گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
دسامبر 14, 2011 کد خبر : 4842 خبر ها

استاندار گیلان خبر داد :

احداث سایت پالایش نفت و گاز خزر در رودسر

احداث سایت پالایش نفت و گاز خزر در رودسر

گیلانیان : مهدی سعادتی با اشاره به کشف میدان گاز در دریای خزر، اظهار داشت: این کشف آغاز یک تحول بزرگ و اساسی در بحث اشتغال کشور است. وی با بیان اینکه با کشف این میدان گاز احداث سایت پالایش نفت و گاز را در دستور کار داریم، افزود: به‌زودی با حضور وزیر نفت کلنگ‌زنی این سایت در رودسر آغاز می‌شود.
استاندار گیلان با بیان اینکه مدیران استان مقدمات کار را در رودسر فراهم می‌کنند، تصریح کرد: تمام مجموعه‌هایی که مسئولیت دارند در این زمینه باید بستر و زمینه کار را فراهم کنند تا بتوانیم شاهد نقطه آغاز یک تحول اساسی در استان‌های شمالی باشیم.وی ادامه داد: سایت مشخص ۳۰۰ هکتاری توسط ستاد اکتشافات نفت و گاز منطقه در رودسر ایجاد می‌شود و با توجه به کشف وسیع گاز در دریای خزر، مقدمات اجرایی کردن این سایت و موضوع حفاری عملی می‌شود.
سعادتی با بیان اینکه سایت مذکور فازبندی می‌شود، خاطرنشان کرد: حضور متخصصان، گسترش پالایشگاه، استقرار ستاد و… در سایت پالایش نفت و گاز طراحی شده است.وی درباره دلیل انتخاب شهرستان رودسر برای استقرار سایت مذکور اذعان داشت: طبق مطالعاتی که از رودسر تا آستارا صورت گرفت، این نتیجه به دست آمد که بهترین نقطه برای استقرار سایت، رودسر است./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

 • دوستان عزیز به علت مازندرانی بودن استاندار گیلان عمدا شهر رودسر به عنوان سایت میدان گازی دریای خزر انتخاب شده است باید به عرض برسانم که از همین حالا زمزمه اینکه پالایشگاه و تاسیسات گاز را در نوشهر یا بهشهرمازندران احداث کنند به گوش می رسد ذکر این نکته ضروری است که فاصله میدان کشف شده تا نوشهر ۱۸۰ کیلومتر وتا نکا بیش از ۲۵۰ کیلومتر است در صورتیکه فاصله میدان تا شهرهای استان گیلان بسیار نزدیکتر میباشد.چندی پیش دریکی از روزنامه ها خواندم که وزیر نفت شهر نوشهر را بخاطر داشتن فرودگاه و بندر به عنوان شهر اصلی انتخاب کرده است مگر فرودگاه رشت بین المللی نیست مگر بندر انزلی بزرگترین بندر شمال ودر فاصله ۳۰ کیلو متری فرودگاه بین المللی رشت نیست تا کی بایستی تبعیض را تحمل کرد.

 • باعرض سلام. دوستان عزیز در جواب آقای شعبانی باید بگم که شهرستان رودسر یکی از شهرستان های استان گیلان می باشد.و به دلیل داشتن زمین های زیاد وفاصله زیاد تا کوه و همچنین معتدل تر بودن آب و هوا نسبت به غرب گیلان به عنوان محل سایت نفتی انتخاب شده است.

 • تو استان گیلان باشه فرقی نمیکنه غرب و شرقش فقط چیزی که امیدواریم مثل سایر موارد به مازندران منتقل نشه(درامد زائی چنین پروژههائی به یک استان تعلق میگیرد مثل عسلویه برای استان بوشهر اینجاست که میتوان افسوس خورد و گفت کجائی قهرمانی که یادت بخیر)اتحاد نمایندگان مجلس در گیلان میتواند وزیر نفت و سایر مسئولان را مجاب کند که تاسیسات در گیلان ایجاد شود چه در چابکسر چه در استارا

 • از استارا تا چابکسر تا لوشان همش گیلانه دوستان.این موضوع رو باید به فال نیک گرفت .الان فقط همت نمایندگان گیلان رو میطلبه.

