گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
دسامبر 6, 2013 کد خبر : 22878 خبر ها

استاندار گیلان:

اجرای طرح مبارزه با آفت زیتون به طور جدی در دستور کار قرار گیرد

اجرای طرح مبارزه با آفت زیتون به طور جدی در دستور کار قرار گیرد

گیلانیان : دکتر نجفی صبح امروز در بازدید از باغات زیتون و اراضی آماده ی واگذاری برای توسعه ی این باغ ها درشهرستان رودبارکه نماینده و فرماندار ، معاون برنامه ریزی و جمعی از مدیران استان حضور داشتند گفت : معیشت و هویت اقتصادی این شهرستان با پرورش و تجارت زیتون گره خورده است از اینرو طرح مبارزه با آفت مگس بسیار ضروری و اجتناب ناپذیراست .

وی با اشاره به اختصاص ۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح مبارزه با آفت مگس زیتون گفت : با اختصاص این اعتبار سازمان جهاد کشاورزی و فرمانداری شهرستان رودبار طرح مبارزه با آفات زیتون را ازابتدای هفته ی آینده بصورت جدی و گسترده آغاز کنند .

نماینده ی عالی دولت در گیلان گفت : سازمان جهاد کشاورزی و فرمانداری موظفند گزارش اقدامات خود را بصورت مستمر ارائه دهند

دکتر نجفی با تأکید برآموزش باغداران زیتون افزود : هرس و اصلاح باغات زیتون و جمع آوری زیتون های آفت زده در کنار آموزش مناسب به کشاورزان برای مبارزه با این معضل دارای اهمیت است .

وی همچنین در بازدید از اراضی آماده ی واگذاری برای کشت زیتون گفت : ۱۰ هزار هکتار زمین مستعد پرورش این محصول در شهرستان رودبار شناسایی شده است که در گام نخست هزار هکتار آن آماده ی واگذاری است .

استاندار گیلان گفت : از بخش خصوصی توانمند و فارغ التحصیلان کشاورزی دعوت می کنم تا براساس چارچوب های تعیین شده از این زمینها برای پرورش زیتون بهره بگیرند .

وی تأکید کرد : از آنجائیکه دسترسی مناسب به آب یکی از دغدغه های اصلی برای پرورش دهندگان زیتون است سازمان جهاد کشاورزی و آب منطقه ای تأمین آب را به کسانی که زمین را تحویلشان می دهند  تضمین کنند .

دکتر نجفی با اشاره به اینکه زیتون و رودبار دو اسم به هم آمیخته در گیلان و کشور هستند گفت : تلاش در جهت نوسازی باغ ها ، توسعه و کشت این محصول استفاده از آبیاری تحت فشار کشت رقم های جدید و بارآور به بهبود معیشت مردم شهرستان رودبار کمک خواهد کرد .

گفتنی است : استاندار گیلان در حاشیه ی بازدید از زمینهای آماده واگذاری باغات زیتون از محل ساخت پتروشیمی در لوشان دیدن کرد ./منبع : استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی