گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
می 11, 2016 کد خبر : 48601 خبر ها

اجرای چهار پست اسکله بندرکاسپین با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیاردتومانی

اجرای چهار پست اسکله بندرکاسپین با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیاردتومانی

گیلانیان : مدیرعامل سازمان منطقه آزادانزلی گفت:امروز عملیات اجرایی چهار پست اسکله بندرکاسپین با سرما‌یه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی آغاز شد.

مهندس رضا مسرور، مدیرعامل سازمان منطقه آزادانزلی امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی چهار پست اسکله، با بیان اینکه زیرساخت‌ها نقشی مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد، اظهار کرد:اکنون همه کشورهای حاشیه خزر در حال افزایش زیرساخت‌های خود هستند. بندر آکتاوو در آذربایجان با ظرفیت ۱۳ میلیون تن در حال احداث است، بنادر روسیه هم در حال توسعه هستند، بندرترکمن باشی در ترکمنستان نیز با حمایت ترکیه در حال ساخت است.

وی افزود: کشور روسیه سال گذشته حدود ۷۶۰ میلیارد دلار مبادلات تجاری با دیگر کشورها داشته است در حالیکه این میزان در کشور ما کمتر از ۱۲ صدم درصد،یعنی کمتر از یک میلیون دلار بوده است لذا باید نگرش خود را نسبت به کشورهای خزر تغییر دهیم.

مسرور گفت: کریدور شمال-جنوب از ظرفیت‌های مهم در منطقه آزاد انزلی است که حدود ۱۰ سال از احداث آن می‌گذرد و در حال حاضر مشکل اصلی ما عدم وجود زیرساخت ریلی است.

وی با بیان اینکه بورس کالا را اولین بار در مناطق آزاد کشور اجرایی کردیم، تصریح کرد: راه اندازی کریدورهای ترانزیتی یکی از بارزترین ویژگی کریدور شمال – جنوب است.فرصتها دایمی نیستند، الان با استفاده از موج چهارم فناوری کشتی‌هایی ساخته شده که هزینه حمل و نقل را بشدت پایین آورده اند.

مسرور با اشاره به احداث چهار پست اسکله بندر کاسپین، گفت: امروز عملیات اجرایی چهار پست با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی آغاز میشود، این بندر بعد از پل خلیج فارس بزرگترین پروژه عمرانی زیرساختی مناطق آزاد کشور است که با رویکرد صادراتی طراحی شده، مجتمع بندری کاسپین در ۲۲ پست اسکله مشتمل بر ترمینالهای تجاری، نفتی و صنایع دریایی است که ظرفیت تخلیه و بارگیری ۱۵ میلیون تن کالا با توانایی پهلوگیری ۱۲ هزار تن در طول سال را دارد.

وی اضافه کرد: مجتمع بندری کاسپین از نوع بندر نسل سوم با تکنولوژی مدرن و امکانات دریایی مدون با محوطه ای وسیع و پس کرانه ۵۰۰ هکتاری می تواند خدمات لجستیکی ارایه دهد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد