گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
آگوست 11, 2014 کد خبر : 28920 خبر ها

جمشیدی:

احداث بزرگترین مرکز پژوهشی سرطان خاورمیانه در رشت به زودی آغاز می شود

احداث بزرگترین مرکز پژوهشی سرطان خاورمیانه در رشت به زودی آغاز می شود

گیلانیان : رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: کلنگ ساخت بزرگترین مرکز تخصصی علمی و پژوهشی سرطان خاورمیانه در رشت به زودی با حضور پروفسور مجید سمیعی به زمین زده می‌شود.

رضا جمشیدی چناری شامگاه یکشنبه در پنجاه و ششمین جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر رشت که در عمارت شورا برگزار شد با محکوم کردن رژیم غاصب صهیونیستی افزود: مجمع شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها در آخرین نشست خود که در تهران برگزار شد پیش نویس متن بیانیه پیشنهادی رئیس شورای اسلامی شهر رشت در محکومیت جنایت های رژیم صهیونیستی را تصویب کرد.

وی با بیان اینکه تکریم مفاخر و مشاهیر گیلان از اولویت‌های فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت است، اظهار داشت: کلنگ ساخت بزرگترین مرکز تخصصی علمی و پژوهشی سرطان خاورمیانه در رشت به زودی با حضور پروفسور مجید سمیعی به زمین زده می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۲ مرکز تحقیقاتی در مرکز علمی و پژوهشی سرطان رشت تجمیع می‌شود، ادامه داد: بر این اساس گیلان به قطب علمی سرطان در جهان اسلام تبدیل خواهد شد.

وی همچنین از افتتاح دبیرخانه مشاهیر و مفاخر گیلان با حضور پرفسور مجید سمیعی، پرزیدنت مرکز بین المللی هانوفر آلمان طی دهم شهریور امسال در رشت خبر داد و گفت: در راستای برگزاری دومین نشست روسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها و کلانشهرهای کشور که معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست در آن حضور داشتند مشکلات دو رودخانه زرجوب و گوهر رود رشت مطرح شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه بامحکوم کردن حملات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی و بزرگداشت روز خبرنگار اظهار داشت: سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در شمال فرودگاه مهرآباد تهران که  ۳۸ سرنشین‌ آن در دم جان باختند حادثه ای دلخراش بوده و بر این اساس شورای اسلامی این شهر ضمن همدردی با خانواده های جان باختگان این ضایعه بزرگ را به ملت ایران تسلیت می گوید.

فاطمه شیرزاد با تقدیر از رئیس شورا به علت مباحث مطرح شده از سوی وی در صحن شورا افزود: انتخاب فرانک پیشگر، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت به سمت نایب رئیسی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری کلانشهرها و مراکز استان های کشور گامی در جهت بهبود وضهیت محیط زیست رشت به شمار می آید.

وی همچنین از رئیس شورا درخواست کرد تا مسئله توقیف پی در پی حساب شهرداری و پرداخت غرامت های بی حساب و کتاب را پیگیری کند.

رئیس کمیسیون اقشار آسیب پذیر از عدم پرداخت به موقع حقوق پارکبانان به عنوان سفیران محیط زیست گلایه کرد و ادامه داد: شهرداری باید نسبت به پرداخت مطالبات پیمانکاران در سریع ترین زمان ممکن اقدام کند تا مشکلات پارکبانان زحمت کش کاهش یابد.

وی جایگاه ۱۵ گیلان را در تولید لبنیات با استفاده از روغن پالم ناگوار اعلام کرد و گفت: سازمان استاندارد در کشور و اداره کل استاندارد گیلان به همراه وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان متولیان سلامت جامعه باید در این باره پاسخگو باشند.

شیرزاد ناطقان این جلسه را رجبی، رسولی و رفیعی اعلام کرد و از اعلام وصول سه لایحه تاسیس صندوق قرض الحسنه بازنشتگان شهرداری، لایحه وصول بهای یک قطعه زمبن بر اساس ماده ۱۰۱ قانون شهرداری ها و لایحه پرداخت هدیه به فردین معصومی خبر داد.

وی با بیان اینکه سه دستور جلسه در این نشست بررسی می شود، یادآورشد: دستور جلسه تفویض اختیار به شهردار درباره اجرای مفاد تبصره سه ماده ۱۰۱ و لایحه واگذاری تبلیغات بر روی بدنه اتوبوس های سازمان اتوبوسرانی شهرداری به تصویب اعضا رسید و دستور جلسه پرداخت غرامت به تعدادی از زمین های محدوده دروازه لاکان نیز تصویب نشد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی