گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 9, 2016 کد خبر : 46790 خبر ها

اجرای طرح ویژه چهارشنبه آخر سال در گیلان

اجرای طرح ویژه چهارشنبه آخر سال در گیلان

سردار محمدرضا میرحیدری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نزدیک شدن به چهارشنبه پایان سال اظهار کرد: یکی از نگرانی‌های خانواده‌ها آیین سنتی چهارشنبه پایان سال است.

وی ادامه داد: در گذشته سنت چهارشنبه پایان سال بدون مشکل و عارضه برگزار می‌شد اما زمانی که دشمن در این زمینه ورود کرده و سبب ترویج راه‌های غلط شده، هر سال خسارت‌های بسیاری متوجه مردم به‌ویژه قشر جوان و نوجوان می‌شود.

* نابینایی دو نفر به دلیل انفجار مواد محترقه در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان از آسیب جدی پنج نفر به دلیل انفجار مواد محترقه در استان خبر داد و بیان کرد: چهارشنبه پایان سال هنوز آغاز نشده اما طبق نظر پزشکان امیدی به احیای بینایی دو نفر از مصدومان مذکور نیست.

میرحیدری با بیان اینکه تعدادی از چشمان مصدومان انفجار مواد محترقه در سال گذشته تخلیه شده است، تصریح کرد: از خانواده‌ها استدعا داریم مراقب جوانان و نوجوانان باشند.

وی بر مراقبت خانواده‌ها از فرزندان در مقابل تحریک شبکه‌های اجتماعی تأکید کرد و گفت: والدین فرزندان خود را در چهارشنبه آخر سال رها نکرده و تنها نگذارند.

* بازداشت اخلال‌گران چهارشنبه آخر سال تا پایان نوروز

رئیس پلیس گیلان با تأکید بر برخورد شد با اخلال‌گران نظم و امنیت عمومی در چهارشنبه پایان سال، خاطرنشان کرد: افرادی که موجب بی‌نظمی و اختلال در نظم عمومی شوند تا پایان تعطیلات نوروز زیر نظر هستند و بازداشت می‌شوند.

میرحیدری به برخورد با خودروهای ایجادکننده سد معبر در چهارشنبه پایان سال در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: خودروهایی که در روند ترافیک استان بی‌نظمی ایجاد کنند مدت یک ماه توقیف می‌شوند.

وی خواستار مدیریت ناهنجاری‌ها توسط خانواده‌ها شد و اظهار کرد: چهارشنبه آخر سال پلیس به صورت محله‌محور در جامعه حضور پیدا می‌کند.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به اینکه پلیس با نشاط جامعه مخالفتی ندارد، تصریح کرد: با آنها که بخواهند برای خانواده‌ها و نظم عمومی مزاحت ایجاد کنند، برخورد می‌شود.

* جلوگیری از تجمع‌های خیابانی در چهارشنبه آخر سال

میرحیدری از جلوگیری از تجمع‌های خیابانی در چهارشنبه پایان سال در گیلان خبر داد و افزود: رانندگان محدودیت‌های ترافیکی را رعایت کنند و کمتر از خودروهای شخصی استفاده شود.

وی با تأکید بر برخورد با فروشندگان مواد محترقه در گیلان، بیان کرد: با مغازه‌هایی که نسبت به فروش مواد محترقه پر خطر اقدام کنند به‌شدت برخورد می‌شود.

رئیس پلیس گیلان به هماهنگی با صنوف و اتحادیه‌ها در گیلان اشاره کرد و گفت: از فعالیت واحدهای صنفی متخلف به طور کوتاه مدت و دائمی جلوگیری می‌شود و به این افراد اجازه فعالیت نمی‌دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد