گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
فوریه 26, 2014 کد خبر : 25134 خبر ها

اجرای طرح پایش تولید برنج در کشور

اجرای طرح پایش تولید برنج در کشور

گیلانیان : رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور از اجرای طرح پایش ۹۵ درصد برنج تولیدی کشور در بخش آب، خاک و دانه در سال ۹۳ خبر داد.

ناصر دواتگر بعد از ظهر امروز در جمع کارشناسان بخش کشاورزی گیلان با اشاره به برنامه‌های موسسه تحقیقات برنج کشور اظهار داشت: افزایش جمعیت، افزایش سرعت شهرنشینی همراه با تغییر رژیم غذایی و نیاز به تولید در برنامه‌ریزی موسسه مذکور در نظر گرفته شده است.

وی به تغییر اقلیم تنش خشکی، تنش شور و سرما و گرما در کشت برنج اشاره کرد و افزود: کاهش کمی و کیفی آب و کاهش قدرت حاصلخیزی و باروری خاک مورد توجه کارشناسان موسسه تحقیقات برنج کشور است.

دواتگر تولید سالانه برنج در جهان را ۱۱۰ میلیون تن دانست و عنوان کرد: ۳۰ سال آینده تولید برنج دنیا باید به ۳۰۰ میلیون تن افزایش پیدا کند.

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور با بیان اینکه تنها پنج درصد برنج تولیدی در دنیا قابل واردات و صادرات است، تصریح کرد: روند مذکور شکننده است و این حالت به شدت در ایران احساس می‌شود.

وی برطرف شدن چالش‌های تولید برنج را نیازمند مشارکت دستگاه‌های مختلف خواند و یادآور شد: برنامه‌های کوتاه‌مدت سه ساله برای برطرف شدن چالش‌های برنج در حال اجرا است.

دواتگر افزایش هزینه کشت را از چالش‌های تولید برنج در ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: سیستم کشت نشایی و افزایش سن نیروی کار از جمله چالش‌های کشت برنج است.

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور میانگین سن شالیکاران را ۴۱ تا ۶۰ سال عنوان کرد و گفت: کمبود نیروی کار، سختی کار و کاهش ارزش کار از چالش‌های تولید برنج محسوب می‌شود.

وی هزینه دستمزد کارگر برنج را روزانه بین ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان در سال ۹۲ اعلام کرد و افزود: بالا بودن هزینه آماده‌سازی زمین، خزانه‌گیری و نشاکاری نسبت به مجموع فرآیندهای تولید برنج از دیگر چالش‌های تولید این محصول در کشور است.

دواتگر با اشاره به وجود ۱۳ هزار فارغ‌التحصیل بخش کشاورزی بیکار در مازندران، خاطرنشان کرد: حلقه‌های تولید برنج باید به همدیگر وصل شوند.

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور به بالا بودن مصرف آب در شالیزارها به‌ویژه در استان‌های گرمسیر مانند خوزستان اشاره کرد و گفت: کشت مستقیم نشایی در خوزستان دیگر منسوخ شده و ۷۵ درصد شالیزارها را مانند گندم کشت می‌کنند.

وی از افزایش سطح زیر کشت برنج از ۵۰ هزار به ۱۰۰ هزار هکتار به روش کشت خشک نشایی در خوزستان خبر داد و بیان داشت: کشت مذکور موجب کاهش مصرف آب در شالیزار می‌شود.

* تک‌پیشگی از چالش‌های تولید برنج

دواتگر با تاکید براینکه تمام اجزای برنج قابل استفاده است، خاطرنشان کرد: تک‌پیشگی از چالش‌های تولید برنج است و تنوع استفاده از اجزای این محصول باید ارتقا پیدا کند.

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور دشت فومنات را از مناطق آسیب‌پذیر کم‌آبی برنج دانست و اضافه کرد: اصلاح ارقام پر محصول برنج با کیفیت پخت برنج صدری در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بسیاری از ارقام برنج محلی گیلان نابود شده است، متذکر شد: ارقام محلی برنج گنج کشور در بخش کشاورزی محسوب می‌شود.

این مسئول از اجرای طرح پایش برنج کشوری در سال ۹۳ خبر داد و اذعان داشت: سال آینده ۹۵ درصد برنج تولیدی کشور در بخش آب، خاک و دانه بررسی می‌شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی