصریح کرد: این عمل موجب می‌شود تا ایمنی عابران پیاده هم افزایش پیدا کرده و عابران بر روی گذرگاه مختص به خود رفت و آمد کنند.

محمدی با اشاره به اینکه طرح “عابریار ترافیک” نیاز به زیرساخت‌هایی دارد افزود: زمانی می‌توانیم موفق باشیم که تقاطع و زیرساخت‌ها مجهز باشند و گذرگاه‌های عابران پیاده به درستی جانمایی شده باشند تا عابران از این گذرگاه‌ها عبور کرده و به سمت دیگری نروند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه متاسفانه در شهر رشت حتی یک چراغ هوشمند هم در تقاطع‌ها وجود ندارد خاطرنشان کرد: شهرهای کوچکتر از رشت بسیار مجهزتر هستند و وجود چراغ عابر پیاده بسیار الزامی است.

محمدی با اشاره به ضرورت نصب چراغ‌های هوشمند در تقاطع‌های رشت ابراز داشت: مردم گیلان جزء با فرهنگ‌ترین مردم هستند و امروز برخی پل‌های عابر پیاده در سطح رشت دارای آسانسور هستند اما آسانسور آنها غیر فعال است که این یک مشکل است.

وی با بیان اینکه ما باید به همه اقشار جامعه از جمله افراد مسن و حتی کسانی که با ویلچر در سطح رشت تردد می‌کنند توجه کنیم تصریح کرد: بنابراین پل‌های مکانیزه باید به صورت شبانه‌روزی در شهر فعال باشند و آسانسور آنها هم نباید غیرفعال باشد.

شهردار رشت نیز در این مراسم با اشاره به برنامه اجرای طرح فیبر نوری و افزایش دوربین‌های نظارتی در سطح شهر اظهار داشت: قصد داریم در اکثر تقاطع‌هایی که دارای بیشترین میزان تردد هستند با اجرای طرح فیبر نوری تعداد دوربین‌های نظارتی را افزایش دهیم.

ناصر حاج‌محمدی خاطرنشان کرد: با افزایش دوربین‌های نظارتی، رانندگان موظف می‌شوند تا در پشت خط عابر پیاده توقف کنند و البته طرح «عابریار ترافیک» هم امروز در میدان شهید انصاری رشت اجرا شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

کاهش فاصله بین «علم و صنعت» بهره‌وری را افزایش می‌دهد

معاون سازمان برنامه و بودجه در رشت:

کاهش فاصله بین «علم و صنعت» بهره‌وری را افزایش می‌دهد

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

نامه ۲۴ اقتصاددان کشور به رئیس‌جمهور:

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

تولید برنج در کشور به خودکفایی می‌رسد

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی :

تولید برنج در کشور به خودکفایی می‌رسد

پیام مهمی برای جهان مخابره شد/ «ترور بزدلانه» مایه روسیاهی آمریکا

بازتاب نماز جمعه امروز تهران در رسانه‌های جهان؛

پیام مهمی برای جهان مخابره شد/ «ترور بزدلانه» مایه روسیاهی آمریکا

زندگی سردار سلیمانی

ار سلیمانی