 • به امید اعتلای گیلان و گیل مردان این مرز و بوم.ورود خانواده نفت و به شهرمون رودسر خیر مقدم میگیم.دوستان بدونید که اکثر مدیران عالی رتبه سایتهای نفت و گاز و پتروشیمی سراسر کشور از متخصصان گیلانی اند.این رو با ۸ سال سابقه ایی که تو این صنعت دارم میگم. (پتروشیمی تندگویان ماهشهر-پالایشگاه گاز ایلام-پالایشگاه بنزین اصفهان-سایت نفتی اهواز و انرژی اتمی اصفهان)

 • با عرض سلام به تمامی گیل مردان و به امید بازگشت تمامی گیل مردان از اقصانقاط ایران به زادگاه خودشان با شنیدن احداث پالایشگاه در رودسر بر خود بالیدم و از تمامی مسئولان کمال تشکر را دارم

 • باعرض سلام وخسته نباشید به دوستان این سایت مهم وبزرگ گیلان که بارقه امیدرادر دل گیلانیان زنده نموده است.ما گیلانیان باید از این نعمت الهی که در رودسر نمایان شده است، بیش از سایر استان های همجوارقدر دان نعمت باشیم وبا اتحاد ویک دلی خود در نگه داشتن این سایت حیاتی گیلانیان کوشا باشیم.

 • اقا زیا هم خوشحال نباشید من عسلویه کار میکنم تو ساخت پالایشگاه اقا این کار تخصص میخواد و مافیا واسه گرفتن کار-ساختش هم تموم شه ازمون استخدامی الکی-بیشتر واسه تهرانی ها خوبه-من خدم چابکسری ام

 • سلام دوستان..کسی نمیدونه وضعیت این سایت تو چه مرحله ای؟..حفاری اکتشافی انجام دادن؟..حفاری توسعه ای کی شروع میشه..من فارغ التحصیل رشته ی حفاری هستم..وقتی این خبرو شنیدم خیلی خوشحال شدم..

 • بنده فوق دیپلم تاسیسات و متولد رودسر هستم و با این وضعیت سخت اشتغال هم اکنون در تهران مشغول به کارم. اگه مسئولین خیلی مرد هستند به فکر ما باشند تا بتونیم در شهر خودمان مشغول باشیم.و در سن کهولت و پیری پدر و مادرمان در کنارشان باشیم.

 • حاج سيد منصور سوزوكي

  الکی به جون هم نیفتید
  بذارید واسه موقعی که میخوان نیرو بگیرن
  اونوقت تهرانیا هم میان خودشونو گیلانی معرفی میکنن

 • علی علیزاده شلمانی

  با سلام خداروشکر فقط همت کنن زودتر راه بیفته بریم سر کار توی شهرمون چقدر آخه بریم غربت برا کار پوکیدیم

 • با سلام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی هستم. و تمایل به اشتغال و همکاری با این واحد را دارم…

 • دوستان ملاحظات سیاسی و تحریم ها و همچنین عدم وجود رژیم حقوقی دریای خزر بین کشورهای حاشیه دریای شمال باعث شده تا نفت رودسر در حد شعار و چند تا مصاحبه مسوولین اسبق در دولت قبل باقی بمونه ، فکر میکنین روسیه کمونیست بذاره نفت شمال به سرانجام برسه؟اونوقت سایت انرژی اتمی بوشهر رو رها نخواهد کرد؟ من یکی از پرسنل کنترل کیفیت و بازرسی جوش و فیت آپ و ساخت مخازن در پروژه های عسلویه و کنگان هستم و بخاطر سوء مدیریت دولت گذشته یکساله که بیکار شدم ، منم مث شما خوشحال میشم اگه مدیریت جهادی کشور در پناه اراده و عزم راسخ مقام معظم رهبری به مطالبات مردم گیلان و مازندران پاسخ بدن و فکر منافع ملی و اشتغال باشن

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